Jak zostać pilotem linii lotniczych

Getty / Adastra

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co to znaczy być pilotem linii lotniczych? Być może rozważałeś karierę w lotnictwie, a może po prostu zastanawiasz się, jak piloci zdobywają skrzydła. Tak czy inaczej, możesz mieć pewność, że nauka latania samolotem nie jest dużo bardziej skomplikowana niż nauka obsługi nowego iPada, szczególnie biorąc pod uwagę, że wiele samolotów jest obecnie użytkowanych głównie przez komputery. Szkolenie, aby zostać pilotem lotniczym, wymaga jednak ciężkiej pracy i dużego zaangażowania finansowego.

Oto cztery możliwe trasy, które potencjalny pilot może podjąć, aby zostać pilotem linii lotniczych:

Oto jak zostać pilotem linii lotniczych

Część 61 lub Część 141 Szkoła lotów:
Większość ludzi zaczyna latać z małą szkołą lotów na lokalnym lotnisku. Większość tych szkół jest sklasyfikowana jako szkoły lotnicze w części 61, ale niektóre z nich są uznawane za część 141. Jaka jest różnica? Część 61 zawiera szczegóły wymagań dotyczących certyfikacji pilotów, a CFR część 141 opisuje przepisy dotyczące szkół pilotażowych.

Szkolenie w locie, które odbywa się na podstawie części 61, jest najmniej uregulowane, co czyni go najbardziej nieformalną i często najtańszą opcją. Instruktorzy w szkołach Część 61 mogą prowadzić szkolenia w wybrany przez siebie sposób, bez większego nadzoru ze strony FAA.

Z drugiej strony, szkoły lotnicze z części 141 muszą przestrzegać surowych zasad szkolenia, które zostały zatwierdzone przez FAA. Obie metody szkoleniowe mogą oferować swobodne środowisko pracy, ale szkolenie z części 141 jest nieco szybsze.

Większość szkół lotniczych oferuje szkolenia w nocy iw weekendy. Dzięki tej trasie student może zdobyć niezbędne certyfikaty i uprawnienia, aby zostać pilotem komercyjnym , ale nadal potrzebuje dodatkowego doświadczenia, aby zostać pilotem linii lotniczych . Z tego powodu wielu pilotów zostaje instruktorami lotów .

Aviation College lub University
Oczywistą korzyścią płynącą z uczestnictwa w college'u lub uniwersytecie w programie lotniczym , takim jak UND lub ERAU, jest to, że studenci mogą zdobyć czteroletni dyplom podczas nauki latania.

Zajęcia składają się z zajęć związanych z lotnictwem, które są ukierunkowane na pilota zawodowego, a jakość szkolenia jest wysoka. Uczelnia może zapewnić uczniowi doświadczenie zawodowe oraz najnowocześniejszą technologię i wyposażenie w kraju.

Wadą programu kolegialnego jest koszt. Ale stypendia i inne rodzaje pomocy finansowej są dostępne, aby pomóc zrekompensować czesne i koszty lotu. Po ukończeniu studiów większość studentów potrzebuje dodatkowego doświadczenia, aby zostać pilotem linii lotniczych.

Akademia Lotnicza
Zaawansowany program techniczny lub akademia lotnicza, taka jak ATP, oferuje studentom możliwość uzyskania wymaganych świadectw pilotażowych i wiedzy w krótkim czasie. Programy te często szkolą ludzi na pilotów samolotów w ciągu roku lub dwóch w ramach skondensowanych zajęć i intensywnych szkoleń zorientowanych na linie lotnicze w ramach programu części 141. Wiele razy te firmy będą współpracować z liniami lotniczymi, aby oferować absolwentom gwarantowane rozmowy kwalifikacyjne. Największą wadą jest tutaj koszt. Zaawansowane programy techniczne są najdroższą opcją.

Kariera Wojskowego Lotnictwa
Kariera lotnictwa wojskowego może złagodzić ciężar finansowy szkolenia w locie. Podczas gdy wojsko spodziewa się długich zobowiązań ze strony swoich pilotów (około dziesięciu lat), szkolenie jest wypłacane, co czyni tę opcję pożądaną dla niektórych.

Oprócz korzyści finansowych, piloci wojskowi mogą cieszyć się podróżowaniem po świecie, zdobywając doświadczenie w lataniu dużymi samolotami.

Zostanie pilotem wojskowym oznacza spełnienie surowych wymagań akceptacyjnych, zarówno fizycznych, jak i psychicznych.

Wady zostania pilotem wojskowym to długotrwałe zaangażowanie, dużo czasu poza domem i prawdopodobieństwo wdrożenia. Kiedy zobowiązanie się kończy, wielu pilotów wojskowych składa wnioski o pracę linii lotniczych. Doświadczenia wojskowe są bardzo pożądane przez rekruterów lotniczych, a piloci z zapleczem wojskowym zazwyczaj mogą łatwo znaleźć pracę w cywilnym przemyśle lotniczym, gdy opuszczają wojsko.

Wskazówki:

  1. Aby zaoszczędzić pieniądze, zamów wymagane książki i / lub oprogramowanie i uczyć się w domu.
  2. Czy myśli o lataniu samolotem cię onieśmielają? Pamiętaj, że latanie samolotem nie jest trudną częścią dla większości ludzi. Znalezienie czasu i pieniędzy na ukończenie szkolenia lotniczego jest zwykle większym wyzwaniem.
  1. Uzyskaj wsparcie, dołączając do profesjonalnej organizacji lotniczej w swojej społeczności, takiej jak Experimental Aircraft Association (EAA) lub właścicieli samolotów i stowarzyszenia pilotów (AOPA). Wiele razy te organizacje oferują stypendia i darmowe seminaria szkoleniowe.