The 10 Big Advertising Awards That Matter

Nagrody reklamowe i projektowe warte wygranej

Cannes Lions. Getty Images

Nagrody reklamowe są intratnym biznesem, dlatego jest ich tak wiele. Opłaty za wstęp zazwyczaj zaczynają się od niskich setek dolarów, a jeśli wchodzisz na kilka kampanii, możesz być poza budżetem o kilka tysięcy dolarów. Czasami jest o wiele więcej.

Tak więc, dzięki agencjom reklamowym, które mają mniej pieniędzy do wydania, ale nagrody wciąż są jednym z nielicznych sposobów wykazania dużej wiarygodności, jakie nagrody należy wygrać?

Tutaj przedstawiamy najlepsze pokazy nagród; te, które mają znaczenie. Są to nagrody, które mają wysokie standardy kreatywności, są powszechnie uznawane przez branżę i mają znaczenie, gdy umieszczasz je na rolce agencji lub osobistym CV. W końcu nie ma sensu wymieniać wszystkich nagród, które wygrałeś, jeśli musisz wyjaśnić, czym one są.

1: The D & AD (Design & Art Direction)

W opinii najbardziej znanych nazwisk w reklamie, D & AD jest największym i najlepszym. To jedna z niewielu nagród, które odmawiają rozdawania gongów, jeśli praca nie jest wystarczająco dobra. Większość innych nagród narusza ich standardy, aby zapewnić, że każda kategoria ma zwycięzcę, ale nie D & AD. Ustawili poprzeczkę naprawdę, naprawdę wysoko.

Założony w 1962 r. Przez najlepszych projektantów i dyrektorów artystycznych na świecie (Alan Fletcher, David Bailey i Terence Donovan), ustanowił nieprawdopodobnie wysokie standardy od samego początku.

2500 zgłoszeń, 16 zwycięzców. Giganci reklamy i designu od tego czasu są prezesem D & AD, w tym Paulem Brazierem, Grahamem Finkiem, Mary Lewis, Azizem Cami, Timem Delaneyem i Martinem Lambie-Nairnem.

Standardy, nawet jeśli są brane pod uwagę przy przyznawaniu D & AD, są tak trudne, że teraz mają nagrodę za nominację.

Jeśli wygrasz ołówek D & AD, jesteś wyjątkowy. Jeśli wygrasz złoto D & AD, po prostu podniosłeś się do kreatywnego bóstwa. Ale jeśli pieniądze są napięte, a praca nie jest absolutnie fantastyczna, oszczędzaj pieniądze. Wchodzenie do dobrej pracy nie jest wystarczająco dobre, a Ty po prostu zmarnowałeś swoją wejściówkę.

2: The One Show

Powszechnie znany jako amerykański odpowiednik D & AD i często bardziej pożądany w USA niż D & AD, One Show jest kolejnym gigantem branży nagród reklamowych. The One Club został założony, aby promować i promować twórczą doskonałość w reklamie i projektowaniu. I to robi.

Podobnie jak D & AD, standardy są wysokie. Być może nie tak trudne, jak D & AD, ale jest blisko. Musisz mieć solidną pracę i duże zaufanie, aby nawet rozważyć wejście. Szanse są, nie zobaczysz wygranej. Ale dla tych nielicznych, którzy wygrywają ołówek One Show, świętuje się szampan i kawior.

3: The Cannes Lions

Lwy w Cannes są w rzeczywistości starsze niż zarówno One Show, jak i D & AD, urodzone w 1954 roku.

Zostały one rozpoczęte, ponieważ grupa światowych producentów ekranów kinowych (SAWA) uważała, że ​​reklama powinna zyskać podobne uznanie dla filmów granych na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Od tego momentu Cannes Lions rozwinęło się w ogromną liczbę kategorii. Honorują wszystko, od reklamy i designu po kreatywną efektywność - coś często pomijanego na rzecz ładnych zdjęć i prozy.

Cannes nie tylko rozdaje nagrody; oni także przekazują wiedzę. Ich seria głośnikowa brzmi jak kto jest kimś z elity reklamowej i designerskiej, a tego rodzaju nazwiska podnoszą poważną wiarygodność nagród.

Ponownie, jeśli praca nie jest absolutnie dynamitem, oszczędzaj pieniądze. Standardy są wysokie, a konkurencja zacięta.

4: Roczniki komunikacji

Każdego roku ceniona publikacja kreatywna Communication Arts wystawia serię drukowanych roczników, świętujących najlepsze z najlepszych prac wykonanych w tym roku. Roczniki obejmują konkretne dziedziny, w tym:

  1. Roczna ilustracja
  2. Rocznik interaktywny
  3. Rocznik reklamy
  4. Rocznik typografii
  5. Rocznik projektu

Średnio każdy rocznik otrzymuje około 5000 wpisów, a do książki wybrano tylko 150-200. Oznacza to, że masz 96% - 97% szans na nieosiągnięcie ostatecznego cięcia. Oooo. Jeśli masz ograniczony budżet, szansa wygranej w wysokości 3% -4% nie jest atrakcyjnym hazardem. Ale te szanse sprawiają, że jest jeszcze słodszy, kiedy twoja praca jest wybierana przez wybitny zespół jurorów.

