Wznów listę kontrolną sprawdzania poprawności

Wskazówki dotyczące edytowania i poprawiania CV

Pixsooz / iStockPhoto

Przed wysłaniem lub przesłaniem CV, aby ubiegać się o pracę, ważne jest, aby go zweryfikować, aby był doskonały. Błąd literowy lub gramatyczny może cię kosztować rozmowę o pracę.

Jak skutecznie weryfikować

Istnieje kilka skutecznych strategii, z których możesz korzystać podczas korekty. Pierwszym krokiem powinno być odczytywanie CV powoli od początku, aby sprawdzić błędy ortograficzne i gramatyczne. Następnie uruchom sprawdzanie pisowni na komputerze i powtórz ten krok (zwróć uwagę, że sprawdzanie pisowni nie zawsze jest w 100% poprawne i nie identyfikuje słów takich jak homonimy, które są poprawnie napisane, ale niewłaściwie użyte w tekście (np. "Tam" / "ich") / "Oni są").

Wreszcie, przeczytaj CV w tył, zdanie po zdaniu. Jest to bardzo przydatna technika korekty, ponieważ zmusza do zwalniania i zwracania uwagi na każdą frazę i zdanie.

Wznów listę kontrolną sprawdzania poprawności

Przejrzyj tę listę wspólnych błędów CV, aby upewnić się, że Twoje CV jest dobrze napisane i wolne od błędów.

Błędy w wymowie

Błędy interpunkcyjne

Błędy gramatyczne

Sprawdź użycie słowa

Sprawdź daty, informacje kontaktowe, skróty i odstępy

Wznowienie projektu jest ważne

Co można pominąć z CV

Najmniejsza literówka na życiorysie, liście przewodnim lub innych materiałach aplikacyjnych może uniemożliwić ci odbycie rozmowy o pracę, ponieważ pracodawcy mogą stwierdzić, że brakuje Ci dbałości o szczegóły i są zadowoleni z prezentowania niechlujstwa.

Te dodatkowe wskazówki do korekty pomogą Ci upewnić się, że twoje dokumenty są doskonałe.