10 kroków do zrobienia świetnej reklamy Billboard

Jak tworzyć efektywne reklamy billboardowe w dziesięciu krokach

Zdjęcie dzięki uprzejmości firmy Amelie

Konsumenci nie patrzą już na billboardy w taki sam sposób, jak dwadzieścia czy trzydzieści lat temu. Chociaż wciąż można je uznać za przestrzeń reklamową premium, konsumenci są pochłonięci smartfonami, tabletami i systemami do gier. Oczy są opuszczone, a nie w górę przez większość naszego życia.

Nie oznacza to jednak, że reklama billboardowa ma być zdyskontowana lub zignorowana. Billboardy są wszędzie i choć pamiętamy tylko garstkę, wciąż mogą mieć potężny wpływ na markę.

Reklamy zewnętrzne zwiększają stawkę i stają się coraz bardziej konkurencyjne, a reklama cyfrowa staje się medium wyboru, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak sprawić, by reklamy się liczyły. Gotowy, by rzucić się w wir i zrobić coś naprawdę kreatywnego? Oto 10 strategii, które zapewnią Twojemu billboardowi najwyższą szansę bycia zauważonym, a co ważniejsze, zapamiętania.

1: Sześć słów lub mniej jest idealne.

Biorąc pod uwagę, że jesteśmy w ruchu, gdy czytamy billboardy, nie mamy zbyt wiele czasu, aby je wykorzystać. Sześć sekund zostało reklamowane jako średnia w branży za czytanie billboardu. Tak więc, około sześciu słów to wszystko, czego powinieneś użyć, aby przekazać wiadomość. Możesz dodać kilka słów w zależności od ich długości i łatwości czytania, ale z reguły mniej znaczy więcej tutaj. Rozstrzygnięcie jest trudne, ale nagłówki, które są małymi akapitami, nie zostaną odczytane. A to oznacza, że ​​jeśli masz złożoną markę, produkt lub usługę, powinieneś całkowicie trzymać się z dala od billboardów.


2: Zauważ, ale nie bądź wielkim rozproszony.

Przez większość czasu billboardy są kierowane do kierowców, rowerzystów, rowerzystów lub pieszych (dlatego masz tylko kilka sekund na przesłanie wiadomości). To powoduje interesujący dylemat dla reklamodawcy; chcesz zostać zauważony, ale nie chcesz być odpowiedzialny za poważne, a nawet drobne wypadki.

Sprzeczne były reklamy "Hello Boys" Wonderbra. Kierowcy byli tak zafascynowani rozszczepieniem Evy Herzigovej, że uderzali w bieguny, mediany, a nawet siebie nawzajem. Tak więc, chociaż rozpraszanie jest najważniejsze w wielu mediach, jest to świetna równowaga z billboardem.

3: To nie jest miejsce do bezpośredniej reakcji.

Istnieje kilka naprawdę okropnych billboardów objętych numerami telefonów i adresami stron internetowych. Bez wątpienia 99,9% osób, które faktycznie czytały billboard, nie zadzwoni lub nie odwiedzi strony. Billboard jest drugorzędnym medium reklamowym, co oznacza, że ​​jest idealny do budowania marki i wspierania kampanii, ale po prostu nie jest w stanie wykonać ciężkiego podnoszenia. Jeśli chcesz prowadzić bardziej intymną rozmowę z docelową publicznością, skorzystaj z reklamy drukowanej, telewizji, radia, ulotek, stron internetowych i poczty bezpośredniej . Billboardy są niewłaściwym medium dla niczego innego niż szybka wiadomość. Jeśli jednak Twoja witryna lub numer telefonu jest nagłówkiem i ma sens, to masz wyjątek od reguły.

4: Bądź mądry, ale nie za mądry.

Nudny billboard zostanie zignorowany. Inteligentny billboard przyciągnie uwagę i pozostawi trwałe wrażenie. Billboard, który próbuje być zbyt sprytny, cóż, zaginie na widowni.

Z reguły nie chcesz, aby billboardy powodowały, że ludzie drapią się w głowę i zastanawiali się, co się dzieje. Złożone metafory wizualne nie są tutaj dobre. Mówią, że reklama powinna być jak układanka do rozwiązania, daje widzom poczucie spełnienia, aby wiedzieć, że to wymyślili. Ale billboardy powinny być znacznie prostsze. Bądź sprytny, baw się dobrze, ale nie daj ludziom zagadek, które Einsteinowi trudno byłoby rozwiązać. Zajmujesz się reklamą , nie pokazując, jak sprytnie jesteś.

5: Więcej billboardów, tym lepiej.

