Wskazówki dotyczące znajdowania najlepszych wiadomości

Reporterzy wiadomości są często oceniani pod kątem jakości swoich pomysłów na wiadomości. Te 10 sposobów znajdowania pomysłów na wiadomości pomoże Ci przełamać historie i zdobyć szacunek menedżerów redakcji.

Rozmawiać z ludźmi

To może wydawać się oczywiste, ale wielu reporterów spędza czas rozmawiając ze sobą lub słuchając zwykłych urzędników państwowych lub przedstawicieli PR, że brakuje im rozmowy z prawdziwymi ludźmi.

Znajdź osoby w grze w piłkę, chodź na cele charytatywne lub w sklepie spożywczym i odkryj ważne dla nich pomysły.

Historie, które chcą omówić, najprawdopodobniej wykroczą poza zwykłe konferencje prasowe i inne proste zadania, które zwykle otrzymujesz.

Badaj media społecznościowe

Jako dziennikarz, twoja strategia w mediach społecznościowych powinna obejmować nie tylko publikowanie zdjęć na Facebooku czy tweetowanie o wraku samochodu. Masz unikalne narzędzia, aby odkryć, o czym rozmawiają ludzie.

Poszukaj ludzi, którzy reprezentują odbiorców Twojej firmy medialnej i skanuj ich posty lub angażuj się w rozmowę. Ponieważ więcej lokalnych wiadomości może uratować stację telewizyjną lub gazetę, tutaj znajdziesz lokalne historie o szkołach, kościołach i problemach z rozmowami.

Spójrz w tył i w przód

Wyciągnij kalendarz, by zobaczyć, co robią wiadomości rok temu, pięć lat temu lub dekadę temu. Ważne rocznice mogą zawierać fascynujące historie, jeśli twoja społeczność cierpiała z powodu niszczącego huraganu, dramatu zakładników lub kontrowersji ratuszowych.

Może ogromny projekt budowlany został wystrzelony z wielką pompą dokładnie rok temu. Sprawdź postęp. Możesz także spodziewać się przekazania członkom widowni, że są one zaledwie rok od rozpoczęcia budowy nowego centrum handlowego.

Profilowi ​​Newsmakerzy

Codziennie zasłaniasz burmistrza, szefa policji i innych dygnitarzy.

Ale są osobiste historie do podzielenia się poza rutynowymi zadaniami. Szef policji może być zawodowym golfistą. Burmistrz mógł być jedynym dzieckiem. Odkryj serca i umysły ludzi, których twoi słuchacze uważają, że już wiedzą. Przekonasz się, że czekają Cię fascynujące historie.

Zlokalizuj Historię narodową

Skanuj nagłówki, aby zobaczyć, co robi wiadomości w Waszyngtonie, Nowym Jorku lub w całym kraju. Nawet jeśli jesteś tysiące kilometrów od akcji, możesz zlokalizować historię, aby przybliżyć ją do domu.

Szkolne strzelaniny niestety stały się częste. Następnym razem należy zbadać, co robi lokalny system szkolny, aby zapewnić bezpieczeństwo uczniom. Śmiertelny pożar budynku w innym mieście może być sprawdzianem lokalnych kodów przeciwpożarowych, aby sprawdzić, czy mieszkańcy mieszkań są bezpieczniejsi w twoim mieście.

Dziel się historiami o szkołach i młodych ludziach

Sale lekcyjne są wypełnione nowościami, od nowej technologii, która zastępuje podręczniki do najnowszych metod nauczania. Uczestnicząc w spotkaniu stowarzyszenia rodzic-nauczyciel, możesz otrzymać listę tematów do zrealizowania.

Co najważniejsze, tego typu historie pomogą Ci osiągnąć docelową demografię. Większość firm medialnych postępuje zgodnie z najnowszymi trendami demograficznymi , co zwykle oznacza kierowanie na młode rodziny i dzieci - marzącą o reklamie, ponieważ łatwiej jest sprzedawać im produkty.

Zbadaj historie pogodowe

Pogoda to coś więcej niż przedstawienie prognozy. Historie pogodowe wpływają na życie każdego człowieka i na życie niektórych ludzi. Niezwykle sucha lub mokra pogoda może mieć ekonomiczny wpływ na rolników. Zła pogoda może sprawić kłopoty osobom z branży turystycznej, które liczą na słoneczne, suche dni, aby przyciągnąć turystów. O ile pogoda nie jest absolutnie przeciętna, jest pewna historia do opowiedzenia.

Ujawnij historie za wynikami sportowymi

Twój dział sportowy może obsługiwać najciekawsze momenty i wyniki. Ale konkurencja sportowa i chęć wygrania, które może udostępnić reporter, są znacznie większe.

Używanie środków poprawiających wydajność w profesjonalnych sportach może doprowadzić do małej ligi baseballowej lub meczu piłki nożnej w szkole średniej, aby porozmawiać z rodzicami na temat tego, czy pro sportowcy pozostają pożądanymi wzorami dla swoich dzieci.

Obrażenia sportowe są problemem dla każdego rodzica, zwłaszcza gdy dziecko odczuwa presję, aby grać zranić. Sport może budować odbiorców, gdy dostarczasz historie oparte na ludziach.

Zmień historie ekonomiczne na swoich głowach

Historie ekonomiczne mają przewidywalnych zwycięzców i przegranych, przynajmniej zgodnie z konwencjonalną mądrością. Możesz rzucić wyzwanie temu myśleniu, pokazując odwrotność tego, co większość ludzi myśli.

Większość ludzi zgłasza "dobre wieści", że ceny domów spadły, co jest idealne dla osób, które chcą kupić. Możesz zgłosić, że nie jest to dobra wiadomość dla osób, które mają nadzieję na sprzedaż, zwłaszcza gdy ich domy są warte mniej niż te, które za nie zapłacili. "Złe wieści", że ceny mleka są wysokie, okazują się dobrą wiadomością dla osób z branży bydła. Szukajcie obu stron historii gospodarczych.

Weź dysk

Czasami twoje własne oczy zaprowadzą Cię do wspaniałych pomysłów na wiadomości. Wsiadaj do samochodu, aby podróżować po ulicach w poszukiwaniu opowiadań. Możesz znaleźć zaniechane opuszczone domy, długotrwały biznes, który zamyka drzwi lub niebezpieczne skrzyżowanie, które wymaga remontu. Są to historie, których nie można znaleźć w Internecie lub w telefonach. Poznaj społeczność, którą obejmujesz.

Nawet najlepsi reporterzy czasem napotykają suchy dzień, kiedy nie mogą wymyślić pomysłów na wiadomości. Zatwierdź tę listę do pamięci, a zaoszczędzisz czas, próbując znaleźć coś, co chcesz zgłosić.