Programy szkoleniowe dla absolwentów szkół wyższych

Firmy w wielu branżach mają zorganizowane programy i ścieżki szkolenia absolwentów szkół wyższych. Programy te są często doskonałym sposobem dla absolwentów szkół wyższych na rozpoczęcie kariery.

Industries with College Graduate Training Programs

Programy szkoleniowe istnieją w bardzo różnorodnych dziedzinach i branżach, w tym rozrywka, media, handel detaliczny, ubezpieczenia, finanse, sport, sztuka, moda, rząd, transport, zdrowie, technologie informacyjne, handel detaliczny, produkty konsumenckie, energia, produkty medyczne, farmaceutyki, badania w zakresie mediów, public relations, technologia komputerowa i internetowa, doradztwo, zasoby ludzkie, telekomunikacja, hotelarstwo, budownictwo i publikacje.

Wyszukaj w Google wyrazy "korporacyjne programy szkoleniowe dla absolwentów szkół wyższych" lub "programy szkoleniowe dla kierownictwa uczelni", aby uzyskać linki do wielu z tych możliwości. Lub, jeśli masz firmę, dla której chcesz pracować, sprawdź sekcję poświęconą karierze na jej stronie korporacyjnej, aby uzyskać informacje na temat zarządzania i innych rodzajów programów szkoleniowych.

Funkcjonalne obszary dla programów

Wspólne funkcjonalne programy szkoleniowe obejmują zarządzanie sprzedażą, sprzedażą detaliczną, operacje, merchandising, badania, analizy, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie projektami, marketing, inżynieria, technologie informacyjne, aktuarialny i underwriting.

Czego szukają pracodawcy w czołowych kandydatach

Kwalifikacje i wymagania będą bardzo różne w zależności od firmy i obszaru funkcjonalnego, ale są pewne wspólne tematy, które warto rozważyć. W przypadku stanowisk kierowniczych w zakresie zarządzania, wykazana umiejętność przywódcza jest ceniona jako udokumentowana dzięki produktywnym rolom z klubami i organizacjami w kampusie, akademickimi zespołami projektowymi, lekką atletyką i / lub stażami.

W przypadku stanowisk analitycznych lub badawczych pracodawcy preferują kandydatów z silnym akademickim rygorem i osiągnięciami. Rygor można udowodnić dzięki zaawansowanym kursom i tezom. Pracodawcy w zakresie finansów, inżynierii i ilościowych obszarów doradztwa szukają silnego zaplecza w matematyce, co udokumentowane jest ilościowymi zajęciami, projektami naukowymi, miejscami pracy i rolami w kampusie.

Potencjalni stażyści sprzedaży powinni być przygotowani, aby wykazać perswazyjne umiejętności , umiejętności prezentacji , finezję z trudnymi ludźmi, wytrwałość i ciężką pracę. Kandydaci do szkolenia w modzie powinni wykazywać osobisty talent do mody i kreatywności. Silne umiejętności pisania i obiekt z technologią są obecnie niemal powszechnie poszukiwane w różnych obszarach funkcjonalnych.

Staże w pokrewnych dziedzinach i wykazane zainteresowanie w tej dziedzinie są również cenione we wszystkich dziedzinach.

Jak pozycjonować stanowiska w programach szkoleniowych

Wiele organizacji będzie rekrutować za pośrednictwem biura usług karier w swoim kampusie, więc skontaktuj się z nimi jak najwcześniej w trakcie kariery w college'u, aby zidentyfikować atrakcyjne cele.

Zapytaj o targi kariery, w których uczestniczy twoja uczelnia lub te, które są otwarte dla wszystkich studentów, ponieważ wielu pracodawców rekrutuje poprzez te wydarzenia. Większość organizacji będzie również otwarta na aplikacje internetowe kandydatów ze szkół, w których nie będą rekrutować, więc zacznij także tworzyć listę tych pracodawców.

Sprawdź programy stażu firmowego

Wielu pracodawców korzysta obecnie z programów stażowych, aby przetestować perspektywy na bardziej stałe stanowiska podyplomowe; mogą zatrudniać głównie z tej puli stażystów.

Zastanów się nad realizacją niektórych z tych stanowisk przed ukończeniem roku szkolnego, jeśli to możliwe. Niektóre z tych programów stażowych są dostępne nawet dla seniorów latem po ich ukończeniu.

Bądź konkurencyjnym kandydatem

Wiele programów szkoleniowych jest bardzo selektywnych. Może to być trudne dla przeciętnego kandydata, aby uniknąć bycia odsłoniętym, gdy rekruterzy przeglądają życiorysy i materiały aplikacyjne. Oczywiście powinieneś bardzo uważać, aby pisać CV i listy motywacyjne, które są dobrze napisane i stanowią mocną argumentację dla twojej przydatności do programu. Upewnij się, że masz pracowników służb karier i innych zaufanych doradców, krytykując swoje CV, listy i eseje. Zapoznaj się również z tymi wskazówkami, aby dowiedzieć się, co robić, gdy jesteś na studiach, aby uzyskać pracę po ukończeniu studiów .

Upewnij się, że twoje materiały aplikacyjne są doskonałe

Nawet z bardzo dobrze skonstruowanymi dokumentami, może być trudno, aby większość kandydatów się wyróżniała.

Jednym ze sposobów uzyskania dodatkowej widoczności jako kandydata jest dotarcie do pracowników zainteresowanych pracodawców za pośrednictwem sieci absolwentów uczelni wyższych i kontaktów za pośrednictwem rodziny i przyjaciół.

Zapytaj swoją karierę lub biuro absolwentów o listę kontaktów u preferowanych pracodawców. Zapewnij ich, że skontaktujesz się z tymi osobami w celu uzyskania informacji i porad i nie zabierzesz ich bezpośrednio o pracę. Użyj tych przykładów listów sieciowych, aby uzyskać inspirację do własnej korespondencji.

Możesz także poprosić rodziców o listę osób bliskich rodzinie, na liście kart świątecznych lub zaproszonych na rodzinne wesele. Wyślij do nich notatkę z kilkoma aktualizacjami na temat twojego życia, w tym chęcią pracy u docelowych pracodawców. Zapytaj, czy mogą przedstawić ci jakiekolwiek kontakty, które mają w którejkolwiek z firm. Kolejną dobrą strategią jest zeskanowanie listy znajomych z Facebooka, którzy mogli niedawno ukończyć szkołę dla kilku dodatkowych klientów.

Użyj swoich połączeń

Konsultacje informacyjne z Twoimi kontaktami pozwolą Ci poznać ich pracodawcę i różne dziedziny kariery, a także uzyskać porady na temat najlepszego sposobu wylądowania w swoim programie. Ta rada może zawierać opinie na temat CV i listu motywacyjnego. Jeśli dobrze się przedstawisz, kontakt może zawierać dobre słowa z rekruterami, co zwiększy prawdopodobieństwo, że zostaniesz nagrodzony.

Bądź elastyczny

Nie ograniczaj się do pracodawcy lub dwóch. Im więcej programów zastosujesz, tym większe masz szanse na przyjęcie do programu treningowego.

Więcej porad dla kandydatów na studia : Porady dotyczące uczestnictwa w targach pracy w szkołach Jak rozpocząć wyszukiwanie pracy Wcześnie | Co robić w College, aby uzyskać pracę po ukończeniu szkoły