Statystyki użytkowników Twittera 2008 do 2017 roku

Ile osób korzysta z Twittera? Przegląd historyczny

Liczba użytkowników Twittera wzrosła o 200% rok do roku w latach 2008-2009. Twitter.com

Twitter.com wkrótce się nie pojawi. Zmierzone przez liczbę nowych subskrybentów, strona internetowa odnotowała wzrost liczby użytkowników o 200% w październiku 2009 roku w porównaniu z danymi statystycznymi za 2008 rok. Od drugiego kwartału 2017 r. Pochwalił się około 328 milionami użytkowników miesięcznie. Nie obskurny, wcale nie brudny. Oto zestawienie tego, jak ten wzrost się pojawił iw jakich liczbach.

Statystyki użytkowników Twittera

Poniższe raportowane statystyki liczą użytkowników, którzy tworzą i używają kont za pośrednictwem Twittera.

Faktyczni użytkownicy są najprawdopodobniej nieco więksi, ponieważ ruch związany z tweeterem nie jest liczony dla tych, którzy korzystają z usług takich jak TweetDeck lub automatycznych wiadomości na Twitterze, które są wysyłane bezpośrednio z blogów. Nie obejmują także użytkowników, którzy uzyskują dostęp do serwisu Twitter za pośrednictwem aplikacji mobilnych i wiadomości tekstowych.

To, co robią, to użytkownicy w wieku 18 lat i starsi, którzy odwiedzają lub korzystają z Twittera co najmniej raz w miesiącu. Szacuje się, że 60 procent użytkowników Twittera porzuciło konta w ciągu pierwszego miesiąca użytkowania. Wskaźnik retencji Twittera wyniósł w 2011 roku tylko 40 procent w porównaniu do MySpace i Facebooka, z których oba miały 70-procentowy wskaźnik retencji użytkowników w tym czasie.

Oto historyczny podział:

Powrót w 2011 roku

Dyrektor generalny Twittera, Dick Costolo, poinformował w czerwcu 2011 roku, że 100 milionów osób korzysta z Twittera każdego dnia, mimo że 40 procent właścicieli kont na Twitterze nie zalogowało się na swoje konta w ciągu ostatnich 30 dni.

ComScore.com poinformował, że Twitter miał blisko 150 milionów unikalnych użytkowników w lipcu 2011 roku.

Około 55 procent użytkowników Twittera to użytkownicy mobilni w 2011 roku.

Czterdzieści procent użytkowników Twittera nie Tweetowało lub nie było żadnych tweetów w ciągu ostatnich 30 dni w roku 2011.

AdAge Daily poinformował, że "Costolo zauważył również, że Twitter jest na dobrej drodze do dodania kolejnych 26 milionów aktywnych użytkowników w ciągu najbliższych czterech miesięcy, co równa się łącznej liczbie dodanych w latach 2006, 2007, 2008 i 2009".

Twitter w 2017 roku

Jedną z największych przynęt na Twitterze jest zdolność użytkowników do efektywnej interakcji z celebrytami, a także przyciąga znaczną liczbę celebrytów, którzy chcą pozostać w kontakcie i podsycać fanów. Katy Perry była najbardziej poszukiwaną gwiazdą w połowie 2017 roku z ponad 96 milionami obserwujących i nie jest tajemnicą, że prezydent Donald Trump uwielbia Tweetować, aby informować swoich wyborców. Prezydent Barrack Obama również miał znaczące Twittera.

Co to wszystko oznacza dla Twittera w dolarach i centach? Firma poinformowała o przychodach w wysokości 2,5 miliarda dolarów w USA w 2016 roku, co stanowi wzrost o 0,3 miliarda USD w stosunku do roku poprzedniego. Mimo to Twitter nigdy nie odnotował dodatniego dochodu rocznego netto. To, że 2,5 mld USD wróciło w 2016 r., Nie odzwierciedlało rocznej straty netto w wysokości 47 mln USD - firma wydała więcej, niż zarobiła.

Najwyraźniej wymaga to trochę kapitału, aby utrzymać te gwiazdy i fanów, którzy wracają po więcej.