Dziękuję za przykład listu na rozmowę administracyjną

Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić po rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko administracyjne, jest podziękowanie . List z podziękowaniami daje ci możliwość powtórzenia zainteresowania pracą i śledzenia wszelkich pominiętych przez ciebie szczegółów lub tych, które mogą skorzystać z wyjaśnień.

Poza tym jest po prostu uprzejmy. Pamiętaj, że menedżerowie ds. Rekrutacji nie szukają tylko kwalifikowanych kandydatów, którzy przeprowadzają wywiady z kandydatami - szukają też kogoś, kto pasowałby do zespołu .

Wysłanie listu z podziękowaniami pokazuje, że jesteś ostrożny i umiesz zachowywać się w profesjonalnym otoczeniu. Może to oznaczać różnicę między ofertą pracy a przegraną z konkurencją.

Co uwzględnić w liście

Twój list powinien zaczynać się od informacji kontaktowych, a następnie informacji kontaktowych kierownika ds. Zatrudnienia i daty, jeśli przesyłasz go pocztą. W przypadku e-maila temat powinien być jasny: Dziękuję - Twoje imię, Dziękuję - Wywiad asystenta administracyjnego, a nawet po prostu Dziękuję, jeśli firma jest dość mała.

Użyj uprzejmego zwrotu grzecznościowego , np. Dear, a następnie Mr./Ms. Nazwisko lub imię, jeśli tak zostały wprowadzone. Następnie możesz im podziękować za poświęcony czas, za rozmowę oraz za poinformowanie Cię o pozycji. Dobrze, jeśli możesz podążać za przykładem umiejętności, które dobrze pasują do twojej firmy i jak bardzo chcesz ich użyć na stanowisku.

Na zakończenie możesz podkreślić swoje uznanie za ich uwagę i zaoferować dodatkowe informacje lub wyjaśnienia. Skorzystaj z profesjonalnego zamknięcia, na przykład Pozdrowienia lub Z poważaniem, a następnie podaj swoje nazwisko i podpis na piśmie, a także swoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe w e-mailu.

Oto przykład listu z podziękowaniami za stanowisko administracyjne, które możesz dostosować, aby wysłać do osoby, która przeprowadziła z Tobą rozmowę.

List z podziękowaniami za stanowisko administracyjne

Szanowny Panie / Pani. Nazwisko:

Naprawdę doceniam, że poświęciłeś swój czas na napięty harmonogram, aby przeprowadzić ze mną wywiad na stanowisko asystenta administracyjnego otwartego w twoim dziale.

Dziękuję za rozmowę ze mną o twoim wydziale i jego roli w większej korporacji.

Wierzę, że moje umiejętności i doświadczenie czynią mnie idealnym kandydatem na to stanowisko. Dostosowuję się do mojego środowiska pracy i jestem pewien, że łatwo dopasowałbym się do twojego działu. Wnoszę entuzjazm i dbałość o szczegóły do ​​każdej wykonywanej przeze mnie pracy.

Po naszym wywiadzie, jestem jeszcze bardziej zainteresowany tym stanowiskiem. Informacje, które mi przekazałeś na temat obowiązków i możliwości, pasują do moich osiągnięć i celów. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, zadzwoń lub napisz do mnie w dowolnym momencie.

Dziękuję za uwagę na tym stanowisku.

Z poważaniem,

Twoje imię

Wskazówki dotyczące listów z podziękowaniami

Podczas pisania notatek z podziękowaniami należy pamiętać o kilku rzeczach. Jeśli udzielasz wywiadu więcej niż jednej osobie, może to być miły gest wysłania osobistej notatki z podziękowaniami dla każdej osoby.

Jeśli udzielasz wywiadu panelowi lub grupie, możesz po prostu wysłać notatkę do lidera spotkania.

Pamiętaj, aby pokornie im podziękować za poświęcony czas i uwagę, i staraj się robić różne punkty w każdym liście, aby twoje zainteresowanie pracą było widoczne. Jest to okazja, aby utrwalić swoje kwalifikacje i upewnić się, że najważniejsze umiejętności są wyróżnione.

Dodaj chęć spotkania się lub ponownego wystąpienia i pozostaw swoje dane kontaktowe.

Jak wysłać swój list

Najczęściej wysyłasz list za pośrednictwem poczty elektronicznej . Jest to szybkie, a Ty upewnisz się, że otrzymałeś potwierdzenie, zanim menadżer ds. Rekrutacji zdąży już zapomnieć o niesamowitym wrażeniu, jakie zrobiłeś. W e-mailu nie ma potrzeby podawania adresu zwrotnego ani adresu kontaktowego - wystarczy, że podasz swoje dane kontaktowe po podpisaniu.

Są chwile, kiedy formalny list z podziękowaniami jest bardziej odpowiedni. Jeśli zdecydujesz się wysłać list, za pośrednictwem poczty lub jako załącznik, powinien on być sformatowany jak list biznesowy . List powinien zaczynać się od informacji kontaktowych, a następnie tytułu i informacji osoby zarządzającej zatrudnieniem. Umieść datę nad pozdrowieniem, a następnie rozpocznij swój list.

Po Twoim podpisie na liście firmowym nie są wyświetlane twoje dane kontaktowe, ale jeśli przesyłasz je pocztą, powinien nastąpić odręczny podpis.

Sugerowane czytanie: Wskazówki dotyczące pisania rozmowy kwalifikacyjnej Dziękujemy list