Czego szukają pracodawcy w CV?

Dowiedz się 5 rzeczy, które pracodawcy chcą w CV

Możesz łatwo spędzić godziny - lub naprawdę, dni lub tygodnie - pracując nad swoim CV. Ale czy ta ciężka praca doprowadzi do podsumowania, które pasuje do tego, czego szukają pracodawcy? Udane CV nie tylko pokazuje twoją pracę; Pasuje do rekruterów i oczekiwań menedżerów, jasno pokazuje, że dobrze pasujesz do tej roli, a przede wszystkim jest łatwy do odczytania i zrozumienia.

Czytaj na pięć rzeczy, których pracodawcy szukają w podsumowaniu - ten wgląd pomoże ci upewnić się, że Twoje CV spełnia oczekiwania i pragnienia pracodawców.

5 rzeczy, których pracodawcy szukają w CV

1. Pracodawcy chcą łatwego do odczytania CV.
Twoje CV powinno być napisane rozsądną czcionką i mieć normalne marginesy. Nie zmuszaj menedżerów ds. Rekrutacji lub potencjalnych ankieterów do zastanawiania się, czy potrzebują recepty na okulary do czytania - zbyt mała czcionka to znak, że powinieneś wyciąć jakąś kopię, lub rozszerzyć swoje CV na drugą stronę. Pamiętaj, że Twoje CV jest łatwe do odczytania zarówno na ekranie, jak i wydrukowanym.

Więcej: Jak wybrać najlepszy format CV

2. Pracodawcy chcą również móc łatwo skanować CV.
Podczas gdy powinieneś pracować nad wyborem najlepszych słów akcji i czasowników mocy dla twojego CV, i upewniając się, że wszystko jest perfekcyjnie sformułowane, wiedz, że niewielu zatrudnionych menedżerów faktycznie czyta twoje CV. Raczej szybko przeglądają stronę, szukając słów kluczowych , tytułów stanowisk i najważniejszych faktów, które pokażą, czy pasujesz do stanowiska.

Ułatwisz pracodawcom znalezienie tych cennych informacji - umieść wystarczającą ilość białego odstępu między liniami i marginesami, aby można było je skanować, a także skoncentruj się na odpowiednich informacjach.

3. Pracodawcy szukają źródeł kandydatów o kwalifikacjach - więc umieść osiągnięcia i odpowiednie doświadczenie z przodu i centrum.
Celem numer jeden pracodawcy jest znalezienie dobrze wykwalifikowanego kandydata.

Jak możesz pokazać, że masz kwalifikacje i najlepszą możliwą osobę do tej pracy? Zacznij od dopasowania swoich kwalifikacji do pracy - jeśli pracodawcy szukają kogoś, kto jest zorientowany na szczegóły, upewnij się, że masz dostęp do umiejętności organizacyjnych i możliwości zarządzania wieloma projektami bez błędów.

W opisach stanowisk w swoim CV, wyjdź poza listę codziennych zadań i obowiązków. Pomyśl o tym więcej: pracodawcy chcą wiedzieć, co osiągniesz, jeśli jesteś zatrudniony. Daj im poczucie swoich umiejętności, przedstawiając swoje osiągnięcia - czy to przeglądanie nieefektywnego systemu, oszczędzanie pieniędzy firmy, czy generowanie przychodów ze sprzedaży - na wystawie. I upewnij się, że najbardziej istotne osiągnięcia, które łatwo przekładają się na pracę, którą chcesz, są najbardziej widoczne.

Więcej: Jak uwzględnić osiągnięcia w CV

4. Pracodawcy chcą spójnej, łatwej do naśladowania historii ... a nie historii życia.
Istotność jest ważna, jeśli chodzi o życiorysy - nie jest tak, że pracodawcy są leniwi, ale w twoim najlepszym interesie jest uczynienie tego tak prostym, jak to tylko możliwe, aby mogli zrozumieć cię jako kandydata. Czy zmieniłeś pracę w połowie strumienia? Zastanów się nad pozostawieniem niektórych zadań z pierwszej kariery lub grupowaniem tytułów prac wraz z bardzo ograniczonym opisem.

A jeśli minęły dziesięciolecia od pierwszej pracy, prawdopodobnie nadszedł czas, aby usunąć ją z CV.

Więcej: 7 rzeczy, które możesz wyciąć ze swojego wznowienia kariery w połowie kariery
Użyj swojego CV, aby narysować możliwie prostą linię pomiędzy swoim doświadczeniem i osiągnięciami, a pracą, którą chcesz. Jeśli to możliwe, spróbuj także pokazać postęp kariery. W idealnej sytuacji życiorys powinien pokazywać, że przy każdej nowej roli podejmowałeś nowe wyzwania i zwiększałeś obowiązki.

5. Pracodawcy chcą prawidłowo sformatowanego CV.
Być może jest trochę staromodny, ale istnieje pewien tradycyjny format i styl, który można wznowić . Jeśli zamierzasz łamać zasady, rób to świadomie i uważnie. Pracodawcy starają się sprawdzić, czy można przygotować reprezentacyjny dokument. Dotyczy to wszystkich zadań, ale w szczególności miejsc, w których ważna jest komunikacja i prezentacja.

Zachowaj spójność formatowania w całym dokumencie.

Więcej: Jak sprawić, aby Twoje CV wyróżniało się na tle tłumu

Menedżerowie ds. Wynajmu widzą wiele życiorysów, dzięki czemu wiedzą, co należy uwzględnić, np. Informacje kontaktowe, wykształcenie itp. Upewnij się, że wszystkie oczekiwane informacje są na miejscu: postępuj zgodnie ze wskazówkami, co uwzględnić w CV , a także wytyczne, co zostawić swoje CV .

Unikaj tych oszustw, które spowodują, że pracodawcy Cię przejdą

Oto kilka prostych sposobów, aby rekruteri przerzucili obok Twojego CV lub od razu go odrzucili:

Więcej wskazówek dotyczących wygranego CV