Co uwzględnić w liście kontrolnym na rozmowę kwalifikacyjną

Kiedy wyjdziesz za drzwiami po rozmowie kwalifikacyjnej, wciąż masz jeszcze jedną szansę na zrobienie dobrego wrażenia. Zbyt wielu kandydatów nie ma szansy na zdobycie przewagi poprzez nieskuteczne śledzenie po rozmowach kwalifikacyjnych. Nie bądź jednym z nich.

Skuteczny list uzupełniający lub wiadomość e-mail powinna zawierać więcej niż pobieżny wyraz wdzięczności za możliwość przeprowadzenia wywiadu. Pracodawcy często oceniają twój profesjonalizm i motywację do pracy z nimi w oparciu o jakość komunikacji po spotkaniu.

Ważne jest, aby myśleć strategicznie o swoim piśmie uzupełniającym.

Składniki skutecznego listu uzupełniającego

Oto, co należy umieścić w komunikacie uzupełniającym, aby zwiększyć szanse na uzyskanie drugiego wywiadu lub oferty pracy.

1. Przekaż swój wysoki poziom zainteresowania

Pierwszym krokiem do napisania skutecznego listu kontrolnego jest poinformowanie pracodawcy, że chcesz pracować. Użyj wiadomości e-mail, aby ustalić, że spotkanie potwierdziło twoje zainteresowanie pozycją.

Bądź konkretny i odwołaj się do niektórych informacji, które ankieter podzielał na temat roli, która zwiększyła atrakcyjność pracy z organizacją.

Przykład: "Twoje wyjaśnienie kluczowej roli, jaką ta osoba odgrywałaby przy wprowadzaniu oprogramowania następnej generacji, służyło poprawie mojego i tak wysokiego poziomu zainteresowania pracą."

2. Komunikuj się, dlaczego praca doskonale pasuje

Dołącz krótkie oświadczenie, które stwierdza, że ​​praca jest doskonale dopasowana.

Wspomnij o kilku głównych zaletach, które umożliwią ci osiągnięcie doskonałej roli. Dostosuj swoją listę, na ile to możliwe, do najważniejszych kwalifikacji na stanowisku.

Przykład: "Po spotkaniu z tobą jasne jest, że ta rola byłaby znakomita, biorąc pod uwagę mój talent do planowania wydarzeń, umiejętność koordynowania działalności wolontariuszy i pasję tworzenia treści reklamowych."

3. Dodaj więcej informacji, aby wesprzeć swoją kandydaturę

Czy było coś, czego chciałeś, żebyś powiedział podczas wywiadu, ale nie miałeś okazji o tym wspomnieć? Wykorzystaj tę okazję, aby dostarczyć wszelkie informacje, których nie podzieliłeś podczas rozmowy kwalifikacyjnej. To stwierdzenie może zawierać odniesienie do zasobu, którego nie sondował ankieter, lub możesz podać więcej informacji na temat pytania, które Cię dopadło.

Przykład: "Zignorowałem wspomnienie, że ukończyłem zaawansowany warsztat Excel i czuję się bardzo pewny, że mogę generować arkusze kalkulacyjne ze złożonymi makrami".

Przykład: "Długo zastanawiałam się nad twoim pytaniem o mój nacisk w pierwszych dniach zatrudnienia, jeśli zostałem zatrudniony". Innym celem było dla mnie spotkanie się z każdym członkiem personelu, by wysłuchać ich oceny mocnych i słabych stron jednostki. . "

4. Przekaż informacje wymagane przez pracodawcę

Czasami będziesz mieć możliwość przeprowadzenia badań i przedstawienia tych informacji w połączeniu z listem.

Przykład: Jeśli pracodawca zapytał Cię, w jaki sposób opracowałbyś program wcześniejszych emerytur w wywiadzie dla stanowiska Kierownika ds. Zasobów Ludzkich, możesz skomponować streszczenie podsumowujące kluczowe komponenty takiego programu, zebrane w Twojej recenzji literatury dotyczącej najlepszych praktyk.

Odpowiadając na szczegółowe informacje, pokazuje, w jaki sposób poradziłbyś sobie z podobnymi wyzwaniami, gdybyś został zatrudniony i wykazał, że jesteś bardzo zmotywowany do podjęcia pracy.

5. Poproś o pracę

Wyraź jednoznacznie, że chcesz pracować, jeśli uznasz, że zaakceptujesz rozsądną ofertę. Wszyscy będąc równymi, wskazanie, że zaakceptujesz pracę, może dać ci przewagę nad innymi kandydatami.

Przykład: "Dla mnie jest jasne, że ta praca jest dla mnie właściwym krokiem do podjęcia mojej kariery w tym momencie i mam nadzieję, że otrzymam od ciebie ofertę w najbliższej przyszłości".

6. Powiedz dziękuję za szansę

Oczywiście, ważne jest, aby podziękować za poświęcony czas i uwagę. Powinieneś wyrazić swoją wdzięczność za możliwość spotkania się z osobą przesłuchującą, za wszelkie zakwaterowanie, które zostały wykonane w celu ułatwienia przeprowadzenia wywiadu, a także ostateczne powtórzenie zainteresowania.

Przykład: "Doceniam możliwość zapoznania się z tą ekscytującą pracą, w szczególności twoje wyjaśnienie kluczowej roli, jaką ta osoba odgrywałaby przy wprowadzaniu oprogramowania następnej generacji, służyło poprawie mojego i tak już wysokiego poziomu zainteresowania pracą."

Nie czekaj, aby wysłać wiadomość

Aby mieć pozytywny wpływ na decyzję o zatrudnieniu, prześlij swój e-mail tak szybko, jak to możliwe po spotkaniu.

W przeciwnym razie może dojść do skutku po zakończeniu oceny kandydatów. Zanim klikniesz "wyślij", zapoznaj się z tymi wytycznymi dotyczącymi wysyłania profesjonalnych wiadomości e-mail, aby upewnić się, że Twoja jest idealna.

Przejrzyj przykład: Email Follow Up Letter

Przeczytaj więcej: Powinieneś wysłać notatkę z podziękowaniami do wszystkich swoich ankieterów Wywiad Dziękujemy Ci Przykłady liter