8 Cechy dobrego mentora

Dobrzy mentorzy nie biorą na siebie odpowiedzialności za mentora. Czują się zainwestowani w sukces podopiecznego. Zwykle wymaga to kogoś, kto jest kompetentny, współczujący i posiada cechy dobrego nauczyciela lub trenera. Wymagane są również doskonałe umiejętności komunikacyjne. Dobry mentor zobowiązuje się pomagać swoim podopiecznym znaleźć sukces i satysfakcję w wybranym zawodzie. Ogólnie rzecz biorąc dobry mentoring wymaga wzmocnienia podopiecznego, aby rozwinął swoje mocne strony, przekonania i cechy osobiste.

Dobry mentor wykazuje cechy osobiste potrzebne, aby odnieść sukces w tej dziedzinie. Pokazując podopiecznemu, co jest potrzebne, aby osiągnąć sukces i produktywność, demonstrują określone zachowania i działania wymagane do odniesienia sukcesu w tej dziedzinie. Pamiętaj, że pozytywne nastawienie musi iść w obie strony. Ważne jest, aby zawsze traktować swojego mentora z najwyższym profesjonalizmem. Jeśli masz szczęście znaleźć mentora, trzymać się mocno i poważnie traktować związek. Dobry mentor jest trudny do znalezienia, a większość ludzi nie ma mentorów. Nie bierz tego związku za pewnik, masz szczęście. Dobra relacja mentorska zapewnia nowych pracowników, a także stażystów z kimś, kto podzieli się swoją profesjonalną wiedzą i doświadczeniem w tej dziedzinie. Dobry mentor jest dostępny, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania związane z pracą.

Dobre relacje mentor-mentee są dwukierunkową ulicą; w konsekwencji, jeśli chcesz mieć dobre relacje z mentorem, stań się dobrym podopiecznym. Wymaga to prawdziwego zainteresowania mentorem i chęci, aby osiągnąć sukces jako stażysta lub nowy pracownik w terenie. Poniższe sugestie i zalecenia, a także lektura wszystkich istotnych literatury dostępnych w tej dziedzinie, to dobry sposób na pokazanie swojemu mentorowi, że jesteś zdecydowany odnieść sukces i poważnie traktujesz swoją karierę i obowiązki.

 • 01 Gotowość do dzielenia się umiejętnościami, wiedzą i doświadczeniem

  Dobry mentor jest skłonny uczyć tego, co wie i akceptuje podopiecznego, w którym obecnie znajduje się w jego rozwoju zawodowym. Zawsze staraj się przestać rozmawiać o sobie i zapytaj swojego mentora, jak on się czuje. Zapytaj ich o ich doświadczenia, ucz się na ich historiach.

  Dobrzy mentorzy pamiętają, jak to było, gdy zaczynaliśmy w terenie. Mentor nie przyjmuje lekkich relacji i rozumie, że dobry mentoring wymaga czasu i zaangażowania i chętnie dzieli się informacjami i ich stałym wsparciem z podopiecznym.

 • 02 Demonstruje pozytywną postawę i działa jako pozytywny model roli

  Dobry mentor wykazuje cechy osobiste potrzebne, aby odnieść sukces w tej dziedzinie. Pokazując podopiecznemu, co jest potrzebne, aby osiągnąć sukces i produktywność, demonstrują określone zachowania i działania wymagane do odniesienia sukcesu w tej dziedzinie. Pamiętaj, że pozytywne nastawienie musi iść w obie strony. Ważne jest, aby zawsze traktować swojego mentora z najwyższym profesjonalizmem.

 • 03 Ma osobisty interes w relacji mentorskiej

  Dobrzy mentorzy nie biorą na siebie odpowiedzialności za mentora. Czują się zainwestowani w sukces podopiecznego. Zwykle wymaga to kogoś, kto jest kompetentny, współczujący i posiada cechy dobrego nauczyciela lub trenera. Wymagane są również doskonałe umiejętności komunikacyjne. Dobry mentor zobowiązuje się pomagać swoim podopiecznym znaleźć sukces i satysfakcję w wybranym zawodzie. Ogólnie dobry mentoring wymaga wzmocnienia umiejętności podopiecznego, aby rozwinąć jego mocne strony, przekonania i cechy osobiste.

