Profil firmy i informacje o ofertach pracy dla Google

Google został założony przez Larry'ego Page'a i Sergeya Brina podczas studiów na Uniwersytecie Stanforda. Firma została oficjalnie uruchomiona we wrześniu 1998 roku w garażu przyjaciela. W jednej z najbardziej oczekiwanych ofert publicznych (IPO) firma Google zebrała 1,67 miliarda USD w sierpniu 2004 roku. Dzisiaj Google ma ponad 12 000 pracowników w biurach na całym świecie.

Misja firmy i kultura korporacyjna odzwierciedlają filozofię, że można "zarabiać bez czynienia zła" i że "praca powinna być wyzwaniem, a wyzwanie powinno być zabawą." Te wierzenia dominują w Google.

Oficjalną misją firmy jest "uporządkowanie informacji na świecie i uczynienie go powszechnie dostępnym i użytecznym".

W 2006 roku Google został wybrany przez studentów MBA jako idealne miejsce do pracy. W 2007 i 2008 roku magazyn Fortune nazwał Google pracodawcą numer 1 w ich rocznych 100 najlepszych firmach do pracy.

Kultura firmy Google

Google to wysokoenergetyczne, dynamiczne środowisko pracy. Podczas gdy ubiór może być "na luzie", firma przyciąga i utrzymuje jedne z najjaśniejszych umysłów w branży technologicznej. Jest ciężka praca, ciężka atmosfera. Google Mountain View, siedziba CA (inaczej "Googleplex") to środowisko przypominające kampus. Istnieją obiekty do ćwiczeń, kawiarnia, dobrze zaopatrzone przekąski i akademiku. Zobacz opisy Google Office, aby uzyskać więcej informacji.

Moim zdaniem jednym z najfajniejszych programów Google jest 20-procentowy program czasu. Wszyscy inżynierowie w Google są zachęcani do poświęcania 20% czasu pracy na projekty, które ich interesują.

Nie tylko sprawia to, że inżynierowie są szczęśliwi i stawiają czoła wyzwaniom, ale także dobry biznes: niektóre szacunki wskazują, że połowa wszystkich nowych produktów można bezpośrednio przypisać projektom pochodzącym z 20-procentowego programu czasowego.

Praca w Google

W Stanach Zjednoczonych Google ma biura w kilku stanach, w tym w Kalifornii, Illinois, Massachusetts, Arizonie, Michigan, Nowym Jorku, Teksasie, Karolinie Północnej, Oklahomie, Karolinie Południowej, Pensylwanii, Oregonie, Waszyngtonie (Seattle) i Waszyngtonie.

Obecnie mają setki otworów w działach Inżynierii, IT, Operacji i Wsparcia. Niektóre bieżące otwarcia w Google:

Kompensacja i korzyści Google

Większość pracowników Google ma pensje podstawowe, które są niższe w normalnych dla rynków, na których działają.

Podstawowe wynagrodzenia są uzupełniane o opcje na akcje , wymagającą pracę i rozległe korzyści. Oprócz normalnych korzyści zdrowotnych i społecznych, jakie oferują większe firmy, Google zapewnia swoim pracownikom następujące korzyści:

Więcej informacji o Google

Ze strony Google, 10 najważniejszych powodów, dla których warto pracować w Google:

  1. Podać pomocną dłoń. Co miesiąc odwiedzają nas miliony użytkowników, dlatego Google stało się istotną częścią codziennego życia - jak dobry przyjaciel - łącząc ludzi z informacjami, których potrzebują, aby dobrze żyć.
  2. Życie jest piękne. Bycie częścią czegoś, co ma znaczenie i praca nad produktami, w które możesz uwierzyć, jest niezwykle satysfakcjonujące.
  3. Docenianie jest najlepszą motywacją, dlatego stworzyliśmy zabawną i inspirującą przestrzeń roboczą, z której będziesz zadowolony, włączając w to lekarza i dentystę na miejscu; masaż i joga; możliwości rozwoju zawodowego; opieka dzienna na miejscu; szlaki do biegania wzdłuż linii brzegowej; i mnóstwo przekąsek, które pozwolą ci przetrwać cały dzień.
  4. Praca i zabawa nie wykluczają się wzajemnie. Możliwe jest kodowanie i przekazywanie krążka w tym samym czasie.
  5. Kochamy naszych pracowników i chcemy, żeby o tym wiedzieli. Google oferuje wiele korzyści, w tym wybór programów medycznych, dopasowane do firmy 401 (k), opcje na akcje, urlop macierzyński i ojcowski i wiele innych.
  6. Innowacja jest naszą linią krwi. Nawet najlepsza technologia może zostać ulepszona. Widzimy nieskończone możliwości tworzenia jeszcze bardziej trafnych, bardziej przydatnych i szybszych produktów dla naszych użytkowników. Google jest liderem technologicznym w organizowaniu informacji o świecie.
  7. Dobra firma wszędzie, gdzie wyglądasz. Googlerzy sięgają od byłych neurochirurgów, dyrektorów generalnych i mistrzów amerykańskich puzzli do zapaśników i byłych marynarzy. Bez względu na to, z jakich środowisk Googlersi robią dla ciekawych partnerów kostek.
  8. Jednocząc świat, jeden użytkownik na raz. Ludzie w każdym kraju i każdym języku korzystają z naszych produktów. Jako tacy myślimy, działamy i działamy globalnie - tylko nasz mały wkład w uczynienie świata lepszym.
  9. Odważnie idź tam, gdzie nikt wcześniej nie był. Przed nami jeszcze setki wyzwań. Wasze kreatywne pomysły mają tu znaczenie i są warte poznania. Będziesz miał okazję opracować innowacyjne nowe produkty, które będą przydatne dla milionów ludzi.
  10. W końcu jest coś takiego jak darmowy lunch. W rzeczywistości mamy je codziennie: zdrowe, pyszne i wykonane z miłością.