10 sposobów profesjonalnego radzenia sobie z ludźmi, którzy nie rozumieją pracujących matek

Jeśli chcesz po prostu przestać czytać to najpierw.

Jako pracująca mama wiele wyzwań, które mogą wyskoczyć z ludźmi, z którymi pracujemy, ze względu na wybrany styl życia. Może ktoś zrobił zbyt wiele komentarzy na temat tego, co musisz zostawić, aby zdobyć dzieci lub liczbę połączeń telefonicznych otrzymywanych z przedszkola. Najwyraźniej nie rozumieją, o czym jest Pracująca Mama. Pracujesz i jesteś matką. Można być jednym i drugim, ale niektórzy ludzie po prostu nie rozumieją.

Jeśli osiągnąłeś swój próg tolerancji, nie ma powodu, aby odpalać list z rezygnacją tylko dlatego, że musisz pracować razem lub dla trudnych pracowników. W wielu przypadkach można uniknąć konfrontacji, a nawet sprzyjać dobrej współpracy z najtrudniejszymi ludźmi w każdej firmie.

Zabij ich uprzejmością

Trudni pracownicy są często gwałtowni i nieostrożni w rozmowie, a czasami wręcz niegrzeczni i nieprzyjemni. Pomimo tych negatywnych cech osobowości staraj się być uprzejmy i grzeczny we wszystkich spotkaniach z trudnymi pracownikami, zwłaszcza jeśli zajmują one wyższe pozycje niż ty w hierarchii firmy.

Spróbuj stworzyć z sobą grę, aby zobaczyć, jak bardzo możesz być pomocny i miły, pomimo wrogiej twarzy. W końcu ich zrzędliwa fasada może się rozjaśnić, gdy odkryją, że zawsze przyjemnie się spotykasz.

Zawsze bądź uczciwy

Stare powiedzenie, że prawda zwycięży, działa dobrze, gdy mamy do czynienia z trudnymi pracownikami.

W rzeczywistości, jeśli jesteś uczciwy wobec ludzi, nawet najbardziej niegrzeczni i nieznośni ludzie nie mogą narzekać na ciebie za mówienie prawdy. Nawet jeśli oznacza to, że musisz przyznać się do błędu, być z przodu z trudnymi współpracownikami, aby zachować uczciwość w ich oczach.

Idź dalej

Chociaż nie musisz obsłużyć trudnych pracowników, dobrze jest pokazać swoją ciężką pracę i wysiłki tym ludziom.

Jeśli się nie zmniejszysz, nie będą mieli nic do krytyki.

Unikaj konfrontacji

Niezależnie od tego, czy jest to twój zły szef, czy paskudny podwładny, trudni pracownicy często są "trudni", ponieważ są konfrontacyjni. Aby uniknąć sytuacji, w których pojawi się spór, spróbuj rozwikłać argument, zanim dojdzie do eskalacji. To wymaga inteligencji emocjonalnej, w której możesz wyczuć emocje innych i wiedzieć, gdzie są twoje emocje w tym momencie.

Na przykład, jeśli słyszysz, że trudny pracownik kwestionuje jakiś protokół firmy, spokojnie wyjaśnij procedurę w bardzo uprzejmy i przyjemny sposób. Nawet lepiej: zignoruj ​​to, jeśli możesz udawać, że jesteś poza zasięgiem słuchu.

Zachowaj spokój i weź głęboki oddech

Trudni pracownicy często lubią naciskać przyciski szefów lub współpracowników. Z tego powodu zawsze musisz zachować spokój i zachować spokój w kontaktach z trudnymi pracownikami. Staraj się nigdy nie podnosić głosu ani nawet brwi, a to nadaje ton każdemu rozmowom w miejscu pracy.

Zilustruj, jak iść na kompromis

Często trudni pracownicy po prostu chcą dostać się do problemu lub projektu w miejscu pracy. Z tego powodu musisz oferować możliwości kompromisu, aby złagodzić trudności, z jakimi może zmagać się trudna sytuacja pracownika.

Nigdy nie mów nie

Trudni pracownicy nigdy nie chcą, aby powiedziano im, że są w błędzie lub że nie mogą czegoś zrobić. Zamiast tego proponuj alternatywy. Na przykład, jeśli trudny pracownik chce przedstawić protokół klientowi w określony sposób, powiedz: "Podoba mi się twój pomysł, a jeśli to zrobimy w ten sposób?". Potraktuj wysiłki trudnego pracownika i bądź jasny, że chcesz poprawić swój lub już dobry pomysł.

Nie wycofuj się

Podczas gdy nie chcesz być zastraszany przez trudnych pracowników, musisz także okazywać szacunek. Zawsze bądź dyplomatyczny, ale stanowczy. Broń się, ale nigdy nie podnieś głosu w decybel. Po prostu: nie pozwól im traktować cię w sposób pozbawiony szacunku.

Nie żywisz urazy

Jeśli znalazłeś się w gorącej konfrontacji z trudnym pracownikiem, kiedy to się skończy, przejdź dalej. Nie ma potrzeby utrzymywania urazu w miejscu pracy.

Często zdarzają się stresujące sytuacje w każdym środowisku pracy, ale trzeba się z nimi uporać. Wkrótce po podjęciu uchwały każdy musi przejść do danego zadania, aby utrzymać porządek i poziom stresu na niskim poziomie w miejscu pracy.

Pokaż, że jesteś graczem zespołowym

Kiedy trudny pracownik widzi, że jesteś graczem zespołowym, który wspiera postępy grupy, a nie tylko ciebie, prawdopodobnie złagodzi cechy osobowości, które sprawiają, że ta osoba jest trudna. Z kolei ta osoba będzie bardziej skłonna do bycia graczem zespołowym, naśladując twój przykład.

Edytowane przez Elizabeth McGrory.