Przykładowy list o pracę w college'u - Summer Assistant Job

Porady i wskazówki dotyczące prezentacji Twojego doświadczenia

List motywacyjny na profesjonalną pozycję letnią powinien podkreślać zarówno twoje doświadczenia akademickie, jak i wcześniejsze doświadczenia zawodowe, jeśli je posiadasz. Pamiętaj, aby uwzględnić swoją koncentrację akademicką, zwłaszcza jeśli jest ona odpowiednia dla stanowiska, o które aplikujesz, oraz dla osobistego doświadczenia.

Wyzwania dotyczące listu motywacyjnego dla pracy w kolegium

Jak budujesz przekonujący list motywacyjny, gdy twoje doświadczenie zawodowe składa się być może z pracy w charakterze doradcy obozowego, psów spacerowych lub wolontariatu w domu opieki?

W jaki sposób przekłada się to na możliwość zatrudnienia w prawdziwej pracy? Oto kilka wskazówek od Forbes.com na temat "Jak napisać list motywacyjny, gdy nie masz doświadczenia".

1. Otwieranie akapitu : Przedstaw się, określ, o jaką pracę ubiegasz się, podaj, w jaki sposób dowiedziałeś się o pracy i czy nawiązano połączenie osobiste. Na przykład: Nazywam się Jane i jestem nowicjuszem na NYU, planując major marketingu. Widziałem ulotkę w moim dziale o wakacyjnej pracy w Agencji Star i mojej współlokatorce, Tinie Brown, która internowała z tobą ostatni semestr, zasugerowałam, że piszę. Jestem z Los Angeles i planuję być w mieście przez letnią przerwę od 1 czerwca.

2. Akapit drugi: Utwórz połączenie między tobą a pracodawcą. Przeczytaj bloga firmy; przejrzeć ich obecność w mediach społecznościowych. Zbadaj wszystko, co możesz o nich online. Następnie opisz, w jaki sposób Twoje wykształcenie odpowiada opisowi stanowiska. W miarę możliwości używaj przykładów zorientowanych na wyniki.

Na przykład: "Widzę, że szukasz samozatrudnienia. Prowadziłem kampanię Kickstarter, która z powodzeniem zgromadziła 5000 $, aby przez miesiąc zaprosić pięć międzynarodowych muzyków do naszej szkolnej orkiestry. "

3. Trzeci akapit: Podaj, w jaki sposób twoje cechy osobowe sprawiają, że dobrze się nadajesz do pracy. Czy jesteś graczem zespołowym, liderem, rozwiązującym problemy?

Użyj krótkich anegdot, aby zilustrować swoje przykłady.

Przykładowy list motywacyjny na stanowisko asystenta letniego uczelni

Ella O'Donnell
Wicedyrektor
Boston International Center
12 Todd St.
Boston, MA 02215

Droga Pani O'Donnell,

Jestem zainteresowany aplikowaniem o stanowisko asystenta pracownika socjalnego w Boston International Centre. Jestem lingwistą i językiem porównawczym dwojga głównych i stosunków międzynarodowych nieletnich na Uniwersytecie w Bostonie i bardzo chciałbym móc pracować w Irish International Immigration Centre.

Jako student na Uniwersytecie w Bostonie, rozumiem wyzwania związane ze znalezieniem zatrudnienia i mieszkania w mieście i bardzo dobrze znam nawigację i transport w Bostonie. Chętnie podzielę się tym, czego nauczyłem się z własnych doświadczeń, aby pomóc i mentorować innym młodym ludziom, którzy szukają mieszkania i pracy, co jest kluczową częścią tej pozycji, o której mowa w opisie. Jako młody człowiek w Bostonie, mam osobiste i zawodowe doświadczenie w polowaniu na mieszkanie i pracę, ponieważ doświadczyłem wyzwań związanych ze znalezieniem własnego mieszkania w Bostonie, a także odbyłem staż w Boston University Career Services Centre.

Ponadto mam silne umiejętności komunikacyjne, które będą miały zastosowanie.

Ostatniej jesieni odbyłem staż w pełnym wymiarze godzin dla senatora z Massachusetts w Kwaterze Głównej Demokratycznej. W połączeniu z odpowiedzialnością za badania online dotyczące kwestii wyborczych, kontaktowałem się bezpośrednio z wyborcami, politykami i kongresmanami, poprawiając moje zdolności komunikacyjne na wszystkich poziomach.

Jako młody bostończyk cieszę się, że pomogę innym w maksymalnym wykorzystaniu ich doświadczeń w tym mieście. Jestem towarzyski i przystojny, a także odpowiedzialny pracownik. Dziękuję za uwagę i nie mogę się doczekać, aby z tobą porozmawiać i dowiedzieć się więcej na temat stanowiska.

Z poważaniem,

Cal McNally

Więcej przykładowych listów motywacyjnych
Próbki listów motywacyjnych dla różnych dziedzin kariery i poziomów zatrudnienia, w tym przykład listu motywacyjnego, list motywacyjny na poziomie podstawowym i list motywacyjny.