5 kroków do wprowadzenia twojego produktu na rynek

Masz świetny produkt? Uruchom go w 5 łatwych krokach

Zrób to z sukcesem. Getty Images

Przeszliście przez rozwój i testy. Prowadziłeś grupy fokusowe i głęboko zagłębiłeś się w badania rynkowe. Opakowanie dla Twojego produktu jest perfekcyjne i wszystko, co musisz teraz zrobić, to sprzedać.

Niestety łatwiej powiedzieć niż zrobić. Wyciągnięcie wiadomości - pomimo rewolucyjnego charakteru produktu - wiąże się z pokonywaniem wątpliwości konsumentów , pokonaniem konkurencji i ustalaniem cen, które zarabiają dla Ciebie, nie wyłączając potencjalnych nabywców.

W tym celu potrzebujesz wyjątkowej wiedzy o produkcie, kreatywności, wyobraźni, wytrwałości i mnóstwa energii. Jeśli jednak wykonasz następujące kroki, powinieneś zobaczyć wyniki, których szukasz. I nie martw się. Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym mówcą, trenerem, artystą lub specjalistą od reklamy, strategia jest wciąż taka sama.

Utwórz plan marketingowy

Doskonały plan marketingowy jest niezbędny i służy jako plan sukcesu Twojej firmy. Zacznij od potwierdzenia, że ​​faktycznie istnieje rynek Twojego produktu. Zacznij od zrobienia swoich badań online, w lokalnej bibliotece lub księgarni. Dostępnych jest mnóstwo informacji i literatury, które pomogą ci ustalić, czy istnieje grupa docelowa dla tego, co chcesz sprzedać. Powinieneś także przeszukać firmy podobne do Twojej i (jeśli to możliwe) porozmawiać z osobami, które prowadzą te firmy. Udział w targach i dołączenie do stowarzyszenia branżowego jest kolejnym sposobem prowadzenia tych badań.

Następnie zapisz konkretne cele, cele i pożądany rezultat dla swojej firmy. Po wykonaniu tej czynności możesz przystąpić do tworzenia planu marketingowego. Pamiętaj o dołączeniu:

Ustaw datę uruchomienia

Jaka jest dokładna data Twojego produktu na półce, w szafie, przed publicznością lub w Internecie?

Zapisz to.

Twoja data premiery to twój debiut lub wielkie otwarcie. Jest to dzień, w którym Twoi klienci ustawiają się na ulicy lub w cyberprzestrzeni, aby być pierwszym, który kupi Twój produkt. Sprawdź datę uruchomienia, a następnie cofnij, aby ustawić przedział czasowy dla wszystkich innych elementów. Zwłaszcza jeśli jest to produkt sezonowy, jest to kluczowe.

Zazwyczaj data premiery nie jest krótsza niż sześć miesięcy przed wprowadzeniem produktu, ale Twoja data premiery może być dłuższa o 18 miesięcy. Tylko pamiętaj, aby zostawić wystarczająco dużo czasu na przeprowadzenie silnej kampanii marketingowej. I niezależnie od tego, co wymyślisz, poświęć kilka dodatkowych tygodni na te niespodziewane problemy, które zawsze pojawiają się.

Pamiętaj, aby poświęcić wystarczająco dużo czasu na zorganizowanie wywiadów radiowych, telewizyjnych, cyfrowych i drukowanych, aby uzyskać dostęp do wiadomości - i nie zapomnij o długich publikacjach czasu antenowego, takich jak biuletyny branżowe.

Pracuj z trenerem biznesowym lub małą grupą

Każdy może skorzystać z porad i wsparcia profesjonalistów. Trener biznesowy lub grupa wsparcia biznesowego może pomóc w rozwiązywaniu wszelkich problemów biznesowych (takich jak najlepszy system płatności za produkt online).

Grupy wsparcia, z drugiej strony, mogą pomóc ci pociągnąć cię do odpowiedzialności za osiąganie codziennych celów i celów. Możesz spotykać się z ludźmi raz w tygodniu, raz w miesiącu lub raz na kwartał. To zależy od Ciebie.

Podejmij działanie każdego dnia

Nie mogę wystarczająco podkreślić znaczenia tego kroku. Każdego dnia musisz robić coś, co przybliża Cię do wprowadzenia produktu.

Oprócz ostrej taktyki (np. Znalezienie odpowiedniej firmy PR), upewnij się, że jesteś w sieci i nawiąż relacje biznesowe w swojej społeczności. Dobrym miejscem na rozpoczęcie jest przyłączenie się do swojej izby handlowej .

Rozważ rozpoczęcie małej sprzedaży, a następnie sprzedaży, sprzedaży, sprzedaży

Ale nie bez skoncentrowanej strategii.

W zależności od produktu i odpowiedniego planu marketingowego możesz zacząć sprzedawać osobom fizycznym, a następnie podchodzić do małych firm. Kiedy już się załamiesz i będziesz mieć duży wyczucie, jak duży jest twój potencjalny rynek, możesz rozszerzyć działalność o operacje detaliczne lub hurtowe.

Sprzedaż między firmami jest często podstawą sukcesu wielu produktów.