Wyzwania Menedżerowie twarz i jak sobie z nimi radzić

Zarządzanie ma swój udział w korzyściach i nagrodach. Menedżerowie są zazwyczaj w lepszej pozycji, aby wpływać i prowadzić zmiany. W większości organizacji bycie menedżerem oznacza lepszy pakiet wynagrodzeń i nie trzeba siedzieć w kabinie. Co najważniejsze, nie ma nic lepszego niż satysfakcja z pomocy osobie lub zespołowi w osiąganiu celów i osiągnięciu najlepszych wyników.

Jest jednak cena do zapłacenia za status oraz dodatkowe nagrody i profity.

Bycie menedżerem oznacza także, że musisz poradzić sobie z trudnymi problemami, które mogą powodować utratę snu. Oto dziesięć najważniejszych problemów, które utrzymują menedżera w nocy, a także "pomoc w zasypianiu" dla każdego z nich.

Konfrontacja z problemem wydajności pracowników

Radzenie sobie z problemami z wydajnością było i zawsze będzie głównym źródłem nieprzespanych nocy menedżera. Chociaż te problemy nigdy nie są łatwe, nie muszą być tak trudne. Wielu problemom z wydajnością można zapobiec dzięki lepszym praktykom selekcji, a następnie poprzez określenie jasnych oczekiwań dotyczących wydajności.

Jeśli zidentyfikujesz problem, tym szybciej zaangażujesz się w konstruktywne opinie, tym szybciej możesz ułatwić zmianę zachowania. Jeśli zachowanie się nie poprawi, wymagany jest przejrzysty, uczciwy i opóźniony proces progresywnej dyscypliny. Odkładanie dyskusji lub unikanie procesu dyscypliny przedłuża problem i przyczynia się do nieprzespanych nocy. Zmierz się z problemami z wydajnością, gdy tylko pojawią się w miejscu pracy, a Ty łatwiej odpoczniesz.

Kończenie pracownika

Naprawdę nie ma pomocy na sen dla tego. Bez względu na to, co zrobiłeś (patrz numer jeden), zawsze będzie ci dokuczać. Żaden menedżer nigdy nie powinien czuć się zbyt swobodnie z tą odpowiedzialnością. Oprócz wskazówek w pierwszej kolejności upewnij się, że masz jasne zasady i szkolenia dotyczące poważnych naruszeń zasad.

W przypadku zwolnień , upewnij się, że korzystasz z uczciwego i spójnego procesu, przećwicz szkolenie z zakresu prowadzenia dyskusji z szacunkiem i zapewnij sprawiedliwą odprawę i pakiet outplacementu.

Podejmowanie decyzji o właściwym zatrudnieniu

Wybór pomiędzy finalnymi kandydatami może być bolesny. Jeśli wybierzesz niewłaściwy, będziesz mieć do czynienia z kilkoma innymi problemami z tej listy. Lekarstwo? Zastosuj dobry proces selekcji - nie "przeskakuj" (większość menedżerów faktycznie). Zdobądź doświadczenie w rozmowach kwalifikacyjnych ; rozważ stosowanie sprawdzonych ocen wyboru; uzyskać wiele wejść, zaoferować realistyczne podglądy pracy lub shadowing i pracować z dobrym HR pro lub rekruterem .

Robić coś nieetycznego lub niewłaściwego

Oto lek zapobiegawczy, który dobrze mi służył przez lata: kiedy podejmujesz decyzję, zadaj sobie pytanie: "Jak wygodne byłoby czytanie o mojej decyzji w gazecie następnego dnia"? To o wiele lepsze pytanie niż "Jakie są szanse na bycie złapanym?"

Jeśli jednak popełnisz pomyłkę (i wszyscy tak robimy), najlepszą rzeczą jest stać się czystym i do tego zdolnym. Zakrycia są zazwyczaj gorsze od pomyłki. Żyj z konsekwencjami, ucz się na błędach i kontynuuj to. Jeśli któryś z pracowników przeplata linię etycznego postępowania i robi coś nieetycznego, natychmiast skonfrontuj się z problemem i uzyskaj pomoc od zespołu HR lub zespołu ds. Zgodności.

Konfrontacja z twoim szefem

Temat, jak radzić sobie ze złym szefem , zajmie więcej miejsca niż pozwala ten post. Załóżmy, że większość bossów jest rozsądnie kompetentna z dobrymi intencjami (i takimi są). Bossowie i ludzie na ogół nie lubią, gdy mówią im, że są w błędzie. Jeśli to jest twój cel w konfrontacji (aby przekonać swojego szefa, że ​​masz rację, a oni się mylą), to nie będzie to owocna dyskusja.

Spróbuj postawić się w roli swojego szefa i zaproponuj swój pomysł jako alternatywę, która pomoże im osiągnąć zamierzone cele. Ponadto słuchaj i zachowuj otwarty umysł. Kto wie, twój szef może mieć informacje, które doprowadzą cię do ponownego rozważenia twojego pomysłu. Co najważniejsze, pracuj nad stworzeniem fundamentu zaufania i wzajemnego szacunku ze swoim szefem . W ten sposób będziesz mógł mieć nieporozumienia w bezpiecznym i produktywnym środowisku.

