Metody reklamy zewnętrznej, taktyki i wskazówki.

Dowiedz się więcej o metodach reklamy zewnętrznej

Jako konsument prawie codziennie widzisz reklamy outdoorowe, choć obecnie coraz trudniej jest przyciągnąć uwagę przeciętnego klienta. Mówi się, że codziennie widzimy setki reklam na zewnątrz, więcej, jeśli mieszkamy w mieście takim jak Nowy Jork czy Chicago. Ale odwołanie tych reklam jest prawie zerowe. Robiąc to we właściwy sposób, jest to konieczne lub po prostu jest to marnotrawstwo.

Znana również jako reklama out-of-home (OOH), reklama zewnętrzna to szerokie określenie, które opisuje każdy rodzaj reklamy docierającej do konsumenta, gdy znajduje się poza domem.

To naprawdę jest takie proste. Może być segregowany na mniejsze segmenty (wyjaśnione poniżej), ale jeśli chodzi o to, czy jest poza domem, to reklama zewnętrzna.

Reklama zewnętrzna jest uznawana za medium masowe, podobnie jak reklama radiowa , telewizyjna i kinowa. Z tego powodu jest lepiej wykorzystywany do szerokich wiadomości, kampanii wizerunkowych i wsparcia.

Jeśli szukasz reklamy zewnętrznej, zarówno jako agencji, jak i własnej marki, pamiętaj, że nie można wykonać ciężkiego podnoszenia. Każda próba takiego działania zwykle prowadzi do bardzo zagmatwanych i mylących wiadomości, a przy tak małej ilości czasu na reklamę, będą to zmarnowane pieniądze. Gdy już zaczniesz umieszczać więcej niż 10 słów na tablicy, na przykład, zadajesz strasznie dużo uwagi konsumentowi. Wielu przejeżdża obok z dużą prędkością. O wiele więcej zajmuje ich urządzenie mobilne. Musisz więc mądrze wybierać, a także brać pod uwagę cyfrowe urządzenie, które można sparować z wiadomością na zewnątrz.

Rodzaje reklamy zewnętrznej

Być może największym celem każdej młodej agencji kreatywnej jest zobaczenie ich pracy na ulicach kraju, w którym pracują. Jednym z najczęstszych sposobów osiągnięcia tego jest reklama zewnętrzna. Outdoor jest podstawą mixu mediów, ponieważ dociera do setek tysięcy ludzi, pieszo, masowo lub samochodem, i zwykle jest bardzo szybki i ma wpływ.

Do najczęściej spotykanych form reklamy zewnętrznej należą:

W przeszłości reklama typu billboard lub outdoor była po prostu sposobem na budowanie świadomości marki. Nie jest możliwe przekazanie złożonej wiadomości na medium, które ludzie widzą tylko przez kilka sekund lub minut w najlepszym przypadku, więc było postrzegane jako wsparcie dla telewizji, direct mail, radia i druku. Krótko mówiąc, zachowaj produkt lub usługę na najwyższym poziomie, ale pozwól innym formom reklamowym na ciężkie podnoszenie.

Jednak wraz z pojawieniem się technologii mobilnej i stron internetowych, outdoor może od razu przyciągnąć ludzi do czegoś. Od kodów QR do prostych adresów internetowych, a nawet aplikacji takich jak Snapchat i Instagram, outdoor może być sposobem na rozpoczęcie rozmowy z konsumentem lub zachęcić kampanię outdoor do wejścia w stan wirusowy.

Niektóre reklamy zewnętrzne mogą stać się punktem centralnym całej kampanii, zwłaszcza jeśli obejmują akrobacje lub napędzają interakcje z użytkownikami i ich telefonami komórkowymi. Najnowsze przykłady obejmują akrobacje TNT "Push To Add Drama", reklamy na ogonie dla Colorado State Patrol i schronisko dla autobusów Pepsi Max Unbelievable.

Koszty związane z reklamą zewnętrzną

Podobnie jak w przypadku innych form komunikacji na rynku masowym dotarcie do setek tysięcy konsumentów nie jest tanie. A ponieważ wzrasta konkurencja o przestrzeń na billboardach, wiążą się z tym również koszty.

Aby zrozumieć koszty, ważne jest, aby wiedzieć, jak są obliczane. Opiera się na systemie o nazwie Gross Ratings Points (GRP), który odnosi się do wyświetleń dostarczanych przez harmonogram mediów dla lokalizacji na zewnątrz. Nazywa się to DEC lub Daily Effective Circulation i jest również znane jako "pokazywanie". Jeden punkt ratingowy jest równy 1% populacji rynkowej.

Wiąże się z tym wiele czynników, które opierają się na ruchu, widoczności, lokalizacji, wielkości i tak dalej. Ta ocena daje wynik punktowy od 1% do 100%. 50% oznacza, że ​​co najmniej 50% mieszkańców tego obszaru zobaczyłoby jedną z twoich tablic przynajmniej raz dziennie.

Możesz spodziewać się zapłacenia dziesiątek tysięcy dolarów za 50 pokazów na jeden miesiąc. W tak dużym obszarze, jak Nowy Jork, Chicago czy Los Angeles, spodziewaj się wzrostu cen. Naprawdę dostajesz to, za co płacisz.

Wskazówki dotyczące udanych kampanii reklamowych na zewnątrz

Aby mieć pewność, że osiągasz najlepsze wyniki, musisz zbliżyć się do strategii na zewnątrz dzięki starannemu planowaniu i precyzji. Żyjemy w świecie rządzonym przez smartfon i inne urządzenia przenośne. Uwagę przeciętnego konsumenta przyciąga przed sobą mały ekran, a nie billboardy i osłony transportowe. Aby przełamać tę cenną uwagę, postępuj zgodnie z poniższą radą:

Spraw, aby Twoje taktyki na świeżym powietrzu były dostępne
Co jest niezwykłego w pomysłach na zewnątrz, które chcesz robić? Czy są pomysłowi? Czy mają części 3D lub interakcje międzyludzkie? Czy robią oświadczenie lub szokują ludzi? Chcesz podejść do pleneru, który robisz, jako coś, co wywoła poruszenie; na tyle, że ludzie będą go filmować i udostępniać w mediach społecznościowych. Jeśli nie ma takiej jakości, nie jest to dobry użytek z twojego czasu i pieniędzy.

Wydawaj pieniądze na stronach o dużym natężeniu ruchu
Możesz pokusić się o tańsze jednostki i więcej z nich. To strata pieniędzy. Kluczem do sukcesu jest uzyskanie jak największej liczby gałek ocznych w kampanii outdoorowej. O wiele lepiej jest zrobić jedną stronę, która uzyska milion wyświetleń, niż pięć witryn, które uzyskają 800 000.

Spójrz na konkurs
Być może najlepszym tego przykładem jest billboard autorstwa Audi. Po prostu powiedział "twój ruch BMW". Tydzień później BMW postawiło na nim billboard z napisem "Checkmate". Nie chcesz zostawić się otwartym na ośmieszenie lub wyglądać na głuchotę. Tak więc, zbadaj obszar i wybierz witryny, które nie będą stanowić problemu.

Mniej znaczy więcej
Na zewnątrz patrzy się przez sekundę lub dwie, jeśli masz szczęście. Nie chcesz nasycać reklamy komunikatami i wezwaniami do działania. Utrzymuj to w prostocie i pozwól, aby kilka słów i oszałamiająca grafika zwróciły na siebie uwagę. Wyobraź sobie, że jesteś na zewnątrz tylko jako rozrusznik konwersacji. To nie jest informacja, ale jedynie intryga.