Statystyki dotyczące liczby chirurgów kobiet w Stanach Zjednoczonych

Dlaczego trudno jest zwiększyć liczbę kobiet w chirurgii?

GraphicStock

Pomimo ciągłych wysiłków w szkołach medycznych i organizacjach zawodowych, liczba kobiet w chirurgii jest stosunkowo niska. Jest nawet niższy w określonych specjalnościach, takich jak chirurgia ortopedyczna. Tak, liczby rosną, ale nie w szybkim tempie.

Kobiety w chirurgii w 2009 roku

Według Pittsburgh Tribune-Review (11/09/09) "Więcej kobiet wydaje się dążyć do kariery w chirurgii, długo uważany za ostatni bastion medycyny tylko dla mężczyzn."

Trendy i zmiany

Według Stowarzyszenia Kobiet Chirurdzy, od 2015 roku:

  1. Obecnie w Stanach Zjednoczonych jest 18 katedr chirurgów.
  2. Kobiety stanowią 8% profesorów, 13% profesorów nadzwyczajnych i 26% asystentów profesorów chirurgii.
  3. 19,2% amerykańskich chirurgów to kobiety

Niektóre z wyzwań, przed którymi stoją kobiety, są takie same jak te, które stanowią wyzwanie dla kobiet na wszystkich stanowiskach kierowniczych. W szczególności obejmują one:

Pozytywna perspektywa na przyszłość

Dr Amalia Cochran jest niedawnym prezydentem Stowarzyszenia Kobiet Chirurgów. W 2016 r. Wygłosiła przemówienie na temat statusu kobiet na stanowiskach kierowniczych w szkołach medycznych; Oto jej perspektywy zmian statystycznych:

... Najnowsze dane, które są dla nas dostępne, pokazują, że 8 procent profesorów zwyczajnych to kobiety, a szesnaście procent profesorów nadzwyczajnych chirurgii to kobiety, więc nadal jesteśmy słabo niedoreprezentowani na wyższych poziomach edukacji chirurgicznej i chirurgii akademickiej. w Stanach Zjednoczonych. Jednak jedynym miejscem, w którym zaobserwowaliśmy ogromny wzrost nawet w ciągu ostatnich trzech lat, była liczba katedr oddziałów chirurgicznych. W 2014 roku rozpoczęliśmy rok z czterema krzesłami dla kobiet z oddziałów chirurgicznych w Stanach Zjednoczonych iz przyjemnością oświadczam, że od 29 lutego bieżącego roku mamy 14 kobiet, które zostały powołane na stanowisko przewodniczącego w USA. To oczywiście stanowi dramatyczny wzrost naszej liczby i jest to bardzo ekscytujący czas dla kobiet w przywództwie.

Nawet dzisiaj Cochran wciąż powtarza tę samą wiadomość, którą słyszano w minionych dziesięcioleciach. Kończy swoje przemówienie mówiąc: Mam nadzieję, że w trakcie mojego zawodowego życia dojdziemy do punktu, w którym kobieta chirurg jest po prostu chirurgiem. "