Jak przygotować się do bezrobocia podczas zatrudnienia

12 wskazówek, które pomogą Ci przygotować się na bezrobocie

Jeśli to czytasz, gratulacje. Prawdopodobnie nadal jesteś zatrudniony. Oznacza to, że masz czas na uporządkowanie spraw finansowych, społecznych i służbowych w przypadku zmiany twojego statusu zatrudnienia .

Możesz przygotować się do bezrobocia, gdy nadal jesteś zatrudniony. W rzeczywistości nie ma lepszego czasu na przygotowanie się do bezrobocia, niż gdy jesteś nadal zatrudniony.

Chociaż nie możesz zmienić decyzji podjętych w ciągu ostatnich dwóch do dziesięciu lat, możesz podejmować decyzje, które ograniczą Twoją ekspozycję, jeśli Twoje obecne zatrudnienie się skończy.

I na koniec może. W obecnej sytuacji gospodarczej, z zagrożeniem i rzeczywistością zwiększonej regulacji rządowej; groźby zwiększenia kosztów pracodawcy za pośrednictwem przepisanej opieki zdrowotnej i interwencji rządu w relacjach pracodawca-pracownik w obszarach takich jak obowiązkowe świadczenia; oraz ogólną niepewność co do sprzedaży i rentowności, pracodawcy nadal rzucają pracę.

Co najważniejsze, jeśli jesteś bezrobotny lub potencjalnie bezrobotny, ważne jest, abyś wiedział, że w samoobronie pracodawcy tworzą mniej miejsc pracy, a niektóre zawody zniknęły na zawsze. Wpłynie to na długość okresu pozostawania bez pracy i podkreśla znaczenie potrzeby przygotowania się do bezrobocia.

Jak wiesz, jak przygotować się do bezrobocia

Skąd będziesz wiedzieć, czy spadnie topór bezrobotny? Istnieją oznaki i objawy, które należy obserwować. Pracownicy na niektórych stanowiskach, takich jak finanse czy sprzedaż, zazwyczaj mają lepszy obraz stanu swojej firmy.

Niektóre firmy dążą do komunikacji i przejrzystości wyników, a wszyscy pracownicy wiedzą, kiedy muszą się przygotować do bezrobocia. Niezależnie od przypadku w Twojej organizacji, w ten sposób dowiesz się, kiedy i czy bezrobocie pojawi się dla Ciebie. Czy jesteś w niebezpieczeństwie zwolnienia lub zwolnienia ?

12 wskazówek, jak przygotować się na bezrobocie

Biorąc pod uwagę ten klimat gospodarczy, twoje bezrobocie, oczekiwane lub uderzające cię z jasnego nieba, może trwać przez jakiś czas.

Mając to na uwadze, co możesz teraz zrobić, aby zachować i chronić swoją rodzinę i styl życia, jeśli nagle stracisz pracę?

Wskazówka dla bezrobotnych: Zaoszczędź pieniądze

Uznając, że jest to łatwe do powiedzenia, twoja najlepsza strategia na zaspokojenie bezrobocia to mieć pieniądze w banku. Według niektórych liczb, przeciętny człowiek, który traci pracę, ma w banku mniej niż kilka tygodni oszczędności.

Według Washington Independent, badanie "Brandeis University" wykazało, że cztery na dziesięć rodzin nie ma wystarczających oszczędności ani środków na pokrycie niezbędnych wydatków w okresie bezrobocia. W raporcie odnotowano również, że biedna gospodarka uderza szczególnie w mniejszościowe gospodarstwa domowe, wymazując ich zyski gospodarcze z ostatnich dwóch dekad i poszerzając rasową lukę majątkową. Dodatkowo, brak oszczędności wpływa na mobilność rodziny, ich zdolność do wykonywania pracy. "

Porada dotycząca bezrobocia: Opóźnij główne zakupy

Jeśli masz jakiekolwiek podejrzenia, że ​​możesz stracić pracę, a nawet jeśli nie, teraz jest czas, aby opóźnić większe zakupy, które są niepotrzebne. Niedawno lodówka dla bezrobotnych ugryzła kurz, a ona musiała ją zastąpić, ale oszczędzała, eliminując "miłe dla", takie jak kostkarka do lodu.

Kiedy sklepy zaczynają oferować opcje takie jak plany płatności i layaway (pamiętaj, layaway?), Biegnij, nie idź w przeciwnym kierunku. Ostatnio na przykład w telewizji sklepy z meblami oferują opóźnienia w spłatach odsetek od czterech lat.

Odporność na te sygnały syreny "kup teraz". Mimo że twoje zakupy pomogą gospodarce, musisz przygotować się na bezrobocie.

Porada dotycząca bezrobocia: Live on One Salary

W przypadku rodziny, w której zatrudnionych jest dwóch lub więcej członków, należy rozważyć próbę życia na jednej pensji, aby zbudować oszczędności, wyeliminować zadłużenie i przygotować się na potencjalne konsekwencje bezrobocia.