Konflikty drużynowe

Jako menedżerowie wszyscy chcemy, aby nasi pracownicy współpracowali, pracowali jako zespół i grali w piaskownicy. Kiedy jeden pracownik przychodzi do Ciebie z reklamacjami dotyczącymi innego pracownika, stawia go w trudnej sytuacji, w której musisz rozstrzygnąć spór.

Ważne jest rozróżnienie między konfliktem zadaniowym lub osobistym w przypadku powiadomienia o sytuacji między członkami zespołu. Udowodniono, że konflikt zadań jest zdrowy i prowadzi do rozważenia i opracowania alternatywnych pomysłów. Konflikt osobisty jest jednak toksyczny dla drużyn i musi zostać natychmiast wyeliminowany.

Wielu kierowników projektów i liderów zespołów ciężko pracuje, aby wyjaśnić wartości zespołu na wczesnym etapie procesu formowania. Wartości stanowią zarys akceptowalnych i aspiracyjnych zachowań, a wsparcie członków zespołu dla wartości jest wymogiem. Jeśli konflikty mają charakter osobisty, przeprowadzaj uczciwą, szczerą dyskusję z zaangażowanymi stronami i wskaż, że dostosowanie zachowania jest oczekiwane natychmiast. Jeśli konflikt się utrzymuje, wyeliminuj osoby z zespołu.

Wielu unikalnych konfliktów członków zespołu można uniknąć dzięki profilowi ​​rekrutującemu członka zespołu, który jasno opisuje potrzebę współpracy i współpracy. Oczekiwane zachowania powinny być szczegółowo określone, a nagrody i konsekwencje, które wyraźnie potwierdzają te oczekiwania.

Jako ostatnia uwaga, uważaj na "gwiazdę", która konsekwentnie odsyła swoich współpracowników. Jeśli tak, to zapraszasz do konfliktu z drużyną. Identyfikacja i wzmocnienie wartości zespołowych to najlepsza lekarstwo zapobiegające konfliktom drużynowym. Jeśli się pojawi, zajmij się nim szybko, stanowczo i uczciwie.

Konflikty rówieśnicze

Zaczynasz widzieć trend? Tak, konfrontacje - te kłopotliwe problemy ludzi - to prawdopodobnie jeden aspekt pracy, który utrzymuje menedżerów w nocy najbardziej. Dlatego wielu menedżerów ich unika. W niektórych przypadkach nie jest to zła strategia (np. Rozwijanie większej tolerancji, akceptacji itp.). Jednakże, gdy stawka jest wysoka, unikanie jest okropną strategią. Nie wszystkie konfrontacje są złe - mały konstruktywny konflikt jest zdrowy dla zespołu.

Musi nauczyć się czegoś nowego

To zawsze jest wyzwanie, gdy musimy opuścić naszą strefę komfortu i poczuć się "niekompetentni" na nowo. Jeśli nigdy nie zrobisz czegoś nowego i innego, nie rozwijasz się. Najbardziej skutecznym sposobem rozwoju jako lidera są nowe miejsca pracy i trudne zadania. "Zręczność uczenia się" nie jest czymś, z czym ktoś się rodzi - może być rozwijany w miarę upływu czasu.

Gdy jesteś w nowej roli lub robisz coś nowego, przygotuj plan rozwoju, który zapewni Ci sukces. Zazwyczaj od dwóch do trzech "ekspertów od tematów", z których można korzystać, a także książek, kursów i zasobów internetowych. W dzisiejszych czasach dzięki sieciom społecznościowym możesz łatwo znaleźć kogoś, kto chętnie pomoże, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, czegokolwiek potrzebujesz. Wielcy przywódcy zawsze się uczą i nie boją się tego przyznać.

Utrata wysokiego pracownika

Nie czekaj, aż pojawi się Twój gwiazda z listem polecającym. Do tego czasu jest już za późno. Upewnij się, że Twoi potencjalni pracownicy są opłacani, ile są warti, są kwestionowani, wspierani i uczą się. Daj im znać, że ci zależy i jak bardzo je doceniasz.

Pamiętaj, że wykonawcy gwiazd zostaną ostatecznie awansowani lub odejdą na lepsze okazje. To w porządku, to jest satysfakcjonująca część bycia świetnym liderem (tak długo, jak odchodzą z właściwych powodów, nie dlatego, że są niezadowoleni).

Wypalić się

Dbaj o swoje zdrowie i zawsze utrzymuj perspektywę na rzeczy, które naprawdę mają znaczenie. Menedżerowie, którzy nie korzystają z wakacji, nie korzystają z okazji do doładowania swoich akumulatorów. Stawiają też straszne przykłady dla swoich pracowników, co może doprowadzić do ich spalenia.

Główną przyczyną wypalenia zawodowego jest zadowolenie z pracy, a nie ciężka praca. Jeśli robisz coś, czego naprawdę nienawidzisz, to planuj przejście do czegoś innego. Życie jest zbyt krótkie. Nie musimy zadowalać się pracą, której nienawidzimy.

-

Zaktualizowane przez Art Petty