Kariery internetowe w rozwoju, projektowaniu i marketingu

Porównywanie kariery w tworzeniu, projektowaniu i marketingu stron internetowych


Rozwój sieci w ciągu ostatnich kilku dekad przyniósł ze sobą nowe tytuły. Na przykład, czy ktoś kiedykolwiek słyszał o webmasterze przed polską dekadą 1990 roku? Na nowo zdefiniowano niektóre starsze tytuły, takie jak przedstawiciel ds. Sprzedaży reklam. Przedstawiciele ds. Sprzedaży reklam wykorzystywani do sprzedaży przestrzeni reklamowej lub czasu tylko w czasopismach i gazetach oraz w radiu i telewizji. Przez ostatnie dwie dekady dodali strony internetowe do swojego repertuaru.

Jak widać, kariery internetowe nie są tylko dla techników. Ten rosnący przemysł z zadowoleniem przyjmuje również tych, którzy są kreatywni i mają biznes. Jeśli interesujesz się karierą w sieci, oto kilka zawodów do rozważenia.

Przedstawiciel handlowy ds. Sprzedaży

Przedstawiciele ds. Sprzedaży reklam sprzedają przestrzeń reklamową na stronach internetowych. Potrzebują co najmniej dyplomu ukończenia szkoły średniej, ale wielu pracodawców preferuje tytuł licencjata. Przedstawiciele ds. Sprzedaży reklam zarobili medianę rocznego wynagrodzenia w wysokości 43 360 USD w 2009 roku.

Grafik

Graficy często odpowiadają za wygląd stron internetowych i często określa się ich mianem projektantów stron internetowych. Używają elementów wizualnych do komunikowania wiadomości za pośrednictwem tego medium, a także za pośrednictwem innych. Wielu pracodawców woli wynająć grafików, którzy uzyskali tytuł licencjata w zakresie projektowania graficznego. Projektanci graficzni zarobili medianę rocznej pensji w wysokości 43 180 USD w 2009 r. Zyski były zróżnicowane dla tych, którzy pracowali na zasadach niezależnych, jak wielu grafików.

Menadżer marketingu

Menadżerowie marketingu decydują o tym, jak wprowadzić na rynek strony internetowe. Muszą zdobyć tytuł licencjata lub magistra z marketingu lub MBA ze specjalizacją w marketingu. Kierownicy ds. Marketingu zarabiali średnio w roku 2009 110,030 USD.

Twórca stron internetowych

Twórcy stron internetowych mają tendencję do technicznych aspektów tworzenia stron internetowych.

Podczas gdy wielu pracodawców woli zatrudniać kandydatów do pracy z tytułem licencjata w dziedzinie związanej z komputerem, niektórzy będą brać pod uwagę tylko tych z doświadczeniem i certyfikacją. Deweloperzy osiągnęli medianę rocznej pensji w wysokości 77,010 $ w 2009 roku.

Web Master
Webmasterzy są specjalistami komputerowymi, którzy prowadzą witryny internetowe. Webmasterzy są również nazywani administratorami sieci. Pracodawcy zazwyczaj wymagają od tych, których zatrudniają, dyplomu ukończenia studiów lub certyfikatu, ale na bardziej zaawansowanych stanowiskach może być potrzebny stopień licencjata w zakresie informatyki. Webmasterzy zarobili medianę rocznej pensji w wysokości 77,010 $ w 2009 roku.

Pisarz lub redaktor

Pisarze i redaktorzy są odpowiedzialni za tworzenie pisemnych treści na stronach internetowych. Pisarze tworzą treści pod kierunkiem redaktorów, którzy decydują, jaka zawartość powinna znajdować się na stronie. Podczas gdy pisarze i redaktorzy nie mają żadnych formalnych wymagań edukacyjnych, wielu pracodawców woli zatrudniać tych, którzy mają tytuł licencjata w dziennikarstwie, języku angielskim lub komunikacji . Wielu pisarzy pracuje na zasadach niezależnych i jest opłacanych przez artykuł lub projekt. Niektórzy autorzy stron są zatrudnieni na pełen etat, a więc zarabiają pensje. Ogólnie rzecz biorąc, pisarze wynagradzani uzyskali w 2009 r. Średnią roczną pensję w wysokości 53 900 £.

Redaktorzy uzyskali medianę rocznego wynagrodzenia w wysokości 50 800 USD.

Źródła:
Bureau of Labor Statistics, US Department of Labour, Occupational Outlook Handbook , wydanie 2010-11, w Internecie na stronie http://www.bls.gov/oco/
Administracja ds. Zatrudnienia i szkoleń, Departament Pracy Stanów Zjednoczonych, O * NET Online , w Internecie pod adresem http://online.onetcenter.org/ (odwiedzono 1 kwietnia 2011 r.).

Odkryj więcej karier według branży lub branży

Porównywanie karier internetowych
Minimalna edukacja Licencja Mediana Wynagrodzenie
Przedstawiciel handlowy ds. Sprzedaży Min .: dyplom HS; Pref: licencjat Żaden 43 460 USD
Grafik Bachelor's Żaden 43 180 USD
Menadżer marketingu Bachelor's lub Master's Żaden 110,030 USD
Twórca stron internetowych Bachelor's Żaden 77,010 USD
Web Master Powiązanie lub certyfikat Żaden 77,010 USD
Pisarz i redaktor Nie jest to wymagane, ale często preferowane są studia licencjackie Żaden 53 900 USD (pisarz)
50 800 USD (wydawca)