Jak reklama uratowała życie

To może być zły rap, ale reklama może być Life Saver.

Wstążka AIDS. GettyIamges

Kiedy myślisz o reklamie, zwykle myślisz o grupie wysoko postawionych kierowników w jaskrawych biurach, w połączeniu z biodrami opartymi na krzesłach. Chodzi o zarabianie pieniędzy i szalejący konsumeryzm. To wszystko zależy od telewizji i filmów. Ale jest jeszcze druga strona reklamy, o której rzadko się mówi.

Reklama może być używana do ratowania życia.

Na przestrzeni lat (a właściwie dziesięcioleci) pojawiły się tysiące reklam, które nie promowały zakupu towarów i usług.

Zamiast tego pchnęli informacje; informacje, które są dla dobra publicznego i mogą zapobiegać obrażeniom i śmierci.

Niektóre z tych reklam na pewno dobrze zapamiętasz. Jedna z najbardziej wpływowych kampanii, jeśli przez ostatnie 10 lat była Prawda (www.thetruth.com). Korzystając z szeregu potężnych wydarzeń i akrobacji reklamowych, kampania na rzecz Prawdy ujawniła pewne szokujące i zaskakujące fakty dotyczące palenia. Od tego, co przechodzi w papierosa, do liczby ludzi, którzy umierają co roku od palenia, w tym biernego palenia, Prawda mocno uderzyła w dom. I to powstrzymało wiele osób przed paleniem papierosów lub paleniem się na pewną bolesną śmierć.

Reklama świadomości AIDS

W latach osiemdziesiątych prawdopodobnie największą kampanią ratowania życia, która trafiła na ekrany na całym świecie, była świadomość AIDS. W tamtym czasie niewiele wiadomo o tej chorobie i był to wyrok śmierci.

Potężne reklamy z jednych z najlepszych kreatywnych sklepów reklamowych na świecie przyciągnęły do ​​domu horrendalne prawdy o AIDS i o tym, jak je przekazano. Później, kiedy strach przekręcił prawdę, stworzono więcej reklam, aby dać ludziom znać, że AIDS nie mogą być przenoszone poza płeć i dożylnie.

Ale to tylko wierzchołek bardzo dużej góry lodowej.

Pomyśl, jak często mówiono ci coś, co później uratowało życie; albo twój, albo ktoś, kogo znasz:

Wpływ reklamy charytatywnej

Łatwo jest oczernić reklamę, ponieważ większość z nich odbywa się z powodów kapitalistycznych. Reklamy, marketing i PR są narzędziami wielkich korporacji i wykorzystują tę moc do generowania zysków, a bogaci ludzie stają się jeszcze bogatsi. Ale zawsze są dwie strony każdej historii, i chociaż strona charytatywna reklamy jest przyćmiona przez drugą stronę, nadal ważne jest, aby zauważyć, że reklama zrobiła wiele dobrego przez te wszystkie lata.

Warto również zauważyć, że gdy klient przychodzi do agencji, która chce zrobić coś, co ratuje życie, wszyscy pracujący na tym koncie są bardzo podekscytowani.

Cóż, być może podniecenie jest złym słowem. Są zmuszani do zrobienia czegoś, co będzie miało ogromny wpływ i uderzy w dom. Od działu kreatywnego do produkcji i obsługi kont, praca nad projektem, który daje coś społeczności, to ogromny impuls dla wszystkich, którzy nad nim pracują. W bardzo realnym sensie reklama, która ratuje życie, może także uratować psychikę ludzi, którzy zmęczyli się pracą nad samochodami, alkoholem i kontami fast food.

Reklama może uratować życie. Ratuje życie. I odgrywa ważną rolę w służbie społeczności. Jeśli pracujesz w reklamie, a ktoś mówi ci, że to dzieło diabła, po prostu przypomnij im o tym, jak wiele dobrego zrobił.