Oszczędzaj czas dzięki tym 6 prostym strategiom

Working Moms, czy jesteś gotowy na zarządzanie czasem 201?

Zarządzanie czasem nie musi być żonglerką. Getty / Meriel Jane Waissman / Wektory cyfrowego widzenia

Jeśli wyewidencjonowałeś nasz wcześniejszy wpis, Zarządzanie czasem 101 , jesteś gotowy, aby przejść do następnego poziomu. Oto sześć strategii, które możesz ace, dzięki czemu możesz znaleźć więcej czasu na robienie rzeczy, które chcesz robić.

Strategia nr 1: Utwórz listę rzeczy do zrobienia dla każdego ważnego obszaru w twoim życiu

Na początku tygodnia twórz krótkie listy rzeczy do zrobienia dla czterech głównych obszarów twojego życia:

Aby pomóc Ci uniknąć długich list, napisz o tym, co chcesz zrobić w dzienniku, kiedy myślisz o nich. Następnie na początku tygodnia możesz przeczytać o kreatywnych pomysłach, które wymyśliłeś i zaplanować je na nadchodzący tydzień lub w dalszej części miesiąca lub roku. Utrzymywanie tej listy jest świetne, gdy potrzebujesz kierowania lub motywacji, aby być na bieżąco z celami osobistymi i zawodowymi.

Strategia nr 2: Spraw, aby każda lista rzeczy do zrobienia była wyjątkowo specyficzna

Im bardziej szczegółowe opisujesz zadanie, tym bardziej prawdopodobne jest, że je wykonasz. Na przykład w zarządzaniu domem zamiast pisać "pranie" napisz "pranie, suszenie i składanie pranie". Pomoże to oszacować, ile czasu zajmie wykonanie tego zadania. Przekraczanie rzeczy z listy jest o wiele bardziej satysfakcjonujące, gdy obejmuje wszystko to, co faktycznie zrobiłeś .

Strategia nr 3: Poznaj swoich wasters

Niektóre z największych wtajemniczonych czasu sprawdzają pocztę elektroniczną i / lub każdą platformę społecznościową, na której się znajdujesz.

Zaplanuj więc czas, kiedy będziesz sprawdzać te przedmioty i trzymać się tego harmonogramu. W ten sposób możesz zaspokoić chęć zobaczenia, co dzieje się z przyjaciółmi, rodziną i współpracownikami, gdy nadejdzie odpowiedni czas.

Aby pomóc ci przełamać nawyk nadużywania czasu, zmarnuj się, aby zrozumieć, że zwlekasz.

Kiedy zdajesz sobie sprawę, że marnujesz czas, zadaj sobie poważne pytanie: "Czego próbuję uniknąć i dlaczego?" Jeśli nie możesz odpowiedzieć na pytanie, to jest OK. Zdajesz sobie sprawę, że zwlekałeś, wrócisz na właściwe tory, a odpowiedź przyjdzie później.

Strategia nr 4: Podążaj za swoim osobistym cyklem energetycznym

Jest czas i miejsce na wszystko, prawda? Zacznij zauważać, kiedy jesteś najbardziej produktywny, a kiedy nie. Czy jest jakiś dzień tygodnia, w którym wykonujesz najbardziej jakościową pracę? Która jest godzina, gdy masz wrażenie, że możesz poradzić sobie z każdym projektem, który przyjdzie Ci na myśl? Te określone czasy są wtedy, kiedy twoja osobista energia osiąga szczyt i jest to odpowiedni czas na wykonanie pracy. Jeśli to możliwe, zaplanuj trudne zadania związane z zadaniami w tych szczytowych okresach.

Strategia nr 5: Ustaw cele osobiste i profesjonalne

Ustawienie celu daje poczucie kierunku . Będziesz bardziej skłonny odmówić innym, gdy masz ustalone cele. Czas może zostać zmarnowany, spełniając inne listy rzeczy do zrobienia. Łatwo jest odmówić komuś, gdy wiesz, że masz ważne rzeczy, które chcesz osiągnąć. Pomaga to również w osiągnięciu celów, więc gdy rozpoczyna się samopoznanie, unikasz marnowania czasu na słuchanie muzyki, a zamiast tego idziesz dalej.

Strategia nr 6: Ustaw zegar

Po rozpoczęciu pracy zgodnie z osobistym cyklem energetycznym ustaw czas, zanim rozpoczniesz pracę. Na przykład, powiedzmy, że jesteś najbardziej produktywny o czwartej nad ranem Twoje dzieci nie obudzą się do 6 rano, więc będziesz mieć dwie godziny pracy. Aby pomóc Ci pozostać na bieżąco ustaw czasomierz.

Działa to szczególnie dobrze, jeśli ustawisz to na swoim telefonie, ponieważ jeśli użyjesz telefonu, by odwlekać, zobaczysz zegar działający na nim! Po ustawieniu timera mniej prawdopodobne jest, abyśmy skorzystali z marnotrawstwa czasu, które odkryliście w strategii nr 3 i częściej kończą to, co macie zrobić.

Aby skutecznie zarządzać swoim czasem, musisz wziąć pod uwagę swoją energię. Kiedy skończy Ci się energia, nie ma znaczenia, jakie strategie zastosowałeś. Pamiętaj więc, aby znaleźć czas na odpoczynek umysłu i ciała, abyś mógł być najlepszą pracującą mamą, którą możesz być.