Jak napisać wywiad Dziękuję list

Porady dotyczące wypowiadania się "Dziękuję" po wywiadzie

Napisanie listu z podziękowaniami lub emaila z podziękowaniami po rozmowie kwalifikacyjnej jest koniecznością. W rzeczywistości, niektórzy pracodawcy uważają nawet mniej za tych, z którymi nie rozmawiają.

List z podziękowaniem za wywiad jest wysyłany do osób, które przeprowadzają z tobą rozmowę kwalifikacyjną. Twój list z podziękowaniami (lub wiadomość e-mail z podziękowaniami) pozwala pracodawcy wiedzieć, że cenisz sobie bycie rozważanym do wykonania pracy. Powtarza również twoje zainteresowanie stanowiskiem i może służyć do dostarczenia dodatkowych informacji na temat twoich kwalifikacji.

Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, dlaczego i kiedy wysłać notatkę z podziękowaniami, co uwzględnić w notatce oraz dodatkowe wskazówki i przykłady.

Dlaczego Wyślij Wywiad Dziękujemy

Po części, przesłanie podziękowania jest po prostu tradycyjną kurtuazją po wywiadzie. Pokazuje pracodawcy, że jesteś grzeczny i profesjonalny. Jest to również sposób, aby przypomnieć pracodawcy, kim jesteś, gdy zaczyna podejmować decyzje o zatrudnieniu.

Ale co ważniejsze, uwaga z podziękowaniami to Twoja szansa na ponowne wyjaśnienie, dlaczego jesteś idealna na to stanowisko. Pomyśl o tym jako o ostatecznym uzasadnieniu, dlaczego powinieneś zostać zatrudniony.

Podziękowanie to również okazja do wyjaśnienia wszelkich momentów w wywiadzie, które nie poszły idealnie . Możesz wyjaśnić odpowiedź na pytanie, które Twoim zdaniem spartaczyło osobiście, lub możesz dodać więcej szczegółów na temat odpowiedniego doświadczenia lub umiejętności, które nie zostały wymienione podczas rozmowy.

Kiedy pisać i wysyłać swoje podziękowania Uwaga

Natychmiast po przeprowadzeniu wywiadu zanotuj notatki i wrażenia.

Pomyśl o zadawanych pytaniach i jakie umiejętności i obowiązki wydawały się najważniejsze dla osoby przeprowadzającej wywiad. Te wrażenia są łatwo zapomniane, więc szybko je upuść.

Użyj tych informacji, aby spersonalizować notatkę z podziękowaniami. Wyślij notatkę wkrótce po rozmowie; najlepiej, jeśli wyślesz e-mailem (lub wyślesz) notatkę z podziękowaniami tego samego dnia, co rozmowa kwalifikacyjna lub następnego dnia.

Wpisane, odręczne lub wysłane pocztą e-mail Dziękujemy za uwagę?

Możesz wysłać wiadomość z podziękowaniami w ciągu 24 godzin od rozmowy kwalifikacyjnej. To świetny, szybki sposób na dzielenie się podziękowaniami. Większość pracodawców ma się dobrze z e-mailem z podziękowaniami.

Niektóre ankiety sugerują jednak, że niektórzy menedżerowie zatrudnieni w firmie, jak na przykład notatki pisane pocztą elektroniczną. Inni lubią odręczne notatki z podziękowaniami. Zastanów się więc nad "osobowością" organizacji i poczuciem, jakie odczuwałeś podczas przesłuchań. Jeśli twój wywiad był dość nieformalnym procesem i / lub osiągnąłeś natychmiastowy kontakt ze swoim ankieterem, odręczną notatką może być opcja. Jeśli rozmowa była bardziej formalna, rozważ notatkę wpisaną (wysłaną pocztą lub pocztą elektroniczną).

Wskazówki dotyczące pisania notatek z podziękowaniami

Zadbaj o uwagę odbiorców. Tak jak w przypadku każdego utworu, najlepiej pamiętać o swoich odbiorcach. Rozwiązywanie problemów i problemów ankietera. W przypadku pytań zadawanych przez ankietera na temat twoich kwalifikacji, należy go zgłosić tutaj. Z drugiej strony, jeśli połączyłeś się z osobą przeprowadzającą wywiad na konkretny temat, możesz wspomnieć o tym również w swojej notatce, aby przypomnieć mu, kim jesteś.

Pomyśl o notatce jako o skoku sprzedaży. Możesz również zobaczyć list z podziękowaniami jako kolejny list "sprzedaży".

Innymi słowy, możesz powtórzyć, dlaczego chcesz pracować, jakie są twoje kwalifikacje, jak możesz wnieść znaczny wkład i tak dalej. Ten list z podziękowaniami to także doskonała okazja do omówienia wszystkiego, co ważne, o czym Twój ankieter zapomniał zadać lub że zaniedbałeś odpowiedź tak dokładnie, lub tak dobrze, jak byś chciał.

Zachowaj to krótko. Mimo że w liście z podziękowaniami można zawrzeć zarówno podziękowania, jak i "skoki sprzedaży", nadal chcesz je krótko. To nie jest kolejny list motywacyjny, ale zwięzły sposób, aby przypomnieć pracodawcy, dlaczego jesteś właściwym wyborem do tej pracy.

Powiedz "nie" z notatką. Nawet jeśli nie chcesz tej pracy, napisz list z podziękowaniem z pełnym szacunkiem wycofaniem wniosku . Chcesz być grzeczny, ponieważ nigdy nie wiesz, co przyniesie przyszłość - po co spalać mosty?

Rozważ przesłanie listu motywacyjnego. W pewnych okolicznościach możesz wysłać bardziej szczegółowy list wpływu, który zawiera dodatkowe informacje na temat twoich umiejętności i kwalifikacji do pracy. Oto, kiedy napisać list wpływu , a także co dodać i próbki.

Dokładnie sprawdzone. Przed wysłaniem listu sprawdź pisownię i gramatykę. Jeśli masz wątpliwości co do poprawnych nazw, pisowni lub tytułów rozmówców, zadzwoń do biura, aby dokładnie sprawdzić. Twoje wysiłki będą tego warte!

Przeczytaj przykłady. Jeśli nie masz pewności, co wpisać w notatce, zapoznaj się z przykładami podziękowań za inspirację. Sprawdź także te maile z podziękowaniami .

Co robić, gdy rozmawiałeś z grupą

Co jeśli spędziłeś cały dzień na rozmowach (i / lub zabrano cię na lunch) z kilkoma osobami? Czy poszczególne uwagi z podziękowaniami są odpowiednie lub czy należy napisać list z podziękowaniami dla grup ?

Wybierz swoje podejście w oparciu o to, co Twoim zdaniem będzie najbardziej zgodne z "osobowością" organizacji. Zastanów się także, czy wywiady miały ze sobą wiele wspólnego. Jeśli istnieje duże podobieństwo (tj. Wspólne obawy wyrażane przez twoich ankieterów), być może wystarczy litera "grupowa".

Jednak nigdy nie boli, aby poświęcić dodatkowy czas i wysłać list z podziękowaniami dla wszystkich, z którymi się spotkałeś.

Wyżywienie i rozmowa kwalifikacyjna to podziękowanie wszystkim, z którymi spędzasz czas, zarówno za posiłek, jak i za poświęcenie czasu na omówienie stanowiska i firmy z tobą.

Przeczytaj więcej: Rozmowa kwalifikacyjna Dziękuję Porady dotyczące listów | Listy z wywiadami grupowymi | Czego nie zawrzeć w podziękowaniach Więcej Dziękuję za próbki listowe Wywiad informacyjny Dziękuję Uwaga