Opracowanie udanego programu praktyk

Czerwiec to czas, kiedy tysiące studentów odbije się na ziemi, gdy będą gromadzić się dla pracodawców z całego kraju i zagranicy, aby rozpocząć letnie praktyki. W tym czasie uczniowie mogą czuć się trochę zaniepokojeni, podczas gdy pracodawcy mogą być zaniepokojeni tym, co mogą zrobić, aby ich stażyści zajęci. Pracodawcy powinni mieć na uwadze definicję dobrego stażu , aby móc je przygotować dla studentów, którzy pracują z nimi w trakcie lata.

Udana praktyka wymaga nie tylko dużego wysiłku ze strony stażysty, ale także menedżerowie i przełożeni muszą również podjąć pewne działania, aby zapewnić doświadczonemu stażyście znaczące doświadczenie. W imieniu studentów zawsze pracujemy z nimi nad tym, co mogą zrobić, aby stać się lepszym stażystą. Na przykład mówimy o wartościach i umiejętnościach, których pracodawcy oczekują od dobrego stażysty. Mówimy również o etykiecie w miejscu pracy , ponieważ środowisko pracy jest zwykle znacznie inne niż to, do czego przyzwyczaili się w środowisku college'u. Jako przełożony, możesz również przygotować się wcześniej, aby stworzyć atmosferę, w której uczniowie mogą się uczyć i, miejmy nadzieję, wnieść pozytywny wkład w organizację. Stworzenie praktyki opartej na zasadzie "wygrana-wygraj" zarówno dla pracodawców, jak i studentów jest częścią piękna i wartości udanych staży.

1. Opracuj jasno zdefiniowany opis stanowiska

Nikt nie działa dobrze z małym lub zerowym kierunkiem.

Dotyczy to szczególnie studentów, którzy rozpoczynają praktykę z bardzo małym doświadczeniem i zrozumieniem oczekiwań, jakie pracodawca ma dla nich jako stażystki. To właśnie w tym pierwszym etapie przełożeni mogą rozpocząć proces planowania, aby zapewnić, że ich stażyści odniosą sukces.

Studenci chcą dobrze wykonywać swoją pracę, a pracodawcy, którzy definiują zadania i ich oczekiwania dotyczące tego, co mają nadzieję, że stażysta dokona, pozwolą ich stażystom odnieść sukces i będą mieć znaczący wkład w pracę nad projektami firmowymi. Rzeczywisty opis stanowiska może być bardzo pomocny nie tylko przy określaniu stażu, ale także przy ocenie wyników na środku i na końcu faktycznego stażu.

2. Zaplanuj regularne recenzje wydajności

Zaplanuj regularne przeglądy wyników, aby zapewnić uczniom uczciwą krytykę, aby mogli zmierzyć, jak się czują. Dobry przegląd wyników to okazja, aby pomóc im w nauce i zapewnić im prawdziwą miarę, jeśli spełniają oczekiwania pracodawcy. Nie popełnij błędu, używając przeglądu wydajności, aby opisać wszystko, co stażysta robi źle. Zapewne słyszeliście o podejściu typu "sandwich" używanym podczas oceniania pracowników lub konstruktywnej krytyki, dlatego należy stosować to podejście przy ocenie stażysty. Jest to bardzo proste podejście, w którym możesz wyrazić uznanie ze strony swojej dotychczasowej pracy, a następnie dodać konstruktywną krytykę, aby pomóc im się poprawić, a następnie pochwalić się, że wiedzą, że radzą sobie dobrze i spełniają oczekiwania.

3. Dbaj o to, aby Twój Interner był zajęty

Opracowanie krótko- i długoterminowych projektów dla stażysty zapewni, że stażysta pozostanie zaangażowany i zrobi wszystko, co w jego mocy. Ponieważ pracodawcy często skarżą się na stażystów wykorzystujących czas pracy do wykonywania osobistych połączeń i e-maili (plus tylko surfowanie po Internecie lub sprawdzanie statusu znajomych na Facebooku), stażyści często skarżą się, że nie mają wystarczająco dużo pracy do wykonania lub otrzymywania pracy, która jest służebna i nie działa ". • angażować ich w konkretne zadania, z których skorzystają zarówno jako stażysta, jak i pracodawca. Jako pracodawca nie popełniaj tego błędu nr 1 polegającego na tym, że nie zapewniasz wystarczającej ilości pracy dla swojego stażysty w trakcie stażu.

4. Pomóż swojemu stażyście znaleźć mentora w organizacji

Posiadanie mentora jako stażysty może naprawdę uratować dzień. Przy tak wielu nowych zajęciach odbywających się na początku stażu, mentor może pomóc uczniowi poruszać się po wodach nowej pracy o wiele szybciej niż próbować uczyć się wszystkiego na własną rękę.

Dobry mentor może być nieoceniony dla stażystów, którzy dopiero poznają tajniki zawodu.

5. Upewnij się, że jesteś świadomy i przestrzegaj wszystkich praw pracowniczych

Wszystkie firmy nastawione na zysk muszą znać sześć kryteriów, które kwalifikują staż, aby nie były opłacane . Oczekuje się, że większość firm nastawionych na zysk zapłaci stażystom godziwe wynagrodzenie lub może znaleźć się w kosztownym procesie, który może kosztować ich miliony dolarów.

6. Zapewnij możliwości uczestnictwa uczniów w spotkaniach towarzyskich

Oferowanie uczniom możliwości uczestniczenia w zabawnych zajęciach jest świetnym sposobem, aby stażyści czuli się tak, jakby stanowili cenną część zespołu. Posiadanie czasu na spotkania z pracownikami i innymi stażystami może znacznie poprawić pracę, którą wykonują i zmotywować ich do dobrej pracy. Wielu pracodawców planuje wyjazdy i spotkania towarzyskie dla swoich stażystów, a także cały zespół bierze udział w pracy wolontariackiej, która daje im szansę wspólnej pracy dla celów charytatywnych.

7. Okazuj wdzięczność za dzieło, które robią Twoi stażyści

Nic nie buduje poczucia własnej wartości lepiej niż odczuwanie uznania dla tego, kim jesteś i co robisz. Stażyści, którzy wiedzą, że ich pracodawcy cenią ich jako osoby indywidualne, a także są w pełni zainwestowani w pomoc, aby ich staż się udał, będzie miał lepsze doświadczenie i będzie lepiej w pracy.

8. Zapewnij uczniom wiele okazji do zadawania pytań.

Jako stażyści pracujący w środowisku edukacyjnym ważne jest, aby superwizorzy zachęcali swoich stażystów do zadawania pytań. Nic nie jest bardziej frustrujące niż bycie w pracy i poczucie, że nie ma gdzie pójść, aby uzyskać odpowiedzi na twoje pytania. Rozwijanie i utrzymywanie dobrej współpracy zaczyna się od rozwijania wzajemnego zaufania od samego początku stażu, który nastąpi, gdy stażysta poczuje się komfortowo zwracając się do swojego przełożonego z prośbą o udzielenie odpowiedzi.