Czym jest reklama Billboard i dlaczego warto jej używać?

Klejnot w koronie reklamy zewnętrznej

Getty Images

Mówi się, że widzisz ponad 1000 reklam dziennie, a pamiętasz tylko 7. Obecnie, wraz z pojawieniem się reklam cyfrowych, ten pierwszy numer jest prawdopodobnie wyższy. Ale jeśli codziennie jeździsz samochodem, duża część reklam, które chcesz zobaczyć, będzie reklamami billboardowymi. Reklamy na billboardach mają wiele różnych kształtów i rozmiarów i zajmują te ogromne plansze po obu stronach autostrady. Zobaczysz je także w centrach miast, i szczerze mówiąc, wszędzie tam, gdzie producent billboardów może je umieścić, by zarabiać pieniądze.

Zanim przejdziemy do typów billboardów , plusy i minusy ich używania, spójrzmy na podstawową definicję reklamy billboardowej.

Podstawowa definicja

Nazwa billboard pochodzi od określenia "plansza do rozliczeń" i stanowi dużą przestrzeń reklamową na zewnątrz, która ma przyciągać uwagę kierowców i pieszych. Zwykle umieszczane na obszarach o wysokim natężeniu ruchu (zarówno samochodowego, jak i pieszego) billboardy mają być proste, efektowne i kreatywne. W rzeczywistości dział kreatywny w każdej agencji reklamowej wciąż nagradza przestrzeń billboardową, ponieważ jest to doskonała okazja, aby wykonać przełomową, pełną impulsu pracę.

Fakty dotyczące billboardów

Wykorzystanie tablicy

Reklamy na billboardach mogą być stosunkowo niedrogie w zależności od wielkości i lokalizacji. Jednak ten koszt należy porównać z rodzajem komunikatu, który chcesz przekazać. Ogólną zasadą jest, że billboardy są bardzo szybkie i dlatego nie powinny zawierać dużej ilości informacji.

Jeśli Twoja kampania opiera się na świadomości i budowaniu świadomości marki, reklama na billboardach to świetna opcja. Jeśli chcesz przekazać wiele informacji o swoim produkcie lub usłudze, należy unikać billboardów. Mówi się, że SIX WORDS to idealna ilość kopii na billboardzie , co może poważnie ograniczyć zdolność komunikowania się z potencjalnymi konsumentami.

Należy również wziąć pod uwagę treść i ton kreacji billboardowej, ponieważ może to mieć pewne negatywne skutki uboczne. W przeszłości seksualnie prowokujące billboardy powodowały wypadki na drogach i autostradach (reklamy Wonderbra były znane z tego powodu) i nie chcesz, aby negatywna reklama wypadków samochodowych była bezpośrednio związana z kampanią reklamową.

Billboardy The Go Beyond

Istnieją regularne billboardy i są billboardy 3D, które naprawdę wykraczają poza to, aby przyciągnąć uwagę widza (i jury nagród).

Mimo ograniczeń dotyczących wysokości i szerokości billboardów oraz reguł dystrakcji reklamodawcy mają możliwość realnego przekraczania granic i tworzenia tablic informacyjnych wartych odwiedzenia.

W przeszłości billboardy symulowały wypadki samochodowe, dymy i efekty specjalne, a nawet żyli na nich prawdziwi ludzie. Tego typu billboard nie jest zazwyczaj droższy w produkcji, ponieważ większość kosztów pochodzi z wynajmu powierzchni. Kreatywność taka jak ta jest warta odkrycia, ponieważ zapewnia większy zwrot z inwestycji i oferuje zasłużone środki pieniężne, dzięki którym można uzyskać o wiele więcej informacji na temat wiadomości.