Jak zorganizowana jest armia USA

Nowoczesne metody organizacji armii USA

Od armii do drużyny. www.olive-drab.com

Elementy na schemacie organizacyjnym armii USA rozciągają się od pojedynczego żołnierza aż do największego powszechnie używanego bloku, Korpusu. Pomiędzy nimi znajdują się elementy pośrednie organizacji armii, w tym oddział, pluton, kompania, batalion, brygada i dywizja.

W miarę przechodzenia przez organizację elementy stają się większe i obejmują więcej jednostek wsparcia walki .

Zazwyczaj firma jest najmniejszym elementem armii, któremu należy nadać oznaczenie i powiązanie z wyższą kwaterą główną na poziomie batalionu i brygady.

US Army Military Organization od Fire Team do Field Army / Group

Oto zestawienie różnych elementów dowodzenia w armii amerykańskiej (informacje pochodzące z diagramów jednostek operacyjnych armii) :

Więcej na temat elementów organizacyjnych armii

Armia nie ustawiła konkretnego rozmiaru do żadnego konkretnego elementu na swoim schemacie organizacyjnym. Zamiast tego liczba żołnierzy w danym elemencie dowodzenia zależy od rodzaju zaangażowanej jednostki i jej misji.

Na przykład, firma lotnicza miałaby inną liczbę oddziałów niż piechota, ponieważ ma inną misję, inny sprzęt, a zatem różne wymagania.

Zwykła struktura armii to batalion -> brygada -> dywizja. Bataliony, które są zorganizowane w pułki, są wyjątkiem. Przykładem tego wyjątku mogą być pułki kawalerii. Kawaleria jest wyjątkowa, ponieważ bataliony nazywane są "eskadrami", a firmy nazywane są "żołnierzami".

Jednak większość batalionów będących częścią brygad wciąż ma przynależność do pułku, taką jak 1/34 INF Rgt. 1st Batalion of the 34th. Ta przynależność jest obecnie głównie historyczna i symboliczna i nie ma prawdziwego znaczenia, jeśli chodzi o łańcuch dowodzenia.

Przez pierwszą połowę XX wieku podział składał się z dwóch brygad, z których każda miała dwa pułki. Nazywało się to "kwadratowym" podziałem. Podczas II wojny światowej armia amerykańska przeszła na "trójkątne" dywizje po trzy brygady (większość innych armii również przeszła trójkąt w czasie pierwszej wojny światowej). Armia dokonała tego przez wycięcie poziomu pułku, ale ponieważ pułk tradycyjnie uważano za "dom żołnierza", bataliony zachowały swoje pułkowe oznaczenie, chociaż regimenty jako jednostki funkcjonalne już nie istniały.

Nazwa jednostki Alternatywne nazwy składniki Ranking dowódcy
Zespół ognia 4 Żołnierzy Staff Sgt
Drużyna Sekcja (Kawaleria) 4-10 Żołnierzy Sgt lub Staff Sgt
Pluton żołnierzy 16-40 Żołnierzy w 2 lub więcej oddziałach Porucznik
Firma Oddział (kawaleria), bateria (artyleria) 100-200 Żołnierzy w 3-5 Pltns Kapitan
Batalion Eskadra (kawaleria) 4-6 firm Porucznik
Brygada Grupa (logistyka lub siły specjalne) 2-5 Batalionów Pułkownik
Podział 3 lub więcej brygad Generał generalny
Korpus 2 lub więcej działów Generał por
Field Army 2 lub więcej korpusów Ogólne (lub generał porucznik)
Grupa armii 2 lub więcej armii polowych Generał