Wskazówka dla bezrobotnych: używaj kart kredytowych tylko w sytuacjach awaryjnych

Jeśli przedmiot nie jest niezbędny i możesz być zaskoczony, jak niewiele rzeczy jest rzeczywiście niezbędnych, kontroluj chęć zakupu za pomocą karty kredytowej. Cena zakupu zawsze jest należna, a odsetki składają się na więcej, niż sobie wyobrażasz.

Kredyt jest głównym czynnikiem w rodzinach żyjących zbyt blisko granicy w przypadku nieoczekiwanego bezrobocia. W historiach o bezrobociu na stronie poszukiwania pracy Alison Doyle czytelnicy, którzy dzielili się swoimi historiami o bezrobociu, wymieniają zadłużenie z tytułu kart kredytowych jako jedną z najgłębszych luk, z których musieli się wycofać, kiedy stali się bezrobotni.

Wskazówka dla bezrobotnych: Przygotuj się do poszukiwania pracy

Twoje CV i referencje powinny zawsze być aktualne. Nigdy nie wiesz, kiedy będziesz ich potrzebować i nie chcesz spędzić pierwszych potencjalnie produktywnych dni od bezrobocia, aktualizując materiały aplikacyjne i kontaktując się z referencjami.

Podobnie, utrzymuj sieć kontaktów, gdy jesteś zatrudniony. Pozostań aktywny w profesjonalnych stowarzyszeniach, abyś jako pierwszy dowiedział się o otwarciu ofert pracy i otrzymywał kontakty za pośrednictwem poczty pantoflowej.

Przed bezrobociem jest również czas, aby budować swoją obecność zawodową w serwisach społecznościowych, takich jak LinkedIn, Facebook i Twitter. To może zająć trochę czasu, aby zbudować skuteczną markę online i stworzyć sieć niezbędną do rozszerzenia kontaktów.

Przygotuj się na potencjalne bezrobocie dzięki aktualnym materiałom do wyszukiwania pracy oraz sieci kontaktów online i offline. Dawn Rosenberg-McKay oferuje dodatkowe pomysły dotyczące pozostania na rynku, gdy jesteś zatrudniony - zanim dojdzie do straszliwego zdarzenia bezrobocia.

Porada dotycząca bezrobocia: Utwórz opcje mobilności

Podczas gdy wiele osób jest związanych z domem, rodziną, zobowiązaniami społecznymi, pracą partnera i nie tylko, w przypadku bezrobocia, elastyczności i mobilności może to zrobić różnicę między pozostaniem bezrobotnym a znalezieniem nowego miejsca.

Przygotuj się na bezrobocie, zachowując jak największą elastyczność i mobilność, jeśli tylko opracujesz scenariusze "co by było gdyby", w przeciwieństwie do scenariuszy "nie możemy", gdy rozmawiamy o Twojej przyszłości z rodziną.

Wskazówka na temat bezrobocia: rozważ dalsze kształcenie

Zaledwie kilka punktów za stopniem? Być może ten profesjonalny certyfikat lub oznaczenie uczyni cię bardziej pracowitym niż twoja konkurencja. Praca nad dyplomem magisterskim jest proaktywna i mówi coś o twojej gotowości do rozciągania, rozwijania, kontynuowania nauki i rozwijania dalszej wiedzy i umiejętności. W przypadku bezrobocia edukacja może dać ci przewagę.

Porada dotycząca bezrobocia: Poszerz swoje umiejętności

Przygotowując się do bezrobocia, należy rozważyć możliwość, że praca może nie być dostępna w wybranej dziedzinie lub zawodzie. Aby przygotować się na taką ewentualność, kolega sugeruje, że możesz poszerzyć swoje umiejętności i referencje, wykorzystując odrobinę wolnego czasu na wolontariat, lub jeszcze lepiej, pracę w niepełnym wymiarze godzin w innej dziedzinie.

W wolnym czasie jej mąż pracował jako chłopiec gazowy w garażu, aby pomóc przyjacielowi i uzyskać dostęp do wciągnika do pracy przy swoim samochodzie kolekcjonerskim. Ta praca oznacza, że ​​ma teraz umiejętności sprzedażowe, z których może skorzystać, aby przejść do pracy w niepełnym wymiarze godzin po latach bycia pracownikiem rządowym, w obszarze, w którym nie ma pracy w jego dziedzinie wysokich kwalifikacji. Mój kolega mówi: "Trudno jest rozwinąć umiejętności krzyżowe, gdy przez większość życia pracujesz w krainie ziemi." Ale jej mąż to zrobił i służy im bezdomność.

