Jak prowadzić efektywne spotkania zespołów

Efektywne spotkania są interesującymi, wysokoenergetycznymi wydarzeniami, w których członkowie zespołu współpracują ze sobą w celu podejmowania decyzji lub rozwiązywania problemów. Niestety zbyt wiele spotkań, w których uczestniczymy, wydaje się wręcz przeciwne. Najgorsze spotkania przynoszą czas na przemierzanie, pozostawiając wszystkich wyczerpanych psychicznie i emocjonalnie i bardziej niż sfrustrowanych. Różnica polega na tym, w jaki sposób spotkania są planowane i uruchamiane.

Najlepsi menedżerowie rozumieją wagę tych wydarzeń i rozumieją, że stworzenie wspaniałego spotkania wymaga planowania i świadomego wysiłku.

W tym artykule znajdziesz dziesięć wskazówek, które pomogą Ci wykorzystać ten cenny czas współpracy ze swoim zespołem. Oto wskazówki, jak wzmocnić spotkania zespołu.

Mieć pozytywne nastawienie do spotkań

Jest to najważniejsza rzecz, jaką menedżer może zrobić jako lider w ulepszaniu spotkań zespołu. Jestem zszokowany tym, jak wielu menedżerów z dumą ogłasza swoją niechęć do spotkań. Aby osiągnąć znaczące rezultaty, rozwiązywać problemy, podejmować decyzje, informować, inspirować, współpracować i motywować, menedżerowie muszą pracować z ludźmi.

Oznacza to od czasu do czasu zgromadzenie tych osób w pokoju lub na konferencji i rozmowę z nimi. Zarządzanie nie polega na siedzeniu w biurze przy zamkniętych drzwiach wysyłania e-maili. Jako lider spróbuj patrzeć na spotkania jako przejaw przywództwa . To czas pokazania przywództwa, a nie coś, czego można się bać, jak podróż do dentysty.

Pamiętaj, masz spotkanie

Nie deleguj planowania agendy do asystenta administracyjnego lub innego członka zespołu.

Jako lider, to twoje spotkanie. Twoim zadaniem jest zaplanowanie i prowadzenie spotkania. Aby znaleźć się we właściwym nastroju, poproś i odpowiedz na następujące pytanie: "Po tym spotkaniu, czego chcę, aby ludzie się nauczyli, osiągnęli lub rozwiązali?"

Zawsze przygotuj agendę

Każdy artykuł, który kiedykolwiek przeczytasz o efektywnych spotkaniach w miejscu pracy zawiera porady dotyczące przygotowywania agendy .

Nadal jednak przychodzimy na spotkania, na których nie można znaleźć programu. Akt planowania agendy pomaga skupić się i zidentyfikować priorytetowe tematy spotkania.

Poproś o dane wejściowe w porządku obrad

Chociaż głównym zadaniem menedżera jest rozwijanie porządku obrad, członkowie zespołu mogą zostać zaproszeni do wnoszenia spraw do porządku dziennego. Wyślij zaproszenie na pomysły na kilka dni przed spotkaniem.

Dopraw to!

Umieść niewielką różnorodność w tym formacie. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby urozmaicić spotkania w zespole:

Zezwalaj na "Białą przestrzeń" dla Spontanicznej Kreatywności i Zaangażowania

Nie wrzucaj tak wielu przedmiotów do porządku dziennego, że walczysz o jego ukończenie. Zamiast tego zostaw trochę miejsca na końcu, by porozmawiać spontanicznie. Jeśli spotkanie zakończy się wcześniej, pozwól wszystkim odejść wcześniej.

Ludzie doceniają również znaleziony czas.

Użyj Spotkań zespołu do współpracy

Zamiast po prostu udostępniać informacje, spróbuj rozwiązać problem lub pracować z grupą po podjęciu decyzji. Tak, jest to trudne i może być nieporządne, ale właśnie tam osiągamy największą wartość ze spotkań.

Rozjaśnić

Bycie liderem spotkania nie polega na pysznym autorytecie lub nadużyciu władzy. Karyzowanie kogoś za spóźnienie się przed zespołem jest tego przykładem. Miej poczucie humoru i pokorę.

Kontynuacja

Śledź czynności i upewnij się, że ludzie robią to, co mówią. To frustrujące, aby pojawić się na następnym spotkaniu i dowiedzieć się, że połowa zespołu nie zawracała sobie głowy robieniem tego, co zobowiązali się na ostatnim spotkaniu. Kontynuacja spotkania przed spotkaniem i pociągnięcie do odpowiedzialności osób za ich zobowiązania.

Bądź liderem modelu roli

Spotkania drużynowe nie są czasem, aby odstraszać i kopać z drużyną. Trzymaj siebie i swój zespół zgodnie z najwyższymi standardami postępowania, co oznacza brak dowcipów, wybieranie członków zespołu, cynizm i sarkazm lub atakowanie innych działów lub kierownictwa. Pomyśl o przywódcy, z którym chcesz być znany, a następnie pokaż, że każde spotkanie jest tym liderem.

Dolna linia

Okazja do spotkania i pracy ze swoim zespołem to straszna rzecz do stracenia. Konieczne jest rozwijanie dyscypliny w celu planowania i prowadzenia spotkań, które ludzie cenią i forsują inicjatywy.

Zaktualizowane przez Art Petty