15 najlepszych rzeczy, które możesz zostawić poza swoim CV

Jest kilka rzeczy, które po prostu nie pasują do twojego CV. Włączenie ich może spowodować, że twoje CV zostanie odrzucone z powodu pracy, zanim zostanie dokładnie sprawdzone.

Możesz myśleć, że dajesz pracodawcy wiele powodów, aby zatrudnić cię, ale jeśli chodzi o wznowienie pisania, jest coś takiego jak zbyt wiele informacji. Pracodawcy szukają powodów, aby odseparować kandydatów podczas przeglądania partii życiorysów w celu stworzenia łatwej do zarządzania grupy kandydatów na rozmowę kwalifikacyjną.

Upewnij się, że nie podajesz złych informacji, co może doprowadzić firmę do wniosku, że nie masz motywacji ani kwalifikacji do wykonywania pracy. Przejrzyj informacje o tym, jak pracodawcy decydują, który kandydat zatrudniać przed rozpoczęciem pracy nad twoim CV.

30 sekund, aby zrobić wrażenie

Rekruterzy mogą potrwać zaledwie trzydzieści sekund, aby przeprowadzić wstępną recenzję swojego CV. Powinieneś unikać zagracania swojego dokumentu niepotrzebnymi informacjami, które mogą utrudnić pracodawcy znalezienie najbardziej kwalifikujących się elementów twojego pochodzenia.

Czytnik CV powinien natychmiast zostać przyciągnięty do umiejętności i informacji związanych z pozycją, którą chce wypełnić. Poświęć trochę czasu, aby dopasować swoje kwalifikacje do pracy przy podejmowaniu decyzji, jakie informacje umieścić w CV .

15 najlepszych rzeczy, które powinieneś zostawić swoje CV

Oto najważniejsze piętnaście rzeczy, które nie powinny znaleźć się w CV.

Zostaw ich i trzymaj swoje CV mocno skoncentrowane na twoich umiejętnościach i kwalifikacjach do pracy, o którą się ubiegasz.

1. Długie akapity bez pocisków. Pracodawcy mogą połykać fragmenty CV i pomijać kluczowe dowody swoich kwalifikacji, jeśli akapity są zbyt gęste z tekstem. Zapoznaj się z tymi poradami, aby zapoznać się z sekcją poświęconą CV .

2. Oświadczenia w twoim celu lub podsumowanie, które wskazują na to, co chcesz zyskać na pracy. Skup się na tym, co możesz podać pracodawcy. Oto, co należy uwzględnić w podsumowaniu podsumowania resume .

3. Ogólne opisy obowiązków bez odnoszenia się do sposobu, w jaki tworzysz wartość dodaną. Pracodawcy nie chcą widzieć twojego opisu stanowiska, chcą poznać umiejętności i zasoby, które wykorzystałeś, aby osiągnąć rzeczywiste rezultaty.

4. Zwroty takie jak obowiązki lub obowiązki . Zrób swoje CV o tym, co faktycznie osiągnąłeś, a nie o tym, co powinieneś robić w pracy. Oto, jak uwzględnić swoje osiągnięcia w CV .

5. Uruchamianie zwrotów za pomocą I. Zacznij wypowiedź słowami umiejętności, działania lub osiągnięcia, takimi jak analizowane, tworzone lub redukowane, na przykład, aby zaangażować czytelnika zamiast rzeczowników lub zaimków.

6. Nieistotne doświadczenia , zwłaszcza z odległej przeszłości. Każde oświadczenie w twoim CV powinno doprowadzić pracodawcę do wniosku, że posiadasz odpowiednie kwalifikacje do pracy . Twoim celem jest, aby rekruter spędził swój czas na najważniejszych, istotnych doświadczeniach. To samo dotyczy umiejętności. Upewnij się, że umiejętności, które posiadasz, są aktualne i istotne dla danej pracy, w przeciwnym razie zostaw je poza swoim CV .

7. Pusty lub kwiecisty język, taki jak znakomity, wybitny lub interesujący. Każda fraza na twoim CV powinna wskazywać na konkretną umiejętność lub osiągnięcie. W przeciwnym razie jest to tylko rozproszenie uwagi. Trzymać się.

8. Błędy ortograficzne lub błędy gramatyczne. Twoje CV służy jako próbka twoich umiejętności pisania i dowodu, czy jesteś zorientowany na szczegóły. Zapoznaj się z poradami dotyczącymi korekty, zanim skorzystasz z CV, aby złożyć podanie o pracę.

9. Dane osobowe, takie jak wzrost, waga, data urodzenia, wiek, płeć, religia, przynależność polityczna lub miejsce urodzenia. Pracodawcy nie powinni podejmować decyzji o zatrudnieniu w oparciu o te czynniki i mogą mieć niezadowolenie z faktu, że konfrontuje ich to z pokusą. Niech twoje CV skupi się na faktach.

10. Hobby lub zainteresowania, które nie wskazują na pożądane umiejętności w miejscu pracy lub mają jakiekolwiek znaczenie dla wykonywanej pracy.

Kandydaci, szczególnie osoby doświadczone, powinny dysponować bardziej przekonującymi informacjami, które mogłyby uczestniczyć w ograniczonej przestrzeni ich CV. Zamiast tego warto rozważyć sekcję umiejętności wznowienia z umiejętnościami, które są najbardziej związane z pracą.

11. Słabe twierdzenia dotyczące osiągnięć akademickich takich jak GPA poniżej 3.0 lub wzmianki o liście dziekana tylko na semestr lub dwa. Nie zwracaj uwagi akademickiej na uwagę rekrutera, chyba że jest to obszar siły. Nie ma sensu próbować zaimponować menadżerowi rekrutacji czymś, co nie jest imponujące. Oto, kiedy dołączyć GPA do CV .

12. Zdjęcia , chyba że ubiegasz się o modelowanie lub działanie. Pracodawcy nie chcą wzywać do zarzutów dyskryminacji. Podaj adres URL swojego profilu LinkedIn, jeśli uważasz, że Twój wygląd jest aktywem. Oto informacje, czy powinieneś dołączyć zdjęcie do swojego CV .

13. Powody opuszczenia poprzedniego pracodawcy. Nie ma potrzeby usprawiedliwiania twoich ruchów zawodowych, a to może się wydawać, że robisz wymówki.

14. Nazwy i dane kontaktowe byłych przełożonych. Przygotuj osobną listę swoich referencji, gdy o to poprosimy. Daj tym osobom głowy, kiedy mogą skontaktować się z pracodawcą, więc są przygotowani.

15. Wypełniacze kosmiczne, takie jak Referencje dostępne na żądanie . Zajmują cenną przestrzeń i mogą spowodować, że pozostawisz więcej istotnych informacji. Nie trzeba dodawać, że na żądanie dostarczysz referencje.

Co pracodawcy chcą w życiorysie

Czego oczekują pracodawcy? Zgