Znalezienie pracy w niepełnym wymiarze godzin

Niezależnie od tego, czy szukasz pozycji w sprzedaży w niepełnym wymiarze godzin, ponieważ potrzebujesz drugiego (lub trzeciego) źródła dochodu, chcesz dać sprzedaż próbować i nie chcesz angażować się w pełnoetatowe stanowisko lub zdecydować, że działa więcej niż jeden Praca jest bardziej stylowa, znalezienie dobrych, płatnych stanowisk w niepełnym wymiarze godzin może być trudne.

Wielu pracodawców, którzy zatrudniają specjalistów ds. Sprzedaży, woli, aby ich przedstawiciele pracowali w pełnym wymiarze godzin przy uzyskiwaniu przychodu dla swoich firm i niechętnie rozważają przedstawicieli handlowych w niepełnym wymiarze godzin.

Na szczęście istnieje kilka miejsc, w których można szukać pracy w niepełnym wymiarze godzin.

Przemysł detaliczny

Branża detaliczna jest najbardziej oczywistym przemysłem, na który należy zwrócić uwagę, poszukując pracy w niepełnym wymiarze godzin. W rzeczywistości większość osób pracujących na stanowiskach sprzedażowych w sklepie detalicznym nie jest pracownikami pełnoetatowymi.

Podczas gdy branża handlu detalicznego z pewnością ma wiele możliwości w niepełnym wymiarze godzin, prawdopodobnie napotkasz pewne wyzwania.

 1. Większość pozycji sprzedaży detalicznej to nisko płatne.
 2. Pozycje na poziomie wejścia zazwyczaj wymagają godzin weekendowych i wieczornych
 3. Bardzo niewiele oferuje korzyści
 4. Może nie zarabiać prowizji, ale tylko pensję podstawową

Pomimo tych (i innych) niedogodności, szukając zwykle pozycji sprzedaży w niepełnym wymiarze godzin w branży detalicznej, daje pozytywne rezultaty tym, którzy są gotowi poradzić sobie z wyzwaniami i nadal osiągają pozytywne wyniki.

1099 pozycji

W przeciwieństwie do typowych stanowisk "pracowniczych", 1099 pozycji na ogół oferuje niesamowitą elastyczność.

Innymi słowy, jeśli masz pozycję 1099, pracujesz, gdy chcesz pracować. Minusem jest to, że bardzo niewiele 1099 stanowisk oferuje wynagrodzenie, a ci, którzy pracują na podstawie umowy 1099, pracują całkowicie na zasadzie prowizji.

1099 stanowisk jest często wypełnianych przez niezależnych specjalistów ds. Sprzedaży, którzy chcą zwiększyć swoje dochody, znaleźć inne źródło dochodu, aby zastąpić swój dochód w pełnym wymiarze godzin lub po prostu pasjonujący się konkretnym produktem lub usługą.

Spodziewaj się znaleźć kilka firm, z których wiele będzie firmami typu start-up, z 1099 otwarciami pozycji sprzedaży.

Sprzedaż wewnętrzna

Branża Inside Sales to ekscytująca branża, która doświadczyła szybkiego wzrostu i zmian w latach 2000. Wzrost ten jest częściowo spowodowany niższymi kosztami związanymi z zatrudnianiem wewnętrznych przedstawicieli w porównaniu do zewnętrznych przedstawicieli handlowych i postępów technologicznych.

Sprzedaż wewnętrzna to trudna pozycja: często wypełniona ponad znaczną część odrzucenia. Kilku pracodawców zatrudnia w niepełnym wymiarze godzin przedstawicieli handlowych, aby "wyplenić" tych, którzy nie mogą poświęcić pracy w pełnym wymiarze godzin, a także aby ochronić się przed wypaleniem, które często powoduje "wybieranie za dolary".

Sprzedaż automatyczna

Podczas gdy większość osób w branży sprzedaży samochodów to pracownicy pełnoetatowi, wiele mniejszych salonów sprzedaży lub sprzedawcy samochodów używanych w niepełnym wymiarze godzin. Korzyści dla dealera do wynajęcia w niepełnym wymiarze godzin obejmują:

 1. Oszczędzaj pieniądze, nie wypłacając świadczeń
 2. Rozmieść harmonogramy tak, aby przedstawiciele handlowi działali w godzinach pracy i nie musieli płacić pracownikom pełnoetatowym w typowo powolnych czasach.
 3. Może wykorzystywać pozycje w niepełnym wymiarze godzin jako "podstawy dowodowe" do rozważenia w pełnym wymiarze godzin

Jednym z największych wyzwań związanych ze sprzedażą samochodów w niepełnym wymiarze godzin jest doświadczenie w pracy w salonie dealerskim, w którym zatrudnionych jest kilku pełnoetatowych przedstawicieli handlowych.

W salonach samochodowych przedstawiciele zazwyczaj na zmianę pracują z klientami, którzy chodzą w ich drzwiach. Wyobraź sobie, że jesteś zatrudniony w pełnym wymiarze godzin, pracując w ciągu 10 godzin i posiadając przedstawiciela handlowego w niepełnym wymiarze godzin, zamknij zyskowną sprzedaż tylko dlatego, że przedstawiciel w niepełnym wymiarze godzin był "następny w kolejce".

Twój obecny pracodawca

Jeśli obecnie zajmujesz pozycję sprzedażową w pełnym wymiarze godzin i chcesz skrócić godziny pracy, możesz rozważyć zapytanie kierownika o przejście na część etatu. Chociaż może to przynieść negatywne skutki dla ciebie, jeśli twój pracodawca nie oferuje pracy w niepełnym wymiarze godzin, możesz być w stanie zbudować wystarczająco mocny argument, dlaczego twój pracodawca powinien rozważyć umożliwienie ci pracy w niepełnym wymiarze godzin.

Niektóre korzyści, które Twój pracodawca uświadomi sobie, pozwalając, aby pełno-timer stał się w niepełnym wymiarze godzin, obejmują:

 1. Pełnoetatowi pracownicy są już dobrze wyszkoleni
 2. Pełnoetatowi pracownicy już sprawdzili się jako dobrzy pracownicy.
 1. Pracodawcy mogą zaoszczędzić pieniądze, umożliwiając pracę w niepełnym wymiarze godzin, ponieważ na pół etatu rzadko obejmują świadczenia
 2. Pracodawcy chcą utrzymać dobrych pracowników. A jeśli twój pracodawca wie, że chcesz pracować w niepełnym wymiarze godzin, mogą uznać za wystarczające utrzymanie ciebie , nawet jeśli przez mniej godzin tygodniowo, niż stracić cię na inną pracę w niepełnym wymiarze godzin.