Rzeczy, których nie należy zamieszczać w wywiadzie Dziękuję list

Wysłanie maila z podziękowaniami lub notatki po rozmowie kwalifikacyjnej może pomóc ci w wyborze drugiego wywiadu lub nawet oferty pracy. Z drugiej strony, pisanie niewłaściwej informacji może sprawić, że pracodawca dwa razy pomyśli o tym, by iść naprzód.

Zachowaj to pozytywnie

Jakość twojej dalszej komunikacji po rozmowie będzie miała wpływ na ocenę twojej kandydatury przez pracodawcę. Wysyłanie notki z podziękowaniami ma znaczenie , ale musi być dobrą wiadomością nie tylko szybkim "podziękowaniem za wywiad".

Ważne jest podkreślenie, jak dobrze praca pasuje do Twojego doświadczenia, a także silna motywacja do pracy na tym stanowisku u tego pracodawcy. Ponadto, będziesz chciał uniknąć mówienia czegokolwiek, co wzbudzi jakiekolwiek wątpliwości odnośnie twojego nastawienia, motywacji lub kwalifikacji.

10 rzeczy, których nie należy zawrzeć w liście z podziękowaniem za wywiad

Wskazówki na temat tego, czego nie należy umieszczać w liście kontrolnym, pomogą uniknąć wysyłania niewłaściwych wiadomości do pracodawców.

1. Nie dołączaj tylko oświadczenia uznania . Upewnij się także, że potwierdzasz swoje duże zainteresowanie pracą i krótko wyjaśniasz, dlaczego pozycja ta doskonale pasuje.

2. Komunikacja jest próbką twoich umiejętności pisania i dbałością o szczegóły. Nie zapomnij o dokładnym sprawdzeniu i poprawieniu błędów ortograficznych lub gramatycznych i upewnij się, że masz poprawny tytuł, adres i imię i nazwisko. Jest to okazja, aby nadążyć za silnym pozytywnym wrażeniem, więc nie rób nawet małego błędu.

3. Nie wymieniaj w swoim liście zakresu płac. Poczekaj, aż zostanie złożona oferta na wynegocjowanie wynagrodzenia, ponieważ Twoja dźwignia będzie najlepsza, gdy pracodawca zdecyduje, że jesteś preferowanym kandydatem.

4. Nie rób żadnych wymówek ani przepraszaj za wszystko, co poszło nie tak podczas wywiadu. Lepiej nie zwracaj uwagi na te problemy.

Podkreśl pozytywne cechy, które mogą przeciwdziałać problemom pojawiającym się podczas spotkania. Wyjątkiem byłoby, jeśli uważasz, że wywiad był tak zły, że nie masz nic przeciwko.

5. Nie wspominaj o żadnych aspektach stanowiska, które powodują, że kwestionujesz odpowiedniość pracy. Poczekaj, aż oferta zostanie przedłużona w celu uzyskania dalszych wyjaśnień na temat elementów roli, które dotyczą Ciebie. Nie podawaj pracodawcy żadnych powodów, aby zapytać, czy jesteś dobrym graczem przed sfinalizowaniem selekcji. Wyjątkiem od tej wytycznej może być sytuacja, gdy wiesz, że nie chcesz tej pracy, ale lubisz firmę. W takim przypadku możesz wspomnieć, jak bardzo byłeś pod wrażeniem organizacji i zapytać, czy może być inna pozycja, która byłaby bardziej odpowiednia.

6. Nie podawaj dokładnie tego samego języka w literach, jeśli przesyłasz je osobno do różnych ankieterów. Pomyśl o czymś, co dzieli każda osoba, co było pomocne lub wzbudziło Twoje zainteresowanie. Innym podejściem jest potwierdzenie aktywów, które pomogłyby w realizacji priorytetów, o których wspomniała dana osoba. Osoby przeprowadzające wywiady będą pod wrażeniem, jeśli poświęcisz czas na spersonalizowanie komunikacji.

7. Nie twórz niepotwierdzonych ani przesadnych stwierdzeń, takich jak "Praca idealnie pasuje do mojego środowiska". Pamiętaj o dołączeniu oświadczenia, które będzie wspierać twoje komentarze.

Na przykład możesz powiedzieć: "Jestem bardzo podekscytowany możliwością zajęcia stanowiska pracy z zakresu public relations, ponieważ umożliwiłoby to zastosowanie umiejętności pisania, planowania wydarzeń i umiejętności w zakresie relacji z mediami".

8. Nie przyjmuj zbyt agresywnego podejścia, mówiąc, że zadzwonisz, aby sprawdzić status swojej kandydatury. Z pewnością możesz zadzwonić pod koniec okna czasowego, które pracodawca wskazał na swoją decyzję. Po prostu nie musisz o tym wspominać w swoim liście.

9. Nie dołączaj odwołań, chyba że zostaniesz o to poproszony. Nie ma potrzeby dołączania referencji do korespondencji uzupełniającej. Kiedy pracodawca chce listy referencji , poprosi Cię o jeden.

10. Nie zamieszczaj żadnych pytań o zwrot kosztów związanych z rozmowami kwalifikacyjnymi. Twoja rozmowa powinna zostać wysłana jak najszybciej po rozmowie .

Twój list powinien dotyczyć wyłącznie twojego zainteresowania pracą i jej dopasowania. Wszelkie inne informacje mogą odwrócić Twoją uwagę od twojej wiadomości. Wyślij osobną notatkę później, aby rozwiązać wszelkie problemy z refundacją.