Dowiedz się o wirtualnych stażach

Pomimo nieco nowszych zjawisk w dziedzinie staży, wirtualne staże oferują dużą elastyczność i eliminują konieczność życia w określonej lokalizacji geograficznej. Wirtualne staże mogą wpasować się w najbardziej zapracowany harmonogram studiów i dać uczniom możliwość zdobycia doświadczenia bez konieczności zmiany harmonogramów, pracy nad programem studiów lub niepokojenia się transportem prywatnym lub publicznym.

Virtual vs. Traditional Internships

Wiele wirtualnych staży istnieje w dziedzinie technologii, biznesu, dziennikarstwa i różnych form badań. Posiadanie możliwości korzystania z Internetu, komunikacji e-mail i telefonu komórkowego sprawia, że ​​w wielu przypadkach potrzeba tradycyjnego biura jest niepotrzebna.

Chociaż struktura wirtualnego stażu może być inna niż w przypadku tradycyjnych staży, proces aplikacyjny jest zazwyczaj bardzo podobny. Najpierw prawdopodobnie zostaniesz poproszony o przesłanie CV , listu motywacyjnego , a może trochę materiałów pomocniczych, a także pisanie próbek, a po drugie, wywiad twarzą w twarz lub telefon zwykle będzie zakończony.

Mimo że wirtualny staż może wydawać się mniej formalny, a może nawet mniej realny, ważne jest, aby studenci zbadali możliwości zapewnienia, że ​​firma jest uprawniona i nie angażują się w oszustwo. Uczniowie powinni zachować ostrożność i upewnić się, że poświęcą czas na zadawanie właściwych pytań.

Przykładowe pytania, na które należy zwrócić się do pracodawców podczas rozważania praktyki wirtualnej

  1. Jakie zadania będą wymagane od każdego stażysty i jakie obowiązki będą dotyczyły?
  2. Czy szkolenie lub superwizja będą oferowane na początku lub w trakcie stażu i czy mogę wykorzystać tę osobę jako punkt odniesienia po zakończeniu stażu?
  1. Ile godzin tygodniowo jest wymaganych na staż?
  2. Czy staż jest płatny?
  3. Czy mogę otrzymać kredyt w college'u na praktykę?
  4. Czy po zakończeniu stażu otrzymam list z oceną lub rekomendacją?

Wirtualne staże nie są dla wszystkich

Chociaż istnieje wiele korzyści z prowadzenia wirtualnego stażu, należy zauważyć, że nie są one dla wszystkich. Wirtualne staże i zawody wymagają, aby osoby zaangażowane w tego typu prace były samozatrudnione i miały wyjątkową zdolność do samodzielnej pracy i bez stałego nadzoru. Chociaż wirtualne staże nie są dla wszystkich, mogą być doskonałą alternatywą dla tych, którzy mają bardzo napięte harmonogramy, mieszkają w odległych miejscach lub nie mają prywatnego lub publicznego transportu.