Napisz zespół Bio

Biogram muzyków jest zwodniczo trudny do napisania. Twój zespół bio jest Twoim sposobem na zapoznanie się z fanami i typami przemysłu muzycznego. Musisz znaleźć właściwą równowagę pomiędzy dostarczaniem przydatnych informacji i wchodzeniem w tak wiele szczegółów, że nikt nie pokona pierwszego akapitu. Dowiedz się, jak skomponować biografię zespołu, która wykonuje tę pracę i pozostawia ludzi zainteresowanych zdobyciem większej wiedzy o sobie.
 1. Know Who The Band Is

  To może wydawać się całkiem proste - ale czy tak? Jeśli jesteś muzykiem solowym lub jesteś częścią odrębnej grupy tworzącej zespół, to jest to proste. Ale co z klawiszowcem, który zawsze gra na twoich płytach i na koncertach, ale oficjalnie nie został zaproszony do zespołu? Co, jeśli napiszesz wszystkie piosenki i myślisz o tym jako o swoim projekcie, ale zawsze masz tych samych muzyków, którzy cię wspierają? Zanim będziesz w stanie napisać biografię, musisz wiedzieć, którego biografii piszesz, więc zdecyduj, kto otrzyma biografię i kto jest w gruncie rzeczy muzykiem sesyjnym .

 2. Wybierz podejście

  Istnieją dwa główne sposoby pisania muzyki:

  • Proste podejście: tylko fakty, proszę pani / sir.

  • Podejście nieskrępowane: tworzenie opowieści / postaci

  Proste podejście jest o wiele łatwiejsze. Wyjaśniasz swoje inspiracje, osiągnięcia i oferujesz trochę informacji podstawowych, koniec historii. Nie proste podejście może być bardzo skuteczne, ale BARDZO trudne do zniesienia. Zamiast oferować prawdziwą opowieść o członkach zespołu, tworzysz fikcyjne relacje o zespole io muzykach. Zobacz poniżej, aby uzyskać więcej informacji na temat plusów i minusów każdego z nich.
 1. Zaznacz Ważne informacje

  W tym kroku podejmiesz naprawdę ważne decyzje dotyczące swojego bio muzyka. Co jest ważne, a co nie? Band bios powinien być krótki (jedna strona), więc musisz mądrze wykorzystać swoją przestrzeń. Co chcesz, aby ludzie wiedzieli? Co sprawi, że będą chcieli słuchać twojej muzyki?

  Najlepsze biografie podkreślają muzyczne osiągnięcia i muzyczne wpływy, a następnie dodają trochę koloru z osobistą historią lub dwiema. Pomyśl o tym, co chcesz wiedzieć o muzykach, których lubisz lub czego oczekujesz, czytając o zespole w czasopiśmie, a następnie dołączając te same informacje do swojego własnego biuru.

 1. Pisz, edytuj, pisz, edytuj

  To może nie być zabawne, ale powinieneś bawić się kilkoma szkicami swojego bio. Twój pierwszy projekt zwykle zawiera pewne informacje, które prawdopodobnie możesz pominąć. Spróbuj przekazać swoją wiadomość do naprawdę dobrych rzeczy, aby pozostawić swoich czytelników zaintrygowanych, nie znudzonych.

  Dobrze jest też zdobyć kilka zewnętrznych opinii na temat swojego bio, zanim zaczniesz z nim korzystać. Znajdź kilku przyjaciół, którzy wyrażą konstruktywną krytykę i niech ją przeczytają.

Wskazówki

 1. Plusy i minusy: Proste podejście

  Przyjmowanie prostego podejścia do twojego bio jest najłatwiejszym sposobem. Po pierwsze, jest to najłatwiejsze do napisania - nie musisz dać się złapać w próbowaniu bycia sprytnym bez bycia cornym - wszystko, co musisz zrobić, to trzymać się faktów. Ponadto Twoje biografie dostarczą dziennikarzom wszystkich informacji, które będą potrzebne do napisania o tobie, bez konieczności przeprowadzania wielu badań. Samo to może wpłynąć na ocenę Twojego zespołu i nieuznanie opinii.

  To prawda, że ​​twoje biografie będą bardzo podobne do wszystkich innych, więc możesz mieć trudności z wyróżnieniem się.

 2. Plusy i minusy: Niestaranne podejście

  Po pierwsze - takie podejście może być niezwykle trudne do zniesienia. Tworzenie opowieści o zespole może wydawać się tandetne, pretensjonalne i zwyczajnie głupie. Możesz generować dużo ruchu na oku i ryzykujesz, że ludzie piszą o tobie z niewłaściwych powodów.

  Dlaczego ktoś miałby to robić? Cóż, ponieważ kiedy to działa, NAPRAWDĘ działa. Przykładem są Belle i Sebastian. Na początku swojej kariery zespół ukrywał się za opowiadaniami o biosach i komunikatach prasowych i maskach w ujęciach prasowych, ale robili to z wielkim wdziękiem. To tylko zwiększyło ich popularność.

 1. Nie zaczynaj od urodzenia

  Najgorszy błąd popełniany przez muzyków w ich biosie opowiada swoją historię od urodzenia. Nie ma potrzeby wdawać się w tak wiele szczegółów. Nikt tak naprawdę nie musi wiedzieć, że grałeś główną rolę w produkcji The Sound of Music w szkole podstawowej. Pozostań na bieżąco z tym, co robisz teraz, a resztę przechowuj w swoich pamiętnikach.

 2. Często aktualizuj swoje Bio

  Jednym z podobnych punktów jest aktualizacja biografii w miarę pojawiania się nowych rzeczy. Jeśli nagrasz nowy album , zagrasz na dużym koncercie , dostaniesz nagrodę lub cokolwiek innego, pamiętaj, aby dodać go do swojego biografa.