Określ swoje słabości

Koncentrując się na pozytywnym

Nie mogę wymyślić żadnego innego pytania, które wzbudza ucznia bardziej niż " opisz swoje słabości ". Na początku może to wydawać się dość przerażającym pytaniem, ale gdy zrozumiesz, że to tylko kolejna okazja, aby pokazać swoje mocne strony, odpowiedź na to pytanie będzie znacznie łatwiejsza. Jeśli poświęcisz czas na przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej, jest to naprawdę kolejna okazja, aby sprawić, że będziesz świecić i wyprzedzić innych kandydatów.

To pytanie nie polega na informowaniu rozmówcy o wszystkich słabościach, które postrzegasz w sobie, i że zwykle spóźniasz się z terminami, że jesteś zwlekającym z prokuratorem lub masz problemy z pracą w zespole. Odpowiadając na te pytania, będziesz musiał szybko określić swoją słabość, pokazać swoją świadomość tej słabości, a następnie spędzić większość czasu na omawianiu tego, jak pracowałeś, aby ją pokonać. Będziesz odpowiadał nie tylko na zadane pytanie, ale także pokazujesz ankieterowi, że nauczyłeś się najlepszego sposobu na częste rozwiązywanie problemów przy niewielkim wysiłku.

Odpowiadając na to pytanie, ważne jest, aby zachować pozytywny język ciała i silny ton werbalny. Będziesz także chciał okazywać zaufanie, nie pozwalając, by pytanie cię rzuciło. Odpowiedź na to pytanie należy ćwiczyć wielokrotnie, dopóki nie poczujesz się pewnie, że twoja odpowiedź pokazuje coś pozytywnego o tobie, tak aby osoba przeprowadzająca wywiad czuła, że ​​jesteś odpowiednią osobą do tej pracy.

Kiedy zadajesz te pytania, pracodawcy chcą sprawdzić, czy masz jakieś słabości, które powstrzymywałyby cię od wykonywania dobrej pracy dla firmy, a także chcą być świadkami twoich umiejętności radzenia sobie z trudnymi pytaniami . Jeśli przygotowałeś się na rozmowę, to pytanie będzie proste, ponieważ będziesz już wiedział, co masz zamiar powiedzieć, zanim się pojawi.

Podobnie jak w pytaniu " Jakie są twoje największe atuty ?" , Jest to kolejna okazja, aby sprawić, by błyszczeć, przekształcając twoją słabość w siłę, która zapewni kolejny powód, dla którego osoba przeprowadzająca wywiad chce cię zatrudnić. Najlepiej wybrać słabe punkty, które są nieistotne lub które można odwrócić i uczynić z nich siłę.

W przypadku tego pytania zawsze chcesz podać trzyetapową odpowiedź:

  1. Potwierdzenie
  2. Samoświadomość
  3. Przywrócenie

Korzystając z powyższych ilustracji, możesz odpowiedzieć na to pytanie, mówiąc:

SŁABOŚĆ # 1

Potwierdzenie:

Zawsze byłem osobą bardzo zorientowaną na szczegóły i to była moja siła w wielu środowiskach akademickich i zawodowych. Z drugiej strony zdałem sobie sprawę, że bycie tak zorientowanym na szczegóły zajmuje dużo czasu i nie zawsze wymaga się dobrej pracy.

Samoświadomość:

Podczas studiów zauważyłem, że musiałem dzielić mój czas i wysiłek z wieloma różnymi projektami; i chociaż zawsze przekazywałem doskonałą pracę, nie zawsze musiałem spędzać tyle samo czasu, co w jednym projekcie. Dowiedziałem się dość szybko, że są ważne szczegóły i inne, które nie wymagają tyle uwagi.

Przywrócenie:

Nauczyłem się, jak lepiej priorytetyzować mój czas i projekty, tak aby najważniejsze zadania zyskały najwięcej uwagi, a następnie poświęciłbym wystarczająco dużo czasu innym zadaniom, które trzeba było wykonać.

SŁABOŚĆ nr 2

Potwierdzenie:

W przeszłości zawsze uważałem, że zwlekałem z realizacją zobowiązań, które musiałem zrobić na czas. Jako prokurator zawsze otrzymywałem pracę na czas, ale spędzam wiele nocy pracując tylko po to, aby projekt został ukończony w celu dotrzymania terminu.

Samoświadomość:

Problem z opóźnieniem polega na tym, że powoduje on wiele niepotrzebnego stresu i może spowodować, że nie oddasz swojej najlepszej pracy.

Przywrócenie:

Kiedy odkryłem, że zaczynało to być większym problemem, gdy wszedłem do college'u, nauczyłem się, jak sobie radzić, aby prace zostały zakończone wcześniej, tak, że miałem czas na sprawdzenie projektu i byłem w stanie wykonać najlepszą pracę. To spowodowało mniejszy stres i wyższe oceny we wszystkich moich klasach.

SŁABOŚĆ 3

Potwierdzenie:

Mimo że byłem całkiem niezły przy samodzielnej pracy, zacząłem zauważać, że nie pracowałem tak dobrze, pracując w zespole.

Samoświadomość:

Często podejmowałem samodzielne decyzje i nie mogłem zrozumieć, dlaczego koledzy z drużyny nie zastosowali się do moich wskazówek. Z biegiem czasu zdałem sobie sprawę, że praca w zespole oznaczała konsultacje ze wszystkimi członkami, a następnie wymyślenie wspólnej decyzji dotyczącej sposobów realizacji projektu. Uczelnia dała mi wiele okazji do pracy z innymi studentami i myślę, że poza dobrymi ocenami, które otrzymałem w klasie, jest to obszar, w którym najbardziej dorastałem podczas studiów.

Przywrócenie:

Odkąd ukończyłem wiele projektów zespołowych podczas studiów, nauczyłem się znaczenia komunikacji i potrzeby konsultowania się ze wszystkimi członkami zespołu. Z niecierpliwością oczekuję projektów zespołowych, w których zwykle unikałem ich w przeszłości.

Ważne jest, aby być przygotowanym na to, aby cokolwiek zadasz pytanie, być w stanie udzielić odpowiedzi, która pokazuje twoje mocne strony i co masz do zaoferowania firmie. Pytanie, jakie jest twoje największe słabości, nie jest inne. Ktoś, do kogo nauczyłeś się odpowiadać na to pytanie, przekonasz się, że nie będziesz chciał więcej przesłuchiwać, a poczujesz się o wiele mniej onieśmielony.