Jak pisać opisy zadań dla swojego CV

Pixsooz / iStock

Kiedy myślisz o opisach stanowisk, prawdopodobnie myślisz o ogłoszeniach o pracy opublikowanych przez pracodawców. Ale najważniejsze opisy stanowisk mogą być tymi, które sam tworzysz, kiedy opisujesz poprzednie pozycje w twoim CV.

Opisy stanowisk pokazują potencjalnym pracodawcom, co osiągnąłeś na zajmowanych stanowiskach. Zapewniają również streszczenie twoich doświadczeń i umiejętności.

Dobrze napisane opisy każdego zlecenia, które posiadasz, pozwolą Ci zauważyć twoje życiorys i wybrać go na rozmowy kwalifikacyjne.

Jaki jest najlepszy sposób na tworzenie przyciągających uwagę opisów zleceń?

Jak pisać opisy zadań dla swojego CV

Zanim zaczniesz dodawać opisy zadań do swojego CV, możesz utworzyć listę osiągnięć przy każdym zadaniu. To przygotuje cię do napisania twojego CV.

Skoncentruj się na umiejętnościach i osiągnięciach

Po napisaniu opisu stanowiska, poszukaj sposobów, które sprawią, że twoje wyjaśnienie będzie bardziej zwięzłe. Staraj się tworzyć skuteczne instrukcje oddziaływania. Podkreślaj umiejętności i osiągnięcia , dostarczając tylko tyle szczegółów, aby wspierać lokal. Spróbuj edytować zaimki i artykuły. Zacznij wyrażenia lub zdania czasownikami. Wybieraj silne słowa - wznów słowa akcji, takie jak "inicjowany" i "nadzorowany", są potężne i pokazują, że wywarłeś wpływ na swój zespół.

Jeśli będziesz przesyłać życiorysy do organizacji, które skanują je do przeszukiwalnych komputerowych baz danych, uwzględnij tyle branżowych i "specyficznych" słów kluczowych, jak to możliwe.

Szukając baz danych potencjalnych kandydatów, pracodawcy poszukują życiorysów o największej liczbie "trafień" dotyczących słów kluczowych.

Słowa kluczowe są najczęściej rzeczownikami, np. "Obsługa klienta" lub "umiejętności obsługi komputera". Aby używać słów kluczowych najefektywniej , bądź konkretny, używaj jak najwięcej, i posypuj je w swoim CV.

Bądź wybiórczy na temat tego, co zawierasz

Twoje CV to nie cała twoja historia pracy i nie musisz uwzględniać wszystkich obowiązków dla każdej roli. Określ najważniejsze informacje, umieszczając się w pozycji potencjalnego pracodawcy: czy te informacje pomogą ci przekonać pracodawcę, że jesteś wartościowym kandydatem na rozmowę kwalifikacyjną?

Nie musisz uwzględniać każdej odpowiedzialności, jaką kiedykolwiek miałeś. Grupuj razem podobne zadania. Na przykład zamiast listy "Odebrane telefony" i "Odpowiadałeś na e-maile od klientów" w dwóch punktach, możesz połączyć i powiedzieć "Rozwiązano problemy klientów za pośrednictwem telefonu, poczty e-mail i rozmów na czacie".

Priorytetuj Informacje o opisie zadania

Następnie zastanów się nad priorytetowym traktowaniem informacji podanych w każdym opisie. Przedstaw szczegóły, które są najbardziej interesujące dla potencjalnych pracodawców. Weźmy na przykład kandydata poszukującego pracy w projektowaniu wnętrz.

Życiorys może odzwierciedlać doświadczenie w sprzedaży detalicznej, w którym 75% czasu kandydata zostało wydane na podłogę sprzedażową, a 25% zajęło się projektowaniem wyświetlaczy okiennych i podłogowych. Priorytet, określony przez odniesienie do pracodawcy, dyktuje, że projektowanie wystaw okiennych i podłogowych powinno być wymienione przed sprzedażą.

Przykład:

Sales Associate , Retail USA, New York, NY October, 20XX - Present

Konkluzja: Podkreśl swoje najważniejsze kwalifikacje dotyczące pracy, wymieniając je najpierw w opisie zadania.

Określ swoje osiągnięcia

Wymień jak najwięcej informacji (numery, znaki dolara, wartości procentowe mogą pomóc w tworzeniu sprawy). Punkt wypunktowania, który brzmi "Zwiększono ruch o 35% rok do roku", jest bardziej imponujący - i informacyjny - niż taki, który brzmi po prostu "Poprawiony ruch".

Prawie każdy opis, dla każdej pracy, można poprawić poprzez użycie liczb . Kelnerka może zacząć od opisu "Otrzymał zamówienia od klientów i dostarczone jedzenie". Ale ilościowy opis, który brzmi "Obsługiwani klienci w ekskluzywnej restauracji z 100 miejscami siedzącymi", zapewnia znacznie więcej informacji.

Przykład:

Kelnerka
Maxill's Restaurant, New York, NY
20 stycznia - obecny

Konkluzja: Pracodawcy lubią numery. O wiele łatwiej jest patrzeć na znaki i symbole, niż czytać słowa.

Podkreślaj osiągnięcia ponad odpowiedzialność

Ważne jest, aby pracownicy wiedzieli, że masz niezbędne doświadczenie, aby wykonać pracę wymaganą na stanowisku. Mimo to wielu kandydatów będzie miało odpowiednie doświadczenie. Aby się wyróżniać, podkreśl, jak dodałeś wartość. Skoncentruj się na osiągnięciach , a nie na odpowiedzialności.

Jak widać powyżej, liczby mogą być twoimi przyjaciółmi, jeśli chodzi o podkreślanie twoich osiągnięć w twoim CV . Jak również podaj kontekst. Na przykład możesz powiedzieć: "Zwiększono przychody o 5%, po kilku latach spadku sprzedaży". Zamiast mówić "Odebrane telefony i zajmować się problemami klientów", możesz powiedzieć: "Rozwiązano obawy klientów, odpowiadając na około 10 połączeń na godzinę." Stałam się osobą w zespole do obsługi najcięższych połączeń telefonicznych i najtrudniejszych uskarżanie się."

Chociaż ważne jest, aby opisy były krótkie, dodanie szczegółów i kontekstu może pomóc pracodawcom w zrozumieniu, dlaczego pasujesz do tej pozycji.

Przykład:

Pracownik obsługi klienta, firma ABD, marzec 20XX - sierpień 20XX

Konkluzja: pracodawcy chcą wiedzieć, co osiągnąłeś. Ułatw im sprawdzenie, co zrobiłeś, używając liczb i procentów.

Spraw, aby Twoje prace brzmiały lepiej

Istnieją proste sposoby na uproszczenie opisów zleceń CV, aby Twoje prace brzmiały imponująco . Kilka prostych poprawek tu i tam może poprawić twoje CV.