Twój kodeks stroju zawiera przewodnik dla pracowników

Twój kod ubioru mówi pracownikom, jakie są oczekiwane stroje biznesowe w pracy

Kodeks ubioru to zestaw standardów opracowywanych przez firmy, aby pomóc swoim pracownikom uzyskać wskazówki dotyczące tego, co jest odpowiednie do noszenia w pracy. Kody od zakresu formalnego do biznesowego od zwykłego do codziennego.

Formalność ubioru w miejscu pracy zwykle zależy od liczby i rodzaju interakcji, jakie pracownicy mają z klientami lub klientami w miejscu pracy. W miejscach pracy często odwiedzanych przez klientów, którzy oczekują od swoich doradców profesjonalizmu i uczciwości , strój jest często formalny .

Obejmuje kancelarie prawne, firmy doradztwa finansowego, banki i niektóre duże firmy.

Jednak nawet te organizacje relaksują swoje ubiory. Na przykład gigant bankowy JP Morgan Chase & Co. obecnie pozwala swoim pracownikom nosić stroje biznesowe na co dzień . Podczas wizyty w kancelarii zauważono, że pracownicy byli ubrani w biznes casual, ale większość miała kurtki wiszące na biurowych drzwiach.

Przedsiębiorstwa technologiczne i start-upy zazwyczaj faworyzują casual dress, czyli to, co pracownicy będą nosić, aby obejrzeć imprezę sportową lub sklep spożywczy w weekend. Jednak dzięki 60% pracowników firmy Millenial i jej pracownikom, którzy preferują bardziej swobodny ubiór, pracodawcy, którzy chcą pozostać konkurencyjni w rekrutacji, oferują strój codzienny jako atut.

W miejscach pracy, w których niektórzy pracownicy kontaktują się z klientami lub klientami, a inni nie, organizacja może wybrać dwa kody ubioru.

Bardziej swobodny strój jest zwykle stosowany w przypadku pracowników bez kontaktu z klientem lub klientem. Jest to ubiór wymagany przez większość pracowników. Konkurencyjni pracodawcy dopuszczają ten ubiór do pracy.

W zależności od organizacji, kod ubioru może być napisany bardzo szczegółowo, lub w przypadku swobodnego ubioru, bardzo mało szczegółów jest konieczne .

Przez lata pracownicy przechodzili na bardziej swobodny strój, nawet w branżach, które wcześniej były bardzo formalne. Zwłaszcza startupy mają tendencję do bardziej swobodnego ubioru.

Dlaczego kody ubioru są ważne

W niektórych zawodach ubiory są tak surowe, że nazywa się je mundurami. Chcesz, żeby wszyscy wiedzieli, kim jest policjant, na przykład. Jeśli twoja firma wysyła hydraulików lub instalatorów telewizji kablowej, twoi pracownicy pojawiają się w domach obcych do pracy.

Strój identyfikuje ich jako wynajętą ​​osobę, a nie jakiegoś przypadkowego gościa z ulicy, który chce spojrzeć na twoją toaletę. (Okay, to mało prawdopodobne, ale nadal.)

W innych zawodach kody ubioru są ważne, ponieważ reprezentujesz firmę.

Pracownicy zatrudnieni w sklepach odzieżowych często muszą nosić ubrania sprzedawane w sklepie. Cel wymaga spodni khaki i czerwonych koszul, aby ich pracownicy byli łatwo zauważalni.

Restauracje typu fast food wymagają ścisłego uniformu, aby nie wyglądało na to, że klienci wędrują za ladą.

W przypadku pracy biurowej osoba siedząca w recepcji może mieć surowszy kod ubioru niż Chief Information Officer (CIO).

Czemu? Ponieważ każdy, kto wychodzi z ulicy, widzi recepcjonistkę, ale zobaczysz CIO tylko wtedy, gdy masz spotkanie.

Wiele branż opartych na klientach, takich jak kancelarie prawne i księgowość korporacyjna, ma formalne zasady dotyczące ubioru. Nikt nie chce spotkać się z adwokatem ubrany w koszulkę i spodenki Daisy Duke. Garnitur jest wybranym strojem, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

To, co nosisz do pracy, dużo mówi o tobie. Czy kiedykolwiek usłyszałeś radę: "nie ubieraj się do pracy, którą masz; ubierać się do pracy, którą chcesz "? To dobra rada, ponieważ to, jak ludzie postrzegają was, wpływa na to, co sądzą o wydajności pracy.

A co z Casual Dress?

Jeśli możesz zaufać telewizji, by była dokładna, możesz zobaczyć ewolucję kodów ubioru. Teraz? To znacznie bardziej przypadkowy świat, a niektórzy sławni szefowie dużych firm ubierają się bardzo swobodnie - na przykład Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Facebooka, który wydaje się żyć w bluzie z kapturem.

Nawet firmy, które kiedyś wymagały surowych, formalnych strojów, w znacznym stopniu złagodniały.

Bardziej prawdopodobne jest, że spotkasz kogoś w bawełnianych spodniach i codziennej koszuli, gdy odwiedzasz firmę z listy Fortune 100 niż ktoś w garniturze. Jest to ogólnie znane jako business casual i może się bardzo różnić w zależności od organizacji.

Niektóre firmy zezwalają na dżinsy w biurze business casual, inne wymagają prasowanych spodni. Niektóre biura typu business casual pozwalają na korzystanie z klapek, podczas gdy niektóre wymagają butów z zamkniętymi palcami. (Oczywiście, niektóre wymagania dotyczące zamkniętych palców są ze względów bezpieczeństwa, a nie tylko z ubioru.)

Nawet jeśli Twoja firma nie ma kodu ubioru, nadal potrzebujesz wewnętrznej. Niechlujny nigdy nie jest odpowiedni - nawet jeśli twoją pracą jest karmienie świń. Nie przesuwaj granic. Jeśli Twój ubiór pozwala na koszulki bez rękawów, nie przesuwaj go na pasy do spaghetti.

Dobrym przewodnikiem jest spojrzenie na osobę starszą o Twojej płci i wykorzystanie tej osoby jako przewodnika. Jeśli VP nie nosił mini spódniczki, prawdopodobnie też nie powinieneś.

Wymagania prawne dotyczące ubioru

Firmy mogą ogólnie decydować o tym, jak chcą wyglądać ich pracownicy, z kilkoma bardzo ważnymi wyjątkami. Po pierwsze, ubiór nie może dyskryminować . Mężczyźni i kobiety muszą mieć podobne standardy.

Po drugie, musi uwzględniać zakwaterowanie religijne, jeśli jest rozsądne. Pracodawcy muszą przyjąć pracownika, którego religia wymaga, aby trzymał głowę przykrytą lub nosi religijny naszyjnik, chyba że istnieją ekstremalne okoliczności.

Jeśli piszesz firmowy kod ubioru, najlepiej jest sprawdzić u swojego prawnika ds. Zatrudnienia przed wprowadzeniem go jako zasadę.

Dodatkowe zasoby dotyczące kodów Dress

Zastrzeżenie: Należy pamiętać, że podane informacje, mimo że autorytatywne, nie są gwarantowane pod względem dokładności i legalności. Witryna jest odczytywana przez ogólnoświatową publiczność, a prawa i przepisy dotyczące zatrudnienia różnią się w poszczególnych stanach i krajach. Poproś o pomoc prawną lub pomoc ze strony państwowych, federalnych lub międzynarodowych zasobów rządowych, aby upewnić się, że Twoja interpretacja prawna i decyzje są prawidłowe dla Twojej lokalizacji. Te informacje służą jako wskazówki, pomysły i pomoc.