Dowiedz się więcej na temat mil morskich i mil statusowych

Getty / RubberBall Productions

The Nautical Mile, jako jednostka miary, została po raz pierwszy zdefiniowana jako międzynarodowy standard w Monako w 1929 roku na pierwszej Międzynarodowej Nadzwyczajnej Konferencji Hydrograficznej. Wcześniej nie istniał międzynarodowy standard pomiaru odległości podczas podróży w wodzie lub, co ważniejsze, nad wodą.

Stany Zjednoczone nie przyjęły Milea Żeglarskiego jako standardowego pomiaru w 1929 roku, ale w 1954 roku wskoczyły na pokład i uznały ten międzynarodowy standard.

(Mila morska, logicznie oparta na obwodzie ziemi, jest równa jednej minucie szerokości geograficznej i jest nieco dłuższa niż mila stanu, która jest miarą terenu).

Mile morskie i mil statu

W świecie lotnictwa standardowym sposobem mierzenia odległości jest mila morska. Jednak słowo "standard" otwiera drzwi dla odejścia od normy. Jedynym wyjątkiem jest zastosowanie mil statu (SM) w przeciwieństwie do mil morskich (NM) w odniesieniu do wymagań widoczności VFR, które wszyscy piloci znają w odniesieniu do podstawowego minimum VFR (14 CFR 91.155), które jest specyficzne dla różnych typów przestrzeń powietrzna i wysokości.

A jeśli dopiero zaczynasz, znasz termin VFR, który oznacza Visual Flight Rules. Minimum pogodowe VFR sprowadza się do uzasadnienia dla konieczności lepszej widoczności (i większej odległości od chmur) podczas lotu powyżej 10 000 MSL (lub "średniego poziomu morza", który mierzy wysokość lotu), ponieważ piloci potrzebują więcej czasu, aby zobaczyć (i uniknąć) samoloty, które mogą pojawiać się i wychodzić z chmur.

Cloud Clearance to kolejny wyjątek

Kolejny wyjątek od zasady, że mila morska jest uniwersalną miarą żelazną i jest miarą obłożenia chmur, która również wykorzystuje mile statkowe (SM) zamiast mil morskich (NM). Konieczne jest dokładne określenie wysokości prześwitu, ponieważ trudno jest ustalić, czy ta scena z drzwi wieszaka mierzy się z prawdziwymi warunkami meteorologicznymi, czy też, jeśli zza szyby pilota dobiegnie odpowiednia pora.

Niemniej jednak, tutaj znajdują się definicje zarówno mil morskich, jak i mil ustawowych wraz z kilkoma łatwymi konwersjami.

Pomiary odległości

Statut Mile:

Mila morska:

Jedna mila morska (NM) określona przez NOAA jako: "Jednostka odległości stosowana w morskich nawigacjach i prognozach morskich. Jest to równe 1,15 mila lub 1,852 metra. Jest to również długość 1 minuty szerokości geograficznej. "

W świecie lotnictwa dystans jest zwykle mierzony w milach morskich, z wyjątkiem widoczności, która jest zwykle określana lub prognozowana w milach statutu.

Pomiary prędkości

Podczas eksploracji mil morskich warto zauważyć różnicę w często używanych terminach takich jak MPH i węzły.