Pobierz szablon informacji prasowej

Dowiedz się, jak zdobyć uwagę mediów na nadchodzącą trasę Twojego zespołu

Jeśli chcesz, aby było to miejsce stojące tylko na koncertach, musisz publikować swój zespół tak często i tak często, jak tylko możesz. Przyciąganie uwagi mediów, zwłaszcza na większym rynku, takim jak Los Angeles czy Nowy Jork, może być bardzo trudne, szczególnie jeśli jesteś nowicjuszem bez profesjonalnej reprezentacji .

Jednym z narzędzi, ale z pewnością nie jedynym, jest komunikat prasowy . Należy pamiętać, że większość twórców gier i programów rozrywkowych, nawet tych na średnich targach, jest zasypywana informacjami prasowymi co godzinę, więc okno możliwości jest tutaj bardzo małe.

Nie wysyłaj pustego komunikatu prasowego

Największym błędem, jaki możesz popełnić, jest wysyłanie ogólnej informacji prasowej bez znajomości jej odbiorcy lub odbiorców. Upewnij się, że wysyłasz informację o swoim zespole country, że nie kierujesz reklamy do dziennikarza lub krytyka filmowego. Poznaj trochę pisarza lub pisarza, na który naprawdę chcesz trafić, zanim wyślesz do nich e-maila, niezależnie od tego, czy czytasz ich pracę, czy śledzisz ich w mediach społecznościowych.

Wyznacz osobę do czynienia z prasą

Idealnie, jeśli pracujesz z wytwórnią , będziesz mieć publicystę, który nawiązał relacje z twórcami muzyki, którzy mogą wprowadzać. Przynajmniej będziesz potrzebować osoby zajmującej się sprawami, niezależnie od tego, czy jest to profesjonalna osoba zajmująca się public relations, czy członek zespołu, aby poradzić sobie z wszelkimi pytaniami medialnymi. Nie należy go zostawiać komukolwiek, kto dostanie e-maila lub ma telefon grupowy do obsługi prasy .

Budowanie swojego planu informacji prasowych

Nie jest złym pomysłem posiadanie standardowego komunikatu prasowego z niektórymi informacjami kontaktowymi i szczegółami na temat nadchodzących dat. Staraj się być grzeczny i przejdź do rzeczy. Nikt nie dba o to, by wasz zespół był w trasie, z wyjątkiem was i waszych rodziców, więc nie prowadźcie tego z bramy.

Musisz ich o to dbać.

Spróbuj podać powód, dla którego reporter z Pittsburgha chciałby cię objąć: Czy jest to jeden z twoich kolegów z zespołu z okolicy? Czy podczas ostatniej wizyty miałeś szczególnie niezapomniane wrażenia? Być może zostałeś już sprawdzony przez danego pisarza i chcesz zaprosić ich do usłyszenia twoich nowych piosenek. Niezależnie od przypadku, umieść szablon, który można zmienić u każdego nowego odbiorcy. W przeciwnym razie twoja starannie przygotowana informacja prasowa prawdopodobnie znajdzie się w folderze spamu lub, co gorsza, w koszu.

I czas na wydanie waszych praw. Jeśli chcesz wysłać coś na początku wycieczki jako rodzaj "zapisz datę", to dobry pomysł, ale pamiętaj, aby śledzić poszczególne media, gdy zbliżają się odpowiednie daty.

Oto kilka wskazówek dotyczących szablonu komunikatu prasowego. Zachowaj wersję elektroniczną dostępną na komputerze, do którego będziesz mieć dostęp podczas trasy, dzięki czemu możesz modyfikować podczas trwania trasy.

Nagłówek: Zdobądź ich uwagę

Użyj dużej czcionki i pogrubionego druku. Nie spraw, aby nagłówek był tajemniczy lub kruchy; nikt nie ma na to czasu.
"[Band] That Rocked Cleveland dostarcza wyjątkowego dźwięku do Buffalo" to początek. Ten format zakłada, że ​​będziesz zawierał pewne szczegóły z tego wyglądu w Cleveland, oczywiście (i że apelujesz do pisarzy w obszarze Buffalo).

Jeśli wysyłasz swoje wydanie pocztą e-mail (a tak naprawdę to najmądrzejsze podejście), umieść to zdanie nagłówka w temacie wiadomości e-mail. Nie przejmuj się wysyłaniem faksów, bo to nie jest rok 1992.

Jeśli Twoja etykieta ma logo, upewnij się, że jest widoczna u góry strony wraz z logo zespołu, jeśli je masz. Upewnij się, że informacje osoby kontaktowej są pogrubione i łatwe do znalezienia tuż poniżej nagłówka otwierającego.

Ustęp 1: Przejdź do punktu

Podaj swoją sprawę i rób to szybko. Dołącz zdanie lub dwa o twoich wiadomościach. Jaka jest nazwa nowego albumu, która piosenka jest najbardziej rozkręcona, nazwa trasy, jeśli taka istnieje, oraz ewentualni goście specjalni lub aktorzy otwierający, którzy pojawią się w ramach programu. Paragraf drugi powinien wywoływać żywy odruch tego akapitu.

Możesz również dołączyć zdanie lub dwa o zespole, aby dać czytelnikowi punkt odniesienia.

Powiedz im, gdzie o tobie słyszeli, ale powiedz im krótko (i nie pisz "być może słyszałeś o nas"). Jeśli potrzebujesz bardziej formalnego wprowadzenia, załóż swój zespół osobno i tylko na prośbę odbiorcy twojego pierwszego komunikatu prasowego.

Ustęp 2: daty i więcej informacji

Podaj daty swoich wycieczek, ale ogranicz tę listę do nie więcej niż pięciu lub sześciu nadchodzących dat. Wskaż, że pełna lista terminów koncertów jest dostępna na stronie zespołu . Dołącz adres strony internetowej, a także wszelkie kanały mediów społecznościowych, z których Ty lub zespół korzystasz w celu promowania swojej pracy. Jeśli na jakimkolwiek spektaklu jest coś wyjątkowego, na przykład, jeśli serial jest popołudniowy lub jeśli ma tylko 18+, dołącz tę informację.

Zamknięcie i wezwanie do działania

Aby zamknąć komunikat prasowy wycieczki, należy podać dane kontaktowe osoby (ponownie) odpowiedzialnej za obsługę zapytań prasowych dotyczących pokazów. Podaj sugestię, co chcesz, aby ta osoba przeczytała komunikat prasowy w związku z tymi informacjami: "Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji lub chcesz przeprowadzić wywiad z zespołem lub przejrzeć program, skontaktuj się z [tak i tak]."

Ważne: sprawdź swoją pracę!

Sprawdź swoją wersję, przeczytaj ją głośno i, jeśli to możliwe, poproś o przeczytanie jej więcej niż jedną osobę przed jej wysłaniem. Chociaż nie chcesz, aby każdy miał szansę na dostrojenie każdego wydania, chcesz mieć pewność, że nie ma tam żenujących literówek ani niepoprawnych informacji.

Życie na drodze może być trudne, ale jeszcze trudniejsze jest granie koncertów w pustych pokojach. Daj znać o swoim zespole dzięki dobrze przygotowanemu komunikatowi prasowemu.