Praca sezonowa z tymczasowym podatkiem

Praca w zakresie przygotowania, doradztwa i przetwarzania podatku dochodowego

Szukasz pracy sezonowej ? Firmy przygotowujące podatki zatrudniają pracowników sezonowych, aby pomóc klientom w przygotowaniu zeznań podatkowych w okresie podatkowym (zwykle od 1 stycznia do 15 kwietnia).

Praca przygotowująca do opodatkowania może być świetnym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy podczas sezonu podatku dochodowego i może czasami prowadzić do innych, bardziej trwałych okazji w księgowości i finansach. Pozycje są często elastyczne, co umożliwia pracę w dni, noce lub weekendy, w zależności od harmonogramu.

Może być pełnoetatowy lub niestacjonarny. Ze względu na tę elastyczność jest to idealna praca sezonowa dla rodziców i osób pełnozatrudnionych.

Niektóre stanowiska w przygotowaniu podatkowym wymagają doświadczenia podatkowego lub określonych certyfikatów. Inne, takie jak praca przy wprowadzaniu danych i administrowaniu , nie wymagają doświadczenia podatkowego.

Przeczytaj poniżej, aby uzyskać informacje na temat rodzajów dostępnych miejsc pracy w danym sezonie podatkowym, kwalifikacji, których możesz potrzebować, oraz sposobu znalezienia tych miejsc pracy.

Rodzaje prac sezonowych podatku

Biura przygotowania podatków, od małych lokalnych biur po duże firmy podatkowe, zatrudniają różne rodzaje pracowników sezonowych. Firmy internetowe, takie jak Intuit (firma TurboTax), również zatrudniają doradców podatkowych. Urząd Podatkowy również zatrudnia pracowników tymczasowych na sezon składania zeznań podatkowych.

Rodzaje dostępnych stanowisk pracy różnią się w zakresie obowiązków. Praca przygotowująca podatki wymaga pomocy klientom w przygotowaniu deklaracji podatkowych i odpowiedzi na wszelkie pytania. Inne zadania, które obejmują pomaganie klientom w zakresie podatków i ogólnego planowania finansowego, obejmują współpracowników ds. Audytu, osobistych współpracowników usług finansowych, egzaminatorów podatkowych i doradców podatkowych.

Istnieją również pozycje, które nie wymagają posiadania dużej lub żadnej wiedzy finansowej. Na przykład stanowiska, takie jak dyrektor generalny i osoba rejestrująca dane, wymagają przejrzenia, zbadania i zarządzania dokumentami. Niektóre firmy zatrudniają także sezonowych koordynatorów programów, asystentów administracyjnych i księgowych, którzy wykonują obowiązki administracyjne, takie jak odpowiadanie na telefony, konserwacja baz danych i inne.

Kwalifikacje do pracy sezonowej

W zależności od stanowiska, do którego się ubiegasz, niektóre firmy przygotowujące wnioski podatkowe poszukują kandydatów z konkretnym doświadczeniem i stopniami. Na przykład praca przygotowująca podatki może wymagać, aby kandydaci posiadali określoną liczbę lat doświadczenia w przygotowywaniu księgowości lub przygotowywaniu podatków. Inne mogą wymagać certyfikacji Certified Public Accountant (CPA).

Niektóre firmy przygotowujące podatki (w tym H & R Block i Jackson Hewitt) oferują kursy podatku dochodowego dla osób, które nie mają doświadczenia lub certyfikatów, ale są zainteresowane pracą sezonową. Wiele kursów rozpoczyna się przed styczniem, więc masz kwalifikacje na czas na sezon podatkowy.

Dostępne są kursy osobiste i internetowe. Niektóre zajęcia są bezpłatne, ale mogą pobierać opłaty za książki i materiały klasowe. Inne klasy pobierają opłatę. Najczęściej trwają kilka tygodni lub miesięcy i są w niepełnym wymiarze godzin. Zanim zarejestrujesz się na kurs szkoleniowy, sprawdź, czy istnieje opłata za klasę, a jeśli tak, to co jest wliczone w opłatę.

Zatrudnienie w firmie nie jest gwarantowane po odbyciu kursu. Jednakże, biorąc kurs podatkowy, możesz zwiększyć swoją aplikację, szczególnie jeśli masz ograniczone doświadczenie w przygotowywaniu podatków.

Jak znaleźć pracę sezonową podatku

Jednym ze sposobów na znalezienie pracy podatkowej jest złożenie wniosku bezpośrednio na stronie internetowej pracodawcy.

W większości przypadków możesz składać wnioski online o sezonowe pozycje podatkowe, w tym podatkowe, przetwarzające, doradcze i administracyjne. Poniżej znajdują się strony internetowe poświęcone karierze dla czterech największych firm i organizacji zajmujących się przygotowywaniem podatków:

Innym sposobem na znalezienie pracy przygotowującej podatek dochodowy, szczególnie w mniejszych firmach, jest skorzystanie z różnych wyszukiwarek . Możesz wyszukać konkretny tytuł pracy, np. "Doradca podatkowy" lub "doradca podatkowy". Większość wyszukiwarek pracy umożliwia wyszukiwanie według typu pracy. Kliknij pole "Prace sezonowe", jeśli jest dostępne.

Jeśli w pobliżu znajduje się firma podatkowa, możesz również zatrzymać się i zapytać, czy mają jakieś prace sezonowe. Lub możesz wysłać im zimny list kontaktowy , który jest listem do firmy, która pyta o niejawne oferty pracy.

Pamiętaj, że możesz sam zaoferować usługi podatkowe. Możesz założyć witrynę do celów podatkowych online (chociaż wiąże się to z pewnymi kosztami z góry) lub osobiście przygotować przygotowanie podatkowe. Większość stanów (z wyjątkiem Kalifornii i Oregonu) nie wymaga rejestracji w państwie, jeśli jesteś doradcą podatkowym. Dlatego jest to coś, co można łatwo zrobić sezonowo, w swoim własnym czasie.

Przeczytaj więcej: Sezonowe oferty pracy | IRS Jobs | Praca księgowa | Umiejętności rachunkowości