Reklamy Wielkie błędy, Goofi, Blunders i Missteps.

Wielokrotnie agencje pracowały nad poważnymi gafami.

Duży błąd. Getty Images

Jak każda firma, to ludzie zarządzają agencjami reklamowymi. A ludzie, jak wszyscy wiemy, są omylni. Wszyscy mamy swoje wady i słabości, a od czasu do czasu nawet najlepsze systemy ruchu, środki do sprawdzania skuteczności i niekończące się spotkania nie mogą powstrzymać błędów od wkradania się.

Niestety, reklamy mają być oglądane przez wiele osób. Gdy popełniane są błędy, wiele osób je widzi. Czasami rzeczywiście mogą pomóc kampanii uzyskać więcej uwagi niż kiedykolwiek miało się dostać.

Przy innych okazjach może prowadzić do zakłopotania, mandatów, a nawet utraty miejsc pracy.

Możesz kredować wszystko na kilka możliwych przyczyn chaosu:

Tłumaczenia dosłowne prowadzą do dziwnych i obrażających nowych reklam

Prawie każda marka ma swój slogan. Niektóre marki mają wiele haseł dotyczących wielu produktów, w tym Proctor & Gamble, Pepsi i Chrysler Jeep. Być może nie zastanawiałeś się zbyt wiele, ale co się stanie, gdy niektóre z największych sloganów w Ameryce zostaną wprowadzone przez filtr tłumaczenia? W rzeczywistości nie jest tak ostry i suchy jak po prostu naciśnięcie przycisku tłumaczenia z powodu różnych odniesień kulturowych. Na przykład w niektórych krajach powszechną praktyką jest umieszczanie obrazu produktu wewnątrz puszki na etykiecie. Wyobraź sobie, jak zareagowaliby na jedzenie dla niemowląt lub karmę dla psów!

Być może najsłynniejszy błąd w tłumaczeniu pochodzi z Pepsi, który zamienił "Come Alive With The Pepsi Generation" w "Pepsi przynosi twoich przodków z martwych".

Przeczytaj pełną listę słabych sloganów tutaj.

Agencja otrzymuje leniwy lub wierzy, że każdy myśli tak, jak oni

Stare powiedzenie - nigdy nie zakładaj, że robi z ciebie i mnie dupę - jest w domu na tym świecie. Agencje jakoś myślą, że wszyscy natychmiast dostaną żart lub zrozumieją myślenie za tym.

Kiedy więc Popchips używał Ashtona Kutchera w "brązowej buzi", zakładali, że wszyscy pomyślą najlepiej o kampanii. Jak to może być rasistowskie? Prawdziwe pytanie brzmi: jak może być bardziej rasistowski?

Zobacz więcej głównych takich jak ten tutaj.

Agencje Get Too "Clever" dla własnego dobra

Podczas gdy niektórzy mówią, że jedno imię jest tak dobre jak inne, kiedy próbujesz się przebić, to Pamiętaj, że nie chodzi o to, by być sprytnym, ale o bycie ważnym i niezapomnianym. Na przykład Colgate Wisp to piękna nazwa produktu. Wywołuje to, co chcesz, o samym produkcie. Jest lekki, delikatny iw połączeniu z nazwą taką jak Colgate, wiesz, że jest to coś przenośnego dla twoich potrzeb stomatologicznych. Tak to zrobić dobrze.

W przeciwieństwie do tego, niektóre nazwy produktów i usług całkowicie pomijają łódź. Musisz zapytać, o czym oni myśleli?

A jeśli chodzi o bycie zbyt sprytnym, agencje mogą również posunąć się za daleko z ich pomysłami. Kiedy tak się dzieje, dostajesz wielu konsumentów drapiących się w głowę i zastanawiających się, co próbujesz powiedzieć.

Bądź więc strategiczny. Bądź doświadczony. Ale nigdy nie bądź zbyt mądry dla własnego dobra.

Spektakularne klapy reklamowe i dlaczego im się nie udało

Nie ma prawdziwej dobrej lub złej odpowiedzi na brief kreatywny lub prośbę klienta.

Nie można kategorycznie stwierdzić, że jakiekolwiek twórcze rozwiązanie problemu klienta jest w 100% poprawne lub całkowicie błędne. Wszystko sprowadza się do serii rozmów między ekspertami w agencji i klientem, aby dojść do porozumienia co do tego, co należy zrobić. I wiele razy też sprowadza się do uczucia.

Niestety, czasami te uczucia są WYDOBYWANE, przez jakiś czas wysyłając markę do ogonka. Oto wiele przykładów reklam i flopów, które przyciągnęły klientów. Oto niektóre z największych flopów wszechczasów.

Nieumyślne Okropne nazwy witryn

Gdy szukasz nazwy witryny dla swojej firmy, produktu lub usługi, chcesz coś chwytliwego i niezapomnianego. Ty też chcesz czegoś dość krótkiego, a najlepiej kończącego się na .com. Tak, teraz jest wiele sufiksów, w tym .net i .biz, ale ludzie instynktownie wpisują .com.

Z tych powodów nazwy witryn mogą stać się nieco zawiłe lub trudne, z pisownią fonetyczną zastępującą pisownię (foniczną zamiast telefonu) lub Z zastępującą literę S (pies zamiast psów). Co się też zdarza, to zderzenie słów. Strona internetowa i nazwy domen nie są przerywane, więc słowa biegną razem. A to może prowadzić do zabawnie niezamierzonych nazw witryn. Oto 10 błędów, które podważają wiarę.

Cel, aby uzyskać dostrzeżone ogniska.

Jeśli chodzi o Super Bowl, tylko dwie rzeczy wydają się mieć znaczenie następnego dnia; kto wygrał i jakie reklamy wyróżniły się?

Czasami reklamy mogą być naprawdę dobre. Reklamy, które przetrwały próbę czasu, to mistrzowskie spot Apple o nazwie 1984 ( reż. Ridley Scott ) i, z jakiegoś powodu, Budweiser Clydesdales. Przy innych okazjach reklamy mogą być prawdziwymi stinkerami.

Zobacz dziesięć najgorętszych, ale najbardziej kontrowersyjnych reklam Super Bowl tutaj.