Jak zrobić siebie (więcej) Cenny dla twojego szefa

To fakt, że ktoś musi wybrać Cię, aby odnieść sukces. Zwykle ten ktoś jest twoim bezpośrednim szefem i opłaca się robić wszystko, co w twojej mocy, aby stać się wartościowym dla tej ważnej osoby.

Sukces, siła i polityka w miejscu pracy:

Zanim zapoznasz się z wieloma pomysłami, które sprawią, że staniesz się jeszcze bardziej wartościowy dla swojego szefa, przyjrzyjmy się zagadnieniu osoby, która chce wybrać Cię, by odnieść sukces.

Więcej niż kilka osób zasugerowało mi, że to myślenie obniża wagę indywidualnej determinacji i ciężkiej pracy. Moja grzeczna reakcja polega na tym, że nic nie zastąpi lub nie zminimalizuje potrzeby tych zachowań - są one niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Jednakże, aby twoje wysiłki opłacały się w warunkach organizacyjnych, twoja ciężka praca musi zostać doceniona i doceniona przez jakąś osobę lub jakąś grupę, która może wybrać cię do zrobienia czegoś więcej.

Tak, siła i polityka odgrywają rolę w twoim sukcesie, bez względu na to, jak ciężko pracujesz.

Menedżerowie wyższego szczebla wybierają osoby do awansu lub awansu w oparciu o to, w jaki sposób ufają mu, aby podejmował dobre decyzje dotyczące kierowania inicjatywami lub zarządzania zespołami. Zaufanie to jest kultywowane poprzez wspólne doświadczenie i liczne dowody na to, że osoba rozważająca awans prezentuje niezmiennie dobrą ocenę, gdy chodzi o współpracę z innymi, rozwiązywanie problemów, ustalanie priorytetów i tworzenie wyników, które pomagają organizacji.

Ponieważ wiele możliwości awansu to dla nas bardziej skomplikowane zadania - o większej skali i szerszym zakresie niż nasze wcześniejsze doświadczenia - ten czynnik zaufania ma kluczowe znaczenie. Osoba, która otwiera nam nową szansę, jest dosłownie ufna, że ​​szybko i bezpiecznie wejdziemy w tę rolę.

Biorąc pod uwagę znaczenie zaufania i moc, jaką twój szef musi wybrać, aby uzyskać "więcej", ważne jest, aby pomóc jej w podjęciu decyzji łatwej, jeśli chodzi o rozważenie Ciebie na nowe możliwości.

8 pomysłów, by stać się jeszcze cenniejszym dla twojego szefa

1. Staraj się zrozumieć i wspierać swoje cele. Nic nie mówi "troszczę się i jestem zaangażowany" bardziej niż dążenie do zrozumienia i wspierania priorytetów i celów szefa. Nie każdy szef nadchodzi z własnymi celami zawodowymi i osobistymi aspiracjami, więc być może będziesz musiał trochę wykopać. Użyj uzasadnienia, które chcesz, aby Twoje cele były zgodne z jej celami. Zadaj pytania wyjaśniające.

2. Komunikuj się we właściwej objętości . Każdy menedżer ma nieco inne preferencje dotyczące komunikacji. Niektórzy doceniają szczegółowe, regularne aktualizacje. Inni są bardziej zainteresowani godnymi uwagi wyjątkami. Zwróć uwagę na sygnały, w tym zainteresowanie lub nudę i odpowiednio dostosuj. I nigdy nie boli zapytać: "Jak często i jaki szczegół wolisz, żeby się z tobą komunikować?"

3. Zachowaj ostrożność podczas rozmów z chłodnicą wodną, ​​ale miej otwarte oczy i uszy. Magiczne przyciąganie plotek jest potencjalnie toksyczne dla twojej kariery. Unikaj większości tych spotkań grupowych i ich negatywnych przekomarzania się. Niemniej jednak opłaca się zachować otwarte uszy i oczy, szukając bryłek prawdy często obecnych w plotki pracy. Jeśli dowiadujesz się, że ludzie są zdezorientowani, jeśli chodzi o kierunek firmy lub najnowszą strategię, jest to ważna informacja dla twojego szefa.

Odfiltruj "plotkę", ale nie lekceważ przemówienia podkreślającego braki i możliwości organizacyjne.

4. Uratuj ją przed niemile widzianymi niespodziankami. Nikt nie lubi negatywnej niespodzianki, a już najmniej szefa. Jeśli zauważysz, że coś poszło nie tak, uruchom, nie chodź, aby udostępnić te informacje. Twoje wcześniejsze ostrzeżenie pozwoli jej pomóc w złagodzeniu problemu lub przynajmniej zaplanować, jak podzieli się nim z szefem i innymi osobami w organizacji.

5. Zawsze wchodź z planem. Najbardziej niszczycielskimi słowami na temat twojej wiarygodności w stosunku do szefa są: "Jak myślisz, co powinienem zrobić?" Wypróżnij to zdanie ze swojego leksykonu i pamiętaj, aby zawsze wchodzić do biura szefa z planem - korzystnie dwie opcje z jednym preferowanym. Przygotuj się na poparcie swojej rekomendacji.

6. Buduj mosty w całej organizacji .

Niezależnie od tego, czy je rozpoznajesz, czy nie, jesteś ambasadorem swojego szefa, zastanawiasz się nad jego reputacją oraz umiejętnościami doboru i rozwoju dobrych ludzi. Działaj odpowiednio. Uzbrojony w kontekst priorytetów twojego szefa, staraj się budować sojuszników i reprezentować te interesy w duchu wzmacniania organizacji. Ponadto ciężko pracuj, aby zrozumieć priorytety innych liderów i grup, i upewnij się, że Twój szef ma tę inteligencję, aby zastosować ją do własnych wysiłków.

7. Pochwal się swoją pracą bez bycia nieprzyjemnym. Inteligentni profesjonaliści opanowują sztukę prezentowania swoich udanych wyników bez przekraczania linii do nieprzyjemności. Skromność nie jest twoim sprzymierzeńcem, jeśli chodzi o budowanie wiarygodności dla awansu. Upewnij się, że dzielisz się uwagami z tymi, którzy pomogli Ci osiągnąć dobre wyniki.

8. Rozwijaj reputację w zakresie rozwijania innych. Nic nie odzwierciedla lepszego wyboru kandydata na bossa niż jego sprawdzona zdolność do rozwijania wielkiego talentu .

Podsumowanie na teraz:

Ignorowanie realiów władzy i polityki w twojej organizacji jest naiwne. Rozpoznaj moc, jaką ma Twój szef, wybierając cię na sukces i działaj zgodnie z nią.