5: ADDY

American Advertising Federation (AAF) świętuje pogląd, że wspaniałe pomysły mogą pochodzić z dowolnego miejsca. Lokalne rozdziały nagród gospodarza AAF pokazują, a najlepsze prace z tych pokazów trafiają do narodowych ADDY. Co roku otrzymuje ponad 40 000 zgłoszeń, co czyni go największym na świecie konkursem reklamowym. Co więcej, oferuje mniejszą opłatę wejściową niż większość innych nagród.

Sędziowie ADDY są jednymi z najlepszych, największych i najjaśniejszych w branży. Na przykład w sędziowanym składzie w 2011 roku znaleźli się: Aaron Allen, dyrektor kreatywny Weiden & Kennedy, Steve Babcock, dyrektor kreatywny Crispin, Porter i Bogusky oraz Tom Coates, dyrektor kreatywny Butler Shine. Są to twarde krytyki, których własne agencje mają historię tworzenia najlepszych reklam na świecie.

Panele sądowe, a także ogromna sława wygranej, sprawiają, że ADDY są oazą agencji i twórczym pragnieniem dodania kolejnych smyczków na ich łuk. Oczywiście, mimo że jest to szeroko rozpowszechnione, zdobycie krajowej nagrody jest trudne. Lokalne rozdziały są łatwiejsze do wygrania, ale nie jest to też tort-spacer.


6: Nagrody CLIO

Założona w 1959 roku przez Wallace'a A. Rossa nazwa CLIO wywodzi się z mitologii greckiej, będąc muzą historii i celebrytu osiągnięć. Dziś nagrody CLIO są przyznawane za najlepszą interaktywną, bezpośrednią pocztę, treści i kontakt, film, druk, poza domem, innowacyjne media, zintegrowaną kampanię, radio, design i public relations. Praca studencka jest również rozpoznawana w Interaktywnych, Filmowych, Print, Out of Home, Innowacyjnych Mediach, Zintegrowanej Kampanii i Projektowaniu.

Proces oceniania nagród CLIO jest również wyjątkowo trudny. Mniej niż 10% zgłoszeń przeżywa pierwszą rundę, z której jury dokonuje ponownej oceny pracy, aby określić zwycięzców pomników złota, srebra i brązu. Mniej niż 3% wszystkich zgłoszeń otrzymuje posąg, a mniej niż 1% otrzymuje upragnione Złote CLIO. To są trudne szanse, że niektóre agencje i osoby prywatne nie chcą zadzierzgnąć. Ale kiedy wygrywasz, czyni to jeszcze bardziej cenionym zwycięstwem.


7: Nagrody SHORTY
Jedno z najnowszych dzieciaków z oczywistych względów, Shorty Awards (aka Shortys), zostało wprowadzone w 2008 roku przez Grega Galanta i Lee Semela z firmy Sawhorse Media. Powodem ich powstania była reakcja na rozszerzający się świat mediów społecznościowych oraz ogromna ilość reklam i projektów, które weszły w tworzenie treści dla platformy. Teraz jest ogromny. Od Facebooka, Twittera, Instagrama i YouTube, poprzez SnapChat, Periscope, Twitch i YouNow, media społecznościowe napędzają rozmowę zarówno dla dużych, jak i małych marek. A ze smartfonami tak wybitnymi, przełom w tej przestrzeni jest niezbędny. Wybitne gwiazdy wygrywają także Shortys za ich wkład w tę platformę.

8: Nagrody PromaxBDA

Ta bardzo szanowana nagroda, skupiona na projektowaniu i reklamie, obejmuje kategorie dla telewizji sieciowej, stacji telewizyjnych, sieci kablowych i systemów, radia i mediów interaktywnych. PromaxBDA obejmuje 10 000 członków w ponad 70 krajach na całym świecie, a dotychczasowymi zwycięzcami tych nagród są HBO, FX Networks, Showtime, sieci A + E, Red Bee Media i wiele innych. Standard jest wysoki, a jury ocenia ogólną kreatywność, jakość produkcji i, co równie ważne, wyniki w osiąganiu celów marketingowych.

9: Nagrody OBIE

Nie należy mylić z nagrodami Off Broadway, znanymi również jako OBIE, reklamy OBIE Awards celebrują doskonałość w reklamie, ze szczególnym uwzględnieniem OOH (Out Of Home). Krótko mówiąc, jeśli zrobiłeś zabójczy billboard lub aktywację na świeżym powietrzu, są szanse, że będziesz strzelał do OBIE. Ta nagroda skończyła 75 lat w dniu 16 maja 2017 roku i jest jedną z najstarszych nagród w branży reklamowej. Wszystkie te billboardy 3D lub interaktywne wyświetlacze, które widzisz, są tymi, które przyciągają uwagę w tym konkretnym programie. Praca przyciąga uwagę, jest dostępna dla wszystkich i wymaga dużego nakładu pracy i produkcji.

10: Nagrody EFFIE

Kreacje na całym świecie nigdy nie są tak dumne z EFFIE, jak powinny, a to wstyd. Spośród wszystkich nagród wymienionych na tej stronie, jest to ten, który kładzie nacisk na skuteczność kampanii reklamowej lub marketingowej; i na koniec dnia, czy to naprawdę nie ma znaczenia? Od 1968 roku Effies celebruje kampanie marketingowe i reklamowe, które nie tylko dobrze wyglądały, ale też dobrze się spisały. Są to kampanie, które przesunęły igłę sprzedaży i zarabiają pieniądze. Lub mają markę zauważoną w wielkim stylu.