Zrelaksowany, swobodny strój

Tak się ubierać w zwyczajnym miejscu pracy

Twoja firma poprosiła pracowników o przestrzeganie określonego standardu w stroju biznesowym, który pracownicy noszą do pracy. Ta luźna polityka dotycząca ubioru zapewnia wskazówki dla pracowników na temat tego, co należy nosić, aby pracować w najbardziej swobodnym środowisku pracy.

Swobodny ubiór różni się od firmowego stylu stroju na wiele sposobów. Najważniejsze wśród nich jest to, że w biznesowym swobodnym środowisku koszule dla mężczyzn zazwyczaj mają obroże, a spodnie noszone są khaki.

Dżinsy to tylko odpowiedni strój na cotygodniowy dzień dżinsów, który oferuje wiele firm.

W swobodnym miejscu pracy dżinsy są codziennym strojem, a koszule z kołnierzami lub bez są normą. Rzadko zdarza się, aby mężczyźni noszący krawaty lub sportowce byli zatrudnieni w zwyczajnych lub zwykłych miejscach pracy, chyba że pracownik zaplanował dzień klienta lub klienta.

Kobiety mają szerszy zakres opcji. Mogą nosić spódnice, spodnie i sukienki w swobodnym lub nieformalnym miejscu pracy. Stopień formalności wzrasta w środowisku business casual, ale rzadko zbliża się do stroju noszonego w miejscu pracy z formalnym strojem.

Nawet w najbardziej nieformalnym środowisku pracy wybór odzieży przez pracowników nie jest wolny dla wszystkich. W końcu, w środowisku stroju do pracy na co dzień, ponieważ miejsce pracy jest pracą ze współpracownikami i innymi ludźmi w pobliżu, pracownicy są nadal proszeni o zachowanie określonego standardu w odzieży noszonej do pracy.

Poniżej znajduje się zasady dotyczące luźnego ubioru.

Zasady Casual Dress Code

Celem Twojej firmy w ustanowieniu luźnego, swobodnego i nieformalnego kodeksu pracy jest umożliwienie naszym pracownikom wygodnej pracy w miejscu pracy. Jednak niektóre standardy są ustalone, więc pracownicy nie są zdezorientowani co do znaczenia terminów zrelaksowany, swobodny i nieformalny strój.

Ponieważ klienci i klienci nie są obsługiwani osobiście w lokalizacji naszej firmy, naszą główną troską jest komfort naszych pracowników.

Wytyczne dotyczące swobodnego stroju

Ponieważ wszystkie ubrania casual nie nadają się do biura, te wskazówki pomogą ci określić, co jest odpowiednie do noszenia w pracy. Odzież, która dobrze nadaje się na plażę, podwórko, kluby taneczne, sesje ćwiczeń i zawody sportowe, może nie być odpowiednia dla profesjonalnego, swobodnego wyglądu w pracy.

Ubrania, które ujawniają zbyt duży dekolt, plecy, klatkę piersiową, brzuch lub bieliznę, nie są odpowiednie dla miejsca prowadzenia działalności. W naszym środowisku pracy odzież powinna być dociskana i nigdy nie pomarszczona. Podarte, brudne lub wystrzępione ubrania są niedopuszczalne.

Casual Business Attire Recommendations

W swobodnej pracy pracownicy powinni nosić odzież wygodną i praktyczną do pracy, ale nie rozpraszającą ani obraźliwą dla innych. Wszelkie ubrania zawierające słowa, terminy lub zdjęcia, które mogą być obraźliwe dla innych pracowników, są niedopuszczalne. Odzież z logo firmy jest zachęcana. Nazwy drużyn sportowych, uniwersytetów i marek odzieżowych są ogólnie akceptowalne.

Makijaż, perfumy i Kolonia

Pamiętaj, że niektórzy pracownicy są uczuleni na substancje chemiczne w perfumach i makijażu, więc używaj tych substancji z utwierdzeniem.

Jeśli jesteś świadomy współpracy z tą alergią i pracujesz w bliskości z nimi, rozważ zaniechanie noszenia perfum lub wody kolońskiej w dni robocze.

Ubiór do podróży, interakcja z klientem i pokazy handlowe

Podczas gdy ustawienie biura może być swobodne, ponieważ klienci nie odwiedzają, podróżują, aby zobaczyć klientów, wystawiać się na targach lub uczestniczyć w targach i reprezentowanie firmy w środowisku biznesowym, wymaga różnych decyzji dotyczących ubioru. Business casual dress to minimalny standard, którego należy przestrzegać, gdy reprezentujesz firmę lub kontaktujesz się z klientami lub potencjalnymi klientami.

Przed wizytą u klienta lub potencjalnego klienta sprawdź zaakceptowany kod ubioru i dopasuj go do stroju. Jest to szczególnie ważne, gdy podróżujesz po całym świecie, reprezentując firmę, ponieważ ubiór i ubiór mogą się różnić od tych w Stanach Zjednoczonych.

Ponadto niektóre wydarzenia społecznościowe, gdy reprezentujesz firmę, mogą wymagać formalnego stroju . Mogą to być np. Izba Handlowa i inne spotkania obywatelskie lub biznesowe, lunche i kolacje. Weź przykład od innych pracowników, którzy brali udział i byli uważni podczas tego wydarzenia. Oczywiście, jeśli jesteś mówcą na imprezie biznesowej, rozważ noszenie oficjalnej sukienki .

Wreszcie, w sytuacjach, gdy klient lub partner biznesowy odwiedza biuro, grupy pracowników, z którymi interakcja odwiedza, powinny być zgodne z normami biznesowymi .

Wniosek

Żadne zasady dotyczące ubioru nie są w stanie pokryć wszystkich nieprzewidzianych wypadków, dlatego pracownicy muszą dokonywać pewnych osądów w wyborze ubrań, które mają nosić do pracy. Jeśli doświadczasz niepewności co do akceptowalnego stroju swobodnego do pracy, poproś swojego przełożonego lub personel działu kadr.

Jeśli odzież nie spełnia tych standardów, zgodnie z ustaleniami przełożonego i personelu działu kadr , pracownik zostanie poproszony o nieprzyjęcie niewłaściwego przedmiotu do pracy.

Jeśli problem będzie się powtarzał, pracownik może zostać odesłany do domu w celu zmiany ubrania i otrzyma ustne ostrzeżenie za pierwsze przestępstwo. Obowiązują wszystkie pozostałe zasady dotyczące osobistego użytkowania w czasie. Postępowanie dyscyplinarne zostanie zastosowane, jeśli naruszenie zasad dotyczących ubioru będzie kontynuowane.

Zastrzeżenie: Należy pamiętać, że podane informacje, mimo że autorytatywne, nie są gwarantowane pod względem dokładności i legalności. Witryna jest odczytywana przez ogólnoświatową publiczność, a prawa i przepisy dotyczące zatrudnienia różnią się w poszczególnych stanach i krajach. Poproś o pomoc prawną lub pomoc ze strony państwowych, federalnych lub międzynarodowych zasobów rządowych, aby upewnić się, że Twoja interpretacja prawna i decyzje są prawidłowe dla Twojej lokalizacji. Te informacje służą jako wskazówki, pomysły i pomoc.