Pytanie z wywiadu: Jakie są twoje największe atuty?

Jak skutecznie odebrać zszywkę wywiadu

Jakie są twoje największe atuty to jedno z tych pytań, które możesz zadać w prawie każdym wywiadzie . Chociaż odpowiedź na to pytanie może wydawać się dość łatwa, opłaca się być przygotowanym na udzielenie odpowiedzi na każde pytanie . To prowadzi mnie do znaczenia praktyki przed rozmową kwalifikacyjną na staż lub pracę. Ważne jest, aby pamiętać, że masz tylko około 60 sekund na zrobienie pozytywnego pierwszego wrażenia, więc niezwykle ważne jest, aby rozpocząć i zakończyć wywiad w mocnym tonie z uśmiechem, bezpośrednim kontaktem wzrokowym, silnym uściskiem dłoni i stwierdzeniem typu " to Miło cię poznać i dziękuję za poświęcenie czasu na spotkanie ze mną, aby omówić tę ekscytującą okazję ".

Na pytanie studentów, jak najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, zawsze mówię o praktyce, praktyce, praktyce. Praktykowanie z przyjacielem lub krewnym, któremu ufasz, może być bardzo pomocne, ale jeśli nikogo nie ma w pobliżu, upewnij się, że poświęcasz trochę czasu na ćwiczenie się na głos, aby przedstawić swoje myśli przed spotkaniem twarzą w twarz z osobą przeprowadzającą wywiad. błędów, których można było uniknąć.

Ponieważ to pytanie często łączy się z największym problemem słabości, będziesz chciał w pełni przygotować się do udzielenia odpowiedzi na oba pytania. Są to dwa kluczowe pytania, które są konsekwentnie zadawane i które otwierają przed Tobą drzwi do przekazania cennych informacji ankieterowi na temat Twojej wiedzy i umiejętności, które sprawiają, że jesteś doskonałym kandydatem na staż.

Wskazówki dotyczące odpowiedzi na pytanie: Jakie są Twoje największe atuty?

 1. Przeczytaj cały opis stanowiska, aby dokładnie zrozumieć stanowisko i kwalifikacje do pracy.
 1. Sprawdź stronę internetową firmy, aby dobrze zrozumieć firmę, jej misję, oferowane produkty i usługi oraz jej klientów.
 2. To, co firma chce rozszyfrować, zadając to pytanie, czy jesteś dobrym kandydatem na to stanowisko i czy jesteś odpowiednią osobą, która najlepiej będzie pasowała do organizacji?
 1. Twoim zadaniem jest przekonać rozmówcę, że masz to, czego potrzeba, aby odnieść sukces i że jesteś najlepszą osobą do pracy i kimś, kto będzie pasował do ludzi i misji organizacji.
 2. Przygotuj listę swoich mocnych stron i osiągnięć pokazujących, jak wykorzystujesz te mocne strony.
 3. Zapytaj innych, co sądzą o swoich mocnych stronach, a następnie możesz dodać niektóre z nich do swojej własnej listy.
 4. Zapoznaj się z 10 najbardziej pożądanymi umiejętnościami pracowników .
 5. Sprawdź listę wartości , którą pracodawcy cenią , i dodaj te wartości, które masz do listy.
 6. Skoncentruj się tylko na tych mocnych stronach, które są istotne dla danej pracy. W przypadku staży z niejasnymi opisami stanowisk, spróbuj zidentyfikować kluczowe umiejętności, które pasują do rodzaju organizacji, a następnie określ te umiejętności i wartości (patrz # 7 i # 8), które pracodawcy szukają i dodają te, które Ty mieć również.
 7. Odpowiedz na pytanie, identyfikując "słowa kluczowe", które pracodawcy skojarzą z tobą po zakończeniu rozmowy kwalifikacyjnej; takie jak rzetelne, godne zaufania, silne umiejętności przywódcze, szybko uczący się i zorientowane na szczegóły itd. Twoim celem jest odróżnienie się od innych kandydatów, dlatego przygotuj się na to, odpowiadając na każde pytanie.

Lista mocnych wartości wycenionych przez pracodawców

 1. Uczciwość / wiarygodność
 2. Twórczy
 3. Doskonałe umiejętności komunikacyjne
 4. Umiejętności kierownicze
 5. Inteligentny
 6. Niezawodny
 7. Sympatyczny
 8. Pozytywny
 9. Niezależny
 10. Rozwiązywacz problemów
 11. Szczegółowo
 12. Pracowity, ciężka praca
 13. Gracz zespołowy
 14. Szybki uczeń
 15. Elastyczne
 16. Pasjonuje się dobrą robotą
 17. Zorganizowany
 18. Silna etyka pracy

Dostarczenie pracodawcy listy twoich mocnych stron, które nie są istotne dla twojej pracy, zabiera tylko krótki okres czasu, który musisz sprzedać i opisać, co masz do zaoferowania pracodawcy. Nawet jeśli jesteś świetnym fotografem lub posiadasz certyfikat do nauczania żeglarstwa, jeśli te umiejętności nie są odpowiednie do pracy, lepiej trzymać się odpowiednich umiejętności, które będą pamiętać pracodawcy.