Jak reklama kooperatywna może promować Twoją firmę

Współpracuj z innymi firmami, aby utrzymać niskie koszty reklamy

Jeśli prowadzisz małą firmę, nie będziesz mieć dużych budżetów reklamowych dużych korporacji. Nie masz również siły przetargowej, by zdobywać oferty w przestrzeni medialnej lub obniżać ceny na koszty produkcji i profesjonalne usługi.

Kiedy jednak grupa małych firm spotyka się, by stworzyć partnerstwo reklamowe, może połączyć swoje zasoby i uzyskać znacznie szerszy zasięg i większą penetrację. Jest to znane w branży jako reklama kooperacyjna i może być opłacalnym sposobem reklamowania firmy, która ma niewielki budżet marketingowy .

Reklama kooperatywna - podstawy ...

Z punktu widzenia laików, reklama kooperacyjna jest po prostu sposobem połączenia dwóch lub więcej firm w obopólnie korzystne partnerstwo w celu promowania swoich marek. Dzielą się kosztami reklamy, w tym mediami i produkcją, i dzielą przestrzeń.

Plusy spółdzielczej reklamy

Spójrzmy na pozytywną stronę reklamy w następujący sposób:

Wady spółdzielczej reklamy

Istnieją również pewne wady w marketingu co-op:

Przykłady reklamy kooperatywnej

Jeśli kiedykolwiek widziałeś billboardy z produktami McDonald's i Coca-Cola , jest to główny element kooperatywnej reklamy. Najprawdopodobniej McDonald's zapłacił lwią część faktury, ponieważ tablica jest w większości oznakowana czerwono-żółto, posiłek Big Mac, a może nawet strzałka kierująca do najbliższej restauracji. ALE, Coca-Cola pomaga zrównoważyć rachunek i zyskuje wyraźne miejsce docelowe w reklamie. Wszyscy są zwycięzcami.

W innym przykładzie cztery małe firmy chcą utworzyć okólnik na zbliżające się wydarzenie - powiedzmy Czarny piątek . Wszystkie mają siedzibę w tym samym mieście, w tym samym centrum handlowym, ale żadna z tych firm nie ma gotówki, by stworzyć i wydrukować ten artykuł. W tym przypadku wszyscy korzystają z reklamy kooperacyjnej. Każda firma dostaje udział w okrągłym kole, a wszyscy mają przed sobą dużo więcej klientów, niż gdyby próbowali zrobić to samodzielnie.

Jeśli planujesz angażować się we wspólną reklamę, wybierz swojego partnera dokładnie i upewnij się, że wynik będzie korzystny dla obu stron. Spójrz także na nieruchomości i sprawdź, czy jedna strona powinna płacić więcej niż druga, zwłaszcza jeśli mają coraz więcej ekspozycji i lepsze miejsce na materiały kampanii.