Praca w serwisie eBay

Leon7 / Wikimedia CC 2.0

eBay to ogólnoświatowa witryna aukcyjna założona przez Pierre Omidyar 3 września 1995 r. w San Jose w Kalifornii. Pierwotnie był on nazywany aukcją i był częścią większej witryny osobistej. Pierwszym produktem sprzedanym na stronie przez Omidyar był uszkodzony wskaźnik laserowy, do kolektora zepsutych wskaźników laserowych.

Nazwa firmy została oficjalnie zmieniona na eBay we wrześniu 1997 r. Firma opublikowała się w 1998 r., Czyniąc Omidyar i pierwszym prezydentem eBay, Jeffem Skollem, natychmiastowymi miliarderami.

Od tego czasu firma kupiła wiele innych powiązanych firm, w tym PayPal, Skype i procentowy udział w Craigslist. Serwis eBay zatrudnia ponad 30 000 pracowników na całym świecie i ma siedzibę w San Jose w Kalifornii.

Kultura firmy eBay

Ze strony internetowej eBay:

"Nasz model biznesowy jest trochę niezwykły: nie budujemy samochodów ani komputerów, ani jo-jo, ale budujemy coś równie ważnego Społeczności Stworzyliśmy miejsce, w którym ludzie mogą się spotykać Wymieniać się pomysłami. W ten sposób nasi użytkownicy czują się jak członkowie rodziny, a uczucie to jest podwójne dla naszych pracowników, co jest wspaniałe w serwisie eBay - dosłownie zmieniamy oblicze handlu każdego dnia. Czy mamy to do nauki? Oczywiście, że nie. Uczymy się jak idziemy. Sukcesy razem i wyzywanie siebie nawzajem, aby stale udoskonalać i ulepszać nasz sposób pracy.

Nasi ludzie są powodem, dla którego doszliśmy tak daleko. I powód, dla którego uda nam się jutro. Kiedy dorastamy (i jesteśmy), wypróbujemy naszą ulubioną grę, aby zachować zabawę, poczucie wspólnoty, które sprawia, że ​​eBay jest tak wyjątkowy. "

W ostatnich latach wzrosła gospodarka osobista. Pomyśl o Airbnb i Uber. Kiedy myślisz o tym, eBay był prekursorem tego trendu, który zajął się od 2010 roku.

Praca w serwisie eBay

W serwisie eBay na całym świecie dostępnych jest tysiące odsłon. Niektóre popularne otwarcia techniczne obejmują:

Kompensacja i korzyści serwisu eBay

Serwis eBay oferuje konkurencyjne pakiety wynagrodzeń.

Serwis eBay oferuje także wiele dodatkowych korzyści, w tym:

Bez wątpienia serwis eBay jest jedną z najgorętszych firm technologicznych, dla których warto pracować.