Jeden billboard nie jest tani. Ale to też nie jest zbyt skuteczne. Billboardy są medium masowego rynku, ale potrzebują wsparcia. Tak więc, chcesz więcej niż jeden, i chcesz jak najwięcej oczu na nich, jak to możliwe. Każdy billboard ma rating, zwany Punktami Oceny Brutto (GRP). Opiera się na ruchu, widoczności, lokalizacji, wielkości i tak dalej.

Ta ocena daje wynik pokazujący od 1 do 100. Jeśli wynosi 50, oznacza to, że co najmniej 50% populacji w okolicy zobaczy co najmniej jedną twoją tablicę przynajmniej raz dziennie. Jeśli masz tylko jedną planszę, szanse na trafienie są oczywiście mniejsze, niż gdy masz cztery lub pięć. Naprawdę chcesz mieć 100 pokazów, ale to nie będzie tanie. Możesz spodziewać się zapłacenia dziesiątek tysięcy dolarów za 50 pokazów na jeden miesiąc. W tak dużym obszarze, jak Nowy Jork, cena rośnie.

6: Nie mów tego, pokaż to.

Bądź kreatywny dzięki swoim pomysłom na billboard. Płaska tablica to standard, ale nie musi to być normą. Możesz pracować w 3D, mieć ruchome części, interakcje z nimi, a nawet animować billboard. Nie ma powodu, żeby to była po prostu duża, prosta reklama drukowana. To jest Twoja okazja, aby zrobić coś przyciągającego wzrok i niezapomniany, więc idź do niego. Plusem jest to, że może on stworzyć dodatkową prasę za darmo. Najlepszym tego przykładem jest ten symulowany crash billboard, który uzyskał duży zasięg z wielu stacji. Cena płyty 3D była nieco wyższa niż koszt zwykłej grafiki, ale wielokrotnie pokryła się setkami tysięcy wyświetleń PR.

7: Unikaj powtórzeń jakiegokolwiek rodzaju

Masz tutaj trochę miejsca na premium. Za dużo pieniędzy trzeba włożyć billboard i utrzymać go, więc wykorzystaj każdy cal przestrzeni mądrze. Jeśli używasz nagłówka, który wyjaśnia twój obraz, marnujesz słowa. Jeśli Twoje zdjęcia są nudne lub nie mają związku z produktem, marnujesz swoją szansę. Jak powie wam wielu znakomitych copywriterów i dyrektorów artystycznych, najważniejsza jest decyzja.


8: Keep It Simple, Głupi

Billboard jest szybką lekturą. Przez większość czasu widzisz, jak mijasz go z prędkością 55 mil na godzinę w samochodzie, więc musi dotrzeć do niego w najbardziej efektywny sposób. To nie jest miejsce dla reżyserów artystycznych do eksperymentowania z skomplikowanymi układami lub dla copywriterów do woskowych poezji. Billboard jest uderzeniem w twarz, a im prostsze, tym mocniejszy jest cios.


9: Uważaj na rozmiar logo

Jedną z najbardziej parrotowanych opinii klientów, jaką kiedykolwiek podano w reklamie, jest "zwiększenie logo". Powód tego jest łatwy do zrozumienia. Klient płaci dużo pieniędzy, aby reklamować swoją markę i chce, aby konsumenci odeszli z tą marką, która została mocno osadzona w ich głowach. Jednak trzeba grać na balansie. Zbyt duże, to końskie i odrywa od wiadomości. Zbyt mała, to sprytna reklama dla marki, z którą nikt się nie łączy. Mówiąc to, czasami niepojawienie się logo może być potężnym elementem marki. Whisky Chivas Regal produkowała kiedyś reklamy bez etykiet i logo, ponieważ te w tym wiedzą. To wspaniały wyjątek od reguły.

10: Wykonaj test "Długość ręki"

Tak więc przestrzegałeś wszystkich powyższych zasad. Zaprojektowałeś sobie jeden fantastyczny billboard. Jest czysty, zwięzły, ma kontrastujące kolory, jest interesujący i zadziała. Ale czy będzie to widoczne? Czy zostanie odczytany i zrozumiany? Oto krótki test, aby upewnić się, że nie marnujesz czasu i pieniędzy. Wydrukuj swój billboard na rozmiar wizytówki. Teraz trzymaj go na wyciągnięcie ręki. Czy nadal otrzymujesz wszystko, co było, gdy był wyświetlany na 27-calowym monitorze? Jeśli nie, wejdź i udoskonal go.To musi wystartować i pamiętaj, że masz około 5-10 sekund na przesłanie wiadomości.