Porada dotycząca bezrobocia: rozważ rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej

Inny kolega i jej mąż spędzili lata przeczesując garaż i podwórko na znaleziska. Kiedy jej mąż został zwolniony niedawno, był to krótki skok do sprzedaży przedmiotów w serwisie eBay oraz w miejscowym sklepie z antykami i artykułami kolekcjonerskimi. Jeśli znajdzie zatrudnienie, wybrał sklep, który nie wymaga obecności, ale jest płatny.

Inny znajomy, który od dawna interesował się konkretną rasą psów i działał w lokalnych i krajowych stowarzyszeniach, czerpał korzyści z jej zainteresowań, wiedzy i kontaktów.

Otworzyła firmę internetową, która zaspokajała potrzeby innych miłośników swojej rasy psimi ciasteczkami, kluczowymi łańcuchami rasy i innymi nowościami oraz zasobami do pielęgnacji i ratowania. Obsługiwana przez reklamy strona korzystała z jej wieloletniego hobby.

Spójrz na swoje hobby, zainteresowania, talenty i umiejętności. Być może praca w niepełnym wymiarze godzin, którą możesz rozpocząć, gdy jesteś zatrudniona, jest najlepszym ubezpieczeniem i przygotowaniem do bezrobocia. Właściciele małych firm mają pewną kontrolę nad dochodami i zatrudnieniem, a nawet hobby, mogą pomóc Ci dobrze przejść na emeryturę.

Wskazówka na temat bezrobocia: Dostań się do swojego szefa

Tak, szef często podejmuje ostateczną decyzję o tym, kto przychodzi i odchodzi. Skorzystaj z porad zawartych w tych artykułach, aby upewnić się, że twoje relacje z szefem i współpracownikami są pozytywne i satysfakcjonujące. To nie jest czas na hop pracy, ponieważ nienawidzisz swojego obecnego szefa, bez względu na to, jak zły jest twój obecny szef .

Wskazówka dotycząca bezrobocia: Trzymaj się swojej bieżącej pracy

Spójrzmy prawdzie w oczy. Najlepsi lubiani i cenni pracownicy nie są pierwszymi, którzy udają się do linii bezrobocia lub strony internetowej. Możesz dowiedzieć się od tego kolegi, który opowiedział jej historię bezpieczeństwa pracy.

"Byłem kiedyś w sytuacji, kiedy zwolniono ogromną liczbę współpracowników, a ja byłem jednym z niewielu, co było okropne, ale z perspektywy czasu sądzę, że trzymali mnie, ponieważ mogłem wykonywać każdą pracę w moim Nie sądzę, aby którykolwiek z moich współpracowników mógł wysuwać te same roszczenia.

"To był stopniowy proces uczenia się i nie było to coś, co zrobiłem celowo, aby przetrwać zwolnienie z pracy." Byłem tylko mną, kiedy moi współpracownicy wyjechali na wakacje, zaproponowałem, że poznam ich i utrzymywać rzeczy pod kontrolą dla nich, więc nie musieli się martwić o nic podczas ich nieobecności.

"Jeśli więc celem jest przetrwanie po zwolnieniu, radzę ludziom, aby byli tak niezbędni, jak to tylko możliwe, ale aby to zrobić, nie narażając nikogo na poczucie zagrożenia. Dowiedz się, jak ułatwić życie swoim kolegom, szefowi i wszystkim innym wchodzisz w kontakt w trakcie dnia roboczego. "

Porada dotycząca bezrobocia: 10 kroków, aby utrzymać swoją pracę w złej gospodarce

Przedstawiłem te pomysły jako ostatnią wskazówkę na tej liście awaryjnej, aby przygotować się na bezrobocie, ponieważ zabierają czas i energię na wykonanie. Ale te dziesięć kroków pomoże ci utrzymać pracę, gdy spadnie topór bezrobotny.

Są to niezbędne umiejętności wyeksponowane podczas udanej kariery. Wkład w twoją pracę, twoich klientów i twoją firmę na te dziesięć sposobów zminimalizuje możliwość, że będziesz musiał przygotować się na bezrobocie. W końcu, jeśli zrobiliście te dziesięć rzeczy dobrze , inni pracownicy znacznie częściej doświadczają przed tobą zwolnienia.

Są to podstawowe umiejętności w zakresie sukcesu zawodowego, które nie tylko chronią cię przed zwolnieniami; przyczynią się one do zwiększenia sukcesu Twojej obecnej pracy i kariery zawodowej.

Te 12 wskazówek powinno pomóc w przygotowaniu życia i kariery na wypadek bezrobocia. Masz teraz możliwość uporządkowania spraw finansowych, społecznych i służbowych w przypadku zmiany twojego statusu zatrudnienia.

Możesz przygotować się do bezrobocia, gdy nadal jesteś zatrudniony. W rzeczywistości nie ma lepszego czasu na przygotowanie się do bezrobocia, niż gdy jesteś nadal zatrudniony. Nie pozwól sobie na bycie ofiarą myślenia "tu się nie może zdarzyć".

Dodatkowe informacje