 • 04 Wystawia entuzjazm na polu

  Mentor, który nie wykazuje entuzjazmu wobec swojej pracy, ostatecznie nie będzie dobrym mentorem. Entuzjazm przykuwa uwagę, a nowi pracownicy chcą poczuć się tak, jakby ich praca miała znaczenie i potencjał do tworzenia dobrego życia. Twój mentor musi szczególnie zainteresować się budowaniem i rozwojem jako osoba wykonawcza. Jeśli nie są entuzjastycznie nastawieni do ciebie i rodzaju pracy, którą próbujesz wykonać, prawdopodobnie to nie zadziała.

 • 05 Wartości Postępujące kształcenie i rozwój w terenie

  Mentorzy są w stanie zilustrować, w jaki sposób dziedzina się rozwija i zmienia, a nawet po wielu latach wciąż trzeba się uczyć nowych rzeczy. Każdy, kto czuje się w stagnacji na obecnym stanowisku, nie będzie dobrym mentorem. Rozpoczynając nową karierę, ludzie chcą poczuć, że czas i energia, jaką poświęcają na naukę, zostaną nagrodzone i ostatecznie zapewnią im satysfakcję zawodową . Dobrzy mentorzy są zaangażowani i otwarci na eksperymenty i praktyki uczenia się, które są nowością w tej dziedzinie. Ciągle czytają czasopisma fachowe i mogą nawet pisać artykuły na tematy, w których zdobyli wiedzę. Są podekscytowani faktem, że dzielą się swoją wiedzą z nowymi ludźmi wchodzącymi w teren i poważnie traktują swoją rolę w przekazywaniu swojej wiedzy innym. Mogą wybrać nauczanie lub uczęszczanie na zajęcia, aby dalej rozwijać swoją wiedzę i umiejętności. Lubią brać udział w warsztatach i uczestniczyć w profesjonalnych konferencjach organizowanych przez członków stowarzyszeń zawodowych.

  Znalezienie kogoś, kto jest zaangażowany w ciągłą naukę, jest ważne. Chcesz kogoś, kto naprawdę wierzy w siłę rozwoju zawodowego, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje.

 • 06 Zapewnia wskazówki i konstruktywne informacje zwrotne

  Jednym z kluczowych zadań dobrego mentora jest zapewnienie wskazówek i konstruktywnych informacji zwrotnych swoim podopiecznym. W tym miejscu podopieczny najprawdopodobniej najbardziej się rozwinie, identyfikując ich mocne i słabe strony i ucząc się, jak z nich korzystać, aby odnieść sukces w tej dziedzinie. Dobry mentor posiada doskonałe umiejętności komunikacyjne i może dostosować komunikację do stylu osobowości podopiecznego. Dobry mentor zapewni także podopiecznemu wyzwania, które będą sprzyjać rozwojowi zawodowemu i poczucie spełnienia w nauce w tej dziedzinie.

  Jako podopieczny, ważne jest, abyś słuchał opinii, nie bierz tego osobiście, ale w rzeczywistości, rozważ to. Pamiętaj, że ta opinia pochodzi z właściwego miejsca. Nie musisz robić wszystkiego, co mówi mentor, ale powinieneś przynajmniej to rozważyć.

 • 07 Szanowany przez współpracowników i pracowników na wszystkich poziomach organizacji

  Najlepiej, gdy podopieczni spoglądają na swoich mentorów i widzą, że wypełniają rolę mentora w przyszłości. Pacjenci chcą podążać za kimś, kto jest szanowany przez kolegów i współpracowników i którego wkład w dziedzinie jest doceniany. Zapytaj swojego mentora o jego doświadczenia związane ze współpracą ze swoim zespołem, zapytaj ich, jak poruszają się w trudnych sytuacjach, zapytaj ich, jak dotarli do miejsca, w którym się znajdują.

 • 08 Zestawy i spełnia bieżące cele osobiste i zawodowe

  Dobry mentor nieustannie daje dobry przykład pokazując, w jaki sposób jego osobiste nawyki odzwierciedlają osobiste i zawodowe cele oraz ogólny osobisty sukces. Biorąc to pod uwagę, twój mentor jest zajęty i musisz się tego spodziewać. Nie zawsze będą w stanie rzucić wszystko, aby z tobą porozmawiać. Upewnij się, że nie nadużywasz związku - wybierz i wybierz to, co przyniesiesz swojemu mentorowi.