Jak korzystać z sieci absolwentów w poszukiwaniu pracy

Zapytaj eksperta ds. Kariery o najskuteczniejszą strategię poszukiwania pracy, a usłyszysz powszechnie odpowiedź " networking ". Być może najcenniejszym zasobem sieciowym dla absolwentów szkół wyższych jest ciało absolwentów ze swojej szkoły. Oto niektóre z najlepszych sposobów na nawiązanie kontaktu z absolwentami i skorzystanie z tego potężnego zasobu.

Co to jest sieć absolwentów szkół wyższych?

Sieć absolwentów szkół wyższych umożliwia absolwentom szkół wyższych utrzymywanie kontaktów.

Sieci absolwentów służą jako stowarzyszenie byłych studentów uniwersytetu, bractwa / bractwa, klubu lub regionu. Często prowadzona przez biuro pośrednictwa pracy lub biuro zajmujące się sprawami absolwentów, sieć absolwentów zawiera informacje na temat kariery, miejsca zamieszkania i danych kontaktowych każdego absolwenta.

Absolwenci mogą uzyskać dostęp do sieci, aby prosić o informacje zawodowe lub porady dotyczące poszukiwania pracy od innych absolwentów. Uniwersyteckie sieci absolwentów są doskonałym sposobem na nawiązanie kontaktów w swojej dziedzinie lub uzyskanie pomocy na nowej ścieżce kariery .

Biuro ds. Kariery zawodowej lub biura ds. Absolwentów może również organizować wydarzenia dla członków sieci, aby absolwenci mogli nawiązać osobiście kontakty. Organizują spotkania towarzyskie, wysyłają biuletyny, zbierają fundusze i stwarzają okazję do nawiązywania kontaktów i kontaktów biznesowych.

I odwrotnie, sieci absolwentów uczelni są również dostępne jako katalog mentorski dla obecnych studentów. Wiele szkół pozwala studentom studiów licencjackich lub tych, którzy szukają porady od profesjonalisty może skontaktować się z absolwentami za pośrednictwem portalu, aby uzyskać wgląd w podyplomowe porady życia lub kariery.

Jak korzystać z połączeń absolwentów uczelni wyższych

Skontaktuj się z biurem pośrednictwa pracy i / lub sprawami absolwentów uczelni i zapytaj o bazę danych wolontariuszy-absolwentów. Wspomnij, że chcesz się z nimi skontaktować, aby uzyskać informacje i porady dotyczące kariery lub poszukiwania pracy. Zwykle możesz wyszukiwać kontakty według obszaru geograficznego i pola kariery.

Skomponuj e-mail lub list jak poniżej, aby spróbować przeprowadzić konsultację informacyjną.

Przykładowy list lub e-mail do absolwentów

Droga Pani Barnes:

Byłem zachwycony, mogąc się uczyć w ramach Sieci absolwentów ABC College, która zgłosiła się na ochotnika, aby doradzać studentom i absolwentom w zakresie najlepszych sposobów budowania kariery w branży reklamowej. Jako senior, który ukończy studia w maju, jestem zaintrygowany perspektywą rozpoczęcia mojej kariery w branży i chciałbym usłyszeć waszą perspektywę na ten temat.

Kończę specjalizację biznesową z koncentracją w marketingu, w tym dwa kursy z reklamy. Projekty grupowe, w których opracowywaliśmy kampanie reklamowe dla lokalnych małych firm, wywołały duże zainteresowanie w tej dziedzinie. Pracowałem również w dziale reklamy naszej szkolnej gazety i pomagałem promować wydarzenia dla mojego sorority.

Jesienią ubiegłego roku odbyłem staż w małej lokalnej firmie marketingowej i pomogłem opracować strategię mediów społecznościowych dla restauratora w regionie. Możesz uzyskać więcej informacji o moim pochodzeniu za pośrednictwem mojego profilu LinkedIn - linkedin.com/pub/johndoe.

Czy będę mógł do ciebie zadzwonić w przyszłym tygodniu, aby zaplanować wywiad informacyjny na zimową przerwę, kiedy będę w Nowym Jorku?

Dziękuję za poświęcenie czasu na rozpatrzenie mojej prośby.

Z poważaniem,

nieznany z nazwiska
E-mail
Telefon
LinkedIn

Więcej sposobów na zaangażowanie się w Alumni

Weź udział w imprezach szkoleniowych. Kolejny świetny sposób na nawiązanie kontaktu z absolwentami odbywa się poprzez wydarzenia sponsorowane przez biuro kariery, biuro absolwentów lub regionalne kluby absolwentów uczelni. Niektóre wydarzenia będą miały oczywisty temat związany z karierą, np. Tworzenie sieci szybkości czy panele kariery. Inne programy, takie jak wizyty w galeriach lub muzeach, wykłady czy spotkania towarzyskie, będą także stanowić dogodną okazję do spotkania z absolwentami, przy jednoczesnym dążeniu do wspólnego zainteresowania. Wydarzenia będą oferowane zarówno w kampusie, jak iw różnych miastach o znaczącej populacji absolwentów. Sprawdź strony internetowe dla biura kariery, biura dla absolwentów i lokalnych klubów dla absolwentów.

Uzyskaj pytania gotowe. Przygotuj pytania, abyś był gotowy zaangażować absolwentów podczas wydarzeń.

Opracuj krótkie wprowadzenie, które da absolwentom podsumowanie niektórych Twoich kluczowych zasobów, zainteresowań i aspiracji. Przynieś CV do wydarzeń związanych z karierą i wizytówką w odniesieniu do Twojego adresu LinkedIn lub strony internetowej z informacjami ogólnymi dotyczącymi innych typów wydarzeń.

Zaplanuj spotkania informacyjne. Postaraj się zaplanować konsultacje informacyjne z absolwentami w ich miejscu pracy jako kontynuację interakcji podczas wydarzeń. Możesz to zrobić w programie lub później za pośrednictwem poczty elektronicznej, jeśli masz zabezpieczone wizytówki. Twoja wiadomość e-mail zawierałaby treść w stylu: "Bardzo podobało mi się spotkanie z tobą w recepcji galerii, Twoja praca w marketingu brzmiała dość ekscytująco, może uda nam się spotkać na konsultacje informacyjne, dzięki czemu będę mógł lepiej zrozumieć, co jest potrzebne, aby budować karierę w terenie? "

Użyj LinkedIn. Upewnij się, że dołączasz do grup LinkedIn dla swojej uczelni. Twórz wiadomości, podkreślając, że jesteś kolegą ałunem z dużym zainteresowaniem w swojej dziedzinie. Upewnij się, że Twój profil jest w pełni rozwinięty, a następnie dotrzyj do absolwentów w docelowych polach i spróbuj zaplanować spotkania informacyjne lub konsultacje telefoniczne.

Użyj mediów społecznościowych. Media społecznościowe zapewniają doskonałe możliwości kontaktu z absolwentami. Prawdopodobnie masz znajomych z Facebooka ze swojej uczelni, którzy pracują w polu zainteresowania lub znają kogoś, kto może być dla ciebie wartościowy. Przejrzyj swoją listę znajomych i wyślij wiadomość do każdego, kto może być dobrą kandydatką lub opublikuj aktualizację statusu, np. "Odkrywam opcje kariery w doradztwie technologicznym i chciałbym z tobą porozmawiać, jeśli masz jakiś wgląd w tę dziedzinę. wprowadzenie do któregokolwiek z twoich kontaktów pracujących w terenie w celu konsultacji informacyjnej. "

Jeśli podążysz za niektórymi z tych sugestii, uznasz, że networking absolwentów może być istotnym elementem Twojej ogólnej kampanii poszukiwania pracy. Mamy nadzieję, że gdy będziesz w stanie Ci pomóc, zwrócisz przysługę i pomożesz innym członkom społeczności college'u.