Wskazówki dotyczące zarządzania czasem dla freelancerów

Dla freelancerów czas to naprawdę pieniądze. Z wyjątkiem pracowników usług żywieniowych, którzy trudzą się ze wskazówkami, nikt, kto zarabia na życie, widzi ściślejsze powiązanie między godzinami, które spędzają, a zarobionymi pieniędzmi. Z tego powodu ważne jest, aby freelancerzy mieli poczucie, jak zarządzać swoim czasem.

Top 5 wskazówek dotyczących zarządzania czasem dla freelancerów

Jeśli dopiero zaczynasz pracę na ścieżce niezależnej lub potrzebujesz przypomnienia, jak sprawić, by Twój czas pracował dla Ciebie, te wskazówki dotyczące zarządzania czasem są dla Ciebie.

1. Zrób harmonogram.

Freelancerów często mają elastyczny harmonogram. Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez nowych freelancerów jest wykorzystywanie tej elastyczności i używanie jej jako pretekstu do zwlekania. Najlepszym sposobem uniknięcia malowania siebie w kącie, w czasie, jest ustalenie harmonogramu i trzymanie się go.

Brudny, mały sekret freelancingu to tak wiele czasu, to praca od 9 do 5 - lub od 10 do 6 lub od 8 do 4. Bez względu na dokładną liczbę godzin, najprawdopodobniej będą w ciągu dnia, kiedy twoi klienci pracują . Jeśli nie będziesz w pobliżu, aby odebrać telefon, gdy zadzwonią, prawdopodobnie znajdziesz się poza koncertem lub przejedziesz na następne zadanie, które się pojawi.

Ale nawet jeśli pracujesz nad projektem i możesz tworzyć własne godziny, to w twoim najlepszym interesie jest, aby stały się regularne. Planowanie pracy w określonych, regularnych godzinach ułatwia wejście w strefę, kiedy trzeba, i łatwiej się rozłącza, gdy nadszedł czas, by cieszyć się resztą życia.

2. Weź wolne dni.

A mówiąc o cieszeniu się resztą życia, kiedy planujesz swój czas, nie zapomnij zostawić niektórych dla nie pracy, jak również.

Poświęcenie czasu dla siebie to nie tylko zabawa i gry; jest istotną częścią równowagi między pracą a życiem prywatnym. Aby być naprawdę produktywnym, potrzebujesz czasu na odpoczynek i naładowanie baterii.

Cała praca i brak zabawy oznacza zmniejszoną kreatywność, zwiększony stres, a nawet upośledzenie funkcji poznawczych. (Plus, to po prostu zabawa, znasz wyrażenie: pracuj, nie mieszkaj do pracy.)

Kiedy pojawią się terminy, będziesz musiał spalić olej o północy, aby załatwić sprawy. Upewnij się, że pozostało wystarczająco dużo oliwy o północy, aby dać sobie dzień wolny lub dwa wolne od pracy - i weź urlop, nawet jeśli oznacza to planowanie z wyprzedzeniem i ostrożność w kwestii finansów.

3. Zapisz to.

Czujesz się, jakby obracałeś koła i nie robiłeś zbyt wiele? Spróbuj pamiętnika czasu. Przez określony czas, powiedzmy dzień lub tydzień, zapisz wszystko, co robisz i kiedy to robisz. (Pomyśl o tym jak dzienniku żywności, ale z czasem i działaniami zamiast kalorii i odżywiania.)

Pod koniec wyznaczonego czasu powinno stać się jasne, czy tracisz godziny w mediach społecznościowych, czy po prostu nie płacisz należnych rachunków za czas poświęcony na projekt. Tak czy inaczej, możesz odpowiednio się dostosować.

4. Pamiętaj, że jesteś odpowiedzialny za swój czas.

Wadą bycia super-produktywnym i niezawodnym freelancerem w świecie, w którym większość ludzi szczerze nie robi tego, co mówią, jest to, że klienci polegają na tobie. Co z tym jest nie tak? Absolutnie nic, o ile pamiętasz, że nie jesteś pracownikiem, a oni, całkiem dosłownie, nie są twoimi szefami.

Jako freelancer, Twoim obowiązkiem jest robienie tego, co mówisz, że zrobisz, najlepiej jak potrafisz, aby pomóc Twojemu klientowi osiągnąć swoje cele. Robisz to w zamian za pieniądze. Bez względu na to, jak bardzo podoba ci się praca lub klient, nie zapominaj o tym zasadniczym fakcie. Twoja lojalność powinna należeć do Ciebie i Twojej firmy. Wszystkie inne wybory, które klienci powinni wziąć - i zachować - powinny przedłużyć stamtąd.

Czy to oznacza, że ​​nie możesz pomóc klientowi w nagłym wypadku? Dokładnie odwrotnie. Zawsze dobrze jest uwzględnić żądania klientów, gdy jesteś w stanie. Buduje związek i budzi zaufanie i pewność siebie. Poza tym jest to po prostu przyzwoita rzecz.

Ale jeśli w którymkolwiek momencie, zaczynasz czuć, że twój klient wpadł w nawyk mówienia, nie prosząc cię, abyś zrobił więcej pracy, zacznij delikatnie ustalać granice JAK NAJSZYBCIEJ.

Nie jest to pomocne dla nikogo, jeśli oboje wpadacie w zakłopotanie z powodu tego, jak działa. Co prowadzi nas do ...

5. Powiedz nie .

Wreszcie, najważniejszą umiejętnością, jaką posiada każda osoba pracująca, bez względu na to, czy pracują dla firmy, czy dla siebie, jest umiejętność płynnego rysowania linii. Nie bój się odrzucić pracy, której nie masz czasu, odepchnij się od dodatkowej pracy, która Cię nie interesuje lub dodaj do swojego portfela, lub negocjuj więcej czasu lub pieniędzy, jeśli potrzebujesz, chcesz, i zasługują na to.

Jedną z największych korzyści dla niezależnego stylu życia jest to, że nikt nie może ci powiedzieć, co masz robić - a przynajmniej nie w taki sposób, w jaki menedżer może powiedzieć pracownikowi. Nie marnuj go, zapominając, że jesteś swoim własnym szefem.

Czytaj więcej: 9 rodzajów zleceń Freelance | 6 Miejsca, w których można znaleźć bezpłatne oferty online Co jest potrzebne do rozpoczęcia Freelancing