Wskazówki dotyczące minimalizowania negatywnego wpływu na miejsce pracy

Aby poradzić sobie z negatywną sytuacją w miejscu pracy, skorzystaj z tych 9 porad

Nic nie wpływa na morale pracowników bardziej podstępnie niż trwałe negatywne stanowisko . Niszczy energię twojej organizacji i odwraca uwagę od pracy i wydajności. Negatywność występuje w postawie, poglądach i rozmowach jednego członka wydziału lub w crescendo głosów odpowiadających na decyzję lub wydarzenie w miejscu pracy.

Dowiedz się o negatywnym miejscu pracy

Jako menedżer lub pracownik działu zasobów ludzkich, jesteś w bliskim kontakcie z pracownikami w całej firmie.

To pozwala trzymać palce na pulsie organizacji, aby wyczuć negatywne nastawienie w miejscu pracy. Pozwala to ustalić i zwrócić uwagę na sygnały wczesnego ostrzegania, że ​​wszystko jest źle. Otrzymujesz skargi pracownicze , wywiady końcowe z pracownikami, którzy odchodzą, i znasz reputację swojej organizacji w swojej społeczności.

Oglądasz dyskusje w intranetach pracowniczych, zarządzasz oceną i procesem oceny 360 stopni , a menedżerowie coachów zapewniają odpowiednie leczenie. Ta informacja pomoże ci nauczyć się rozpoznawać symptomy negatywności, zanim jej obrażenia moralne nie zaszkodzą Twojemu miejscu pracy. Pomoże Ci również w zapobieganiu i leczeniu negatywnego działania w miejscu pracy.

Diagnozuj negatywność w miejscu pracy

Negatywność stanowi coraz większy problem w miejscu pracy, twierdzi Gary S. Topchik, autor książki Managing Workplace Negativity . Stwierdza on, w artykule o zarządzaniu Review , że negatywność jest często wynikiem utraty zaufania, kontroli lub społeczności.

Poznanie negatywnych opinii jest pierwszym krokiem do rozwiązania problemu.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​kiedy w organizacji zaczynają się słyszeć odgłosy i negatywne emocje, rozmowa z pracownikami pomoże ci zrozumieć dokładne problemy i stopień, w jakim problemy wpływają na twoje miejsce pracy. Będziesz chciał zidentyfikować grupy pracowników , którzy doświadczają negatywnych emocji i natury problemów, które wywołały ich nieszczęście.

Być może organizacja podjęła decyzję, która negatywnie wpłynęła na personel. Być może kierownik wykonawczy odbył spotkanie personelu i był postrzegany jako grożący lub ignorujący ludzi zadających uzasadnione pytania. Być może członkowie personelu czują się niepewnie, ponieważ istnieje problem związany z utratą linii produktów.

Być może podziemne plotki krążą wokół zbliżającego się zwolnienia . Ludzie mogą sądzić, że dają organizacji więcej, niż otrzymują w zamian. Mogą czuć, że współpracownik został źle potraktowany lub odmówiono zasłużonej promocji .

Niezależnie od przyczyny negatywnego miejsca pracy , musisz rozwiązać problemy. Lub jak pozornie uśpiony wulkan, będą gotować się pod powierzchnią, a okresowo bańką się i przelewem, aby spowodować nowe obrażenia.

9 wskazówek, jak zminimalizować negatywne strony w miejscu pracy

Pamiętaj, że najlepszym sposobem na zwalczanie negatywnego nastawienia w miejscu pracy jest przede wszystkim zapobieganie temu zjawisku. Nie zawsze możesz mieć władzę, autorytet lub zdolność wywierania wpływu na negatywne oddziaływanie w miejscu pracy, ale musisz zacząć od tego, jakie jest środowisko miejsca pracy po przybyciu na miejsce zdarzenia.

Te dziewięć wskazówek pomoże ci zminimalizować negatywny wpływ na miejsce pracy.

Poświęć trochę czasu, aby przeanalizować, na ile skutecznie Twoja organizacja stosuje te dziewięć zaleceń.

Stanowią one podstawę dla pozytywnego morale personelu i zminimalizowanego negatywnego działania w twoim miejscu pracy.