Wskazówki, które pomogą Ci poćwiczyć ze swoim szefem

Wskazówki, jak zarządzać skuteczną relacją szefa

W pewnym momencie kariery zawodowej zgłosisz się do menedżera, osoby, z którą się czujesz - lub nie - nazywasz szefem. Relacje, które tworzysz i którymi zarządzasz, zarówno z bezpośrednim szefem, jak i innymi pracownikami firmy, są kluczowe dla sukcesu Twojej pracy i rozwoju kariery.

I spójrzmy prawdzie w oczy, czy ci się to podoba, czy nie, jesteś odpowiedzialny za twój związek z szefem. Nikt nigdy nie będzie się tak przejmował, jak ty, że jakość relacji pomaga osiągnąć twoje cele.

W tym samym czasie twój szef ma informacje potrzebne do odniesienia sukcesu. Nie może wykonywać swojej pracy ani realizować swoich celów bez twojej pomocy.

Tak więc twój menedżer podziela krytyczną współzależność z tobą. Jeśli nie wykonasz swojej pracy, twój menedżer nigdy nie zabłyśnie za swoje ogólne obowiązki. Nie będzie postępu bez informacji, perspektywy, doświadczenia i wsparcia swojego menedżera.

Pomimo tego, menedżerowie przybywają w każdym rozmiarze i na wszystkich możliwych poziomach umiejętności i skuteczności. Niektórzy menedżerowie to po prostu źli szefowie ; inni nieświadomi tego, czego od nich potrzebujesz . Zarządzanie w górę jest wyzwaniem, ale ostatecznie warte poświęcenia czasu.

Jak rozwinąć skuteczną więź ze swoim szefem

Te kroki pomogą ci rozwinąć pozytywne, ciągłe, wspierające relacje z twoim szefem - relacje, które dobrze ci służą, twojemu menedżerowi, a co za tym idzie, także twojej organizacji.

1. Pierwszym krokiem w zarządzaniu jest rozwinięcie pozytywnej relacji z szefem . Relacje oparte są na zaufaniu .

Rób to, co mówisz. Zachowaj zobowiązania na osi czasu. Nigdy nie ślepcie swojego kierownika z niespodziankami, które można było przewidzieć lub im zapobiec. Informuj ją o swoich projektach i interakcjach z resztą organizacji.

Poinformuj szefa, gdy popełniłeś błąd lub jeden z pracowników raportowania popełnił błąd. Zakrycia nie przyczyniają się do skutecznej relacji. Kłamstwa lub wysiłki zmierzające do wprowadzenia w błąd zawsze powodują dodatkowy stres, ponieważ martwisz się o "złapanie" lub jakoś ześlizgnięcie się z konsystencji twojej opowieści. Komunikuj się codziennie lub co tydzień, aby zbudować związek.

Poznaj swojego menedżera jako osobę - w końcu to ona. Dzieli ludzkie doświadczenie, tak jak ty, ze wszystkimi swoimi radościami i smutkami.

2. Uznać, że sukces w pracy nie dotyczy wyłącznie Ciebie; umieścić potrzeby swojego szefa w centrum twojego wszechświata . Określ obszary słabości lub największe wyzwania twojego szefa i zapytaj, co możesz zrobić, aby mu pomóc. Jakie są największe zmartwienia twojego szefa; W jaki sposób Twój wkład może złagodzić te obawy?

Zrozum cele i priorytety swojego szefa. Połóż nacisk na swoją pracę, aby pasowała do jej priorytetów. Pomyśl o ogólnym sukcesie twojego działu i firmy, a nie tylko o bardziej wąskim świecie w pracy.

3. Poszukaj i skup się na "najlepszych" częściach swojego szefa ; prawie każdy szef ma zarówno dobre, jak i złe strony. Kiedy negujesz swojego szefa, tendencja polega na skupianiu się na jego najgorszych cechach i porażkach.

Nie jest to ani korzystne dla twojej pracy, ani szans na sukces w twojej organizacji.

Zamiast tego chwal swojego szefa za coś, co robi dobrze. Zapewnij pozytywne uznanie za wkład w Twój sukces. Spraw, by twój szef poczuł się doceniony. Czy to nie jest to, czego od niego chcesz?

4. Twój szef najprawdopodobniej się nie zmieni; może zmienić, ale osoba, która przychodzi codziennie do pracy, wymaga wielu lat wysiłku, aby ją stworzyć. I, kto jest twoim szefem, pracował dla niej w przeszłości i wzmacniał jej działania i przekonania.

Zamiast próbować zmienić swojego szefa, zamiast tego skup się na próbie zrozumienia stylu pracy swojego szefa . Określ, co ceni pracownika. Czy lubi częstą komunikację, autonomicznych pracowników, pisemne prośby przed spotkaniami lub nieoficjalną rozmowę w korytarzu?

Preferencje twojego szefa są ważne i im lepiej je rozumiesz, tym lepiej będziesz z nią pracować.

5. Uczenie się, jak odczytywać nastrój i reakcje szefa, jest również pomocne w skuteczniejszym komunikowaniu się z nim. Są chwile, kiedy nie chcesz wprowadzać nowych pomysłów; jeśli jest zajęty wykonywaniem liczb w tym miesiącu, twój pomysł na poprawę na sześć miesięcy może nie być aktualny.

Problemy w domu lub krewnego w przypadku braku zdrowia wpływają na każde z twoich zachowań w miejscu pracy i otwierają się na dyskusję na temat poprawy. Dodatkowo, jeśli twój szef regularnie reaguje w podobny sposób na podobne pomysły, sprawdź, co zasadniczo lubi lub nie lubi o twoich propozycjach.

6. Ucz się od swojego szefa . Chociaż w niektóre dni może się to nie udać, twój szef ma wiele do nauczenia. Doceń, że została awansowana, ponieważ Twoja organizacja uznała aspekty swojej pracy, działań i / lub stylu zarządzania za warte.

Promocje są zazwyczaj wynikiem skutecznej pracy i udanych składek. Zadawaj pytania, aby uczyć się i słuchać więcej niż mówisz, aby rozwinąć skuteczną relację z szefem.

7. Poproś swojego szefa o opinię . Niech szef będzie odgrywał rolę trenera i mentora .

Pamiętaj, że twój szef nie może odczytać twojego umysłu. Pozwól mu zaoferować Ci uznanie za doskonałą wydajność. Upewnij się, że wie, co osiągnąłeś. Stwórz miejsce w swojej rozmowie, aby mu podziękować i podziękować.

8. Doceń czas swojego szefa . Postaraj się zaplanować co najmniej cotygodniowe spotkanie, podczas którego będziesz przygotowany z listą potrzebnych informacji i pytań. To pozwala mu wykonywać pracę bez regularnej przerwy.

9. Zawiąż swoją pracę, swoje prośby i kierunek swoich projektów z nadrzędnymi celami swojego szefa i firmy . Składając propozycje swojemu szefowi, spróbuj zobaczyć większy obraz. Istnieje wiele powodów, dla których Twoja sugestia może nie zostać przyjęta: zasoby, czas, cele i wizja . Zachowaj ścisłą poufność .

10. W swoich relacjach z szefem, czasami nie zgadzasz się i czasami doświadczasz emocjonalnej reakcji . Nie trzymaj uraz. Nie stwarzaj zagrożeń związanych z odejściem. Nieporozumienie jest w porządku; niezgoda nie jest. Przeżyj to. Musisz pogodzić się z tym, że twój szef ma więcej władzy i władzy niż ty. Jest mało prawdopodobne, że zawsze będziesz na swój sposób.

Skorzystaj z tych wskazówek, aby zbudować silnie efektywną więź ze swoim szefem.