Dowiedz się, jak naprawdę podejmowana jest decyzja o zatrudnieniu

Jak naprawdę podejmowana jest decyzja o zatrudnieniu

Istnieje wiele informacji na temat decyzji o zatrudnieniu. W rzeczywistości wszystko sprowadza się do tego, czy ułatwisz pracę kierownikowi zatrudniania.

Co menedżerowie chcą wiedzieć o Tobie

Im lepiej przygotujesz się do wykonania zadań, tym więcej czasu i pieniędzy zaoszczędzisz swojego kierownika.

Każdy potencjalny menedżer, z którym przeprowadzasz wywiad, zadaje sobie następujące pytania:

Czy jesteś dobry w zespole i kulturze?

Ogólnie rzecz biorąc, im lepiej dopasujesz się do zespołu i kultury korporacyjnej, tym bardziej prawdopodobne jest, że zostaniesz zatrudniony. Menedżer ds. Rekrutacji wie, że jeśli dobrze dopasujesz się do zespołu, nie będzie musiał tracić czasu na rozwiązywanie osobistych konfliktów między tobą a innymi osobami w zespole. Dobre dopasowanie do zespołu oznacza, że ​​najprawdopodobniej zaznajomisz się z ustalonymi wzorcami i procedurami, a ostatecznie poprawisz produkcję. Menedżerowie muszą również zapytać: "czy dobrze pasujesz do ogólnej kultury firmy ?"

Jaki jest twój stosunek wartości do ceny?

Każdy menedżer ds. Zatrudnienia ma budżet, który pokrywa wynagrodzenie i korzyści związane z nowym zatrudnieniem oraz możliwe korekty wynagrodzeń innych członków zespołu, jeśli jesteś zatrudniony.

Jeśli menedżer ds. Rekrutacji może zatrudnić cię w docelowym wynagrodzeniu lub poniżej, może on pozostać w budżecie i nie tracić czasu i dostosowań energetycznych. Wszyscy menedżerowie będą zastanawiać się, jak szybko będziesz w stanie osiągnąć pełną produktywność.

Jeśli potrzebujesz wynagrodzenia powyżej celu, menedżer ds. Rekrutacji może ci pomóc, ale musi wymyślić, jak wprowadzić korekty.

Inną zmienną jest to, czy potrzebujesz dodatkowych korzyści, takich jak dodatkowy tydzień wakacji.

Nawet jeśli menedżer ds. Rekrutacji może zorganizować czas wakacji, będzie musiał poświęcić trochę czasu i podjąć wysiłek negocjowania tych miejsc. Nie oznacza to, że nie powinieneś prosić o wynagrodzenie i świadczenia, na które zasługujesz. Menedżer ds. Zatrudnienia może zdecydować, że jesteś wart wysiłku i kosztów, ale pamiętaj, że może to wpłynąć na decyzję o zatrudnieniu. Każdy potencjalny menedżer, z którym przeprowadzasz wywiady, ocenia kandydatów na podstawie ich kosztu, zarówno pod względem czasu, jak i pieniędzy:

Czy są zewnętrzne naciski?

Żaden menedżer ds. Zatrudnienia nie działa w próżni. Menedżer ma szefa, z którym się zgłosi i musi się podobać. Stanowisko, jakie zajmuje stanowisko menedżera ds. Zatrudnienia, prawdopodobnie będzie wchodzić w interakcje z innymi działami w firmie, a kierownicy tych działów mogą mieć preferencje dotyczące rodzaju zatrudnianej osoby.

Zasoby ludzkie (HR) są również czynnikiem, ponieważ mogą być zaniepokojeni rządowymi przepisami i regulacjami dotyczącymi właściwej procedury dotyczącej praktyk zatrudniania. Jeśli zatrudnienie cię powoduje jakiekolwiek problemy z zewnętrznymi wpływami, to jest mniej prawdopodobne, że dostaniesz pracę, pomimo twoich umiejętności lub wykształcenia. Każdy potencjalny menedżer, z którym przeprowadzasz wywiady, ocenia kandydatów na podstawie tego, czy nowy wynajem spowoduje problemy poza ich kontrolą:

Zatrudniony menedżer zatrudni kandydata, którego uważa, że ​​zrobi najwięcej, aby jego praca była najłatwiejsza. Każdy menedżer ma więcej pracy, niż może obsłużyć, a gdy rozpoznaje rekrutację , badania i zatrudnianie nowych pracowników, jest kluczową częścią ich pracy, zawsze wybierają kandydata, który zrobi najwięcej, aby pomóc im, wykonując swoją pracę łatwiej we wszystkich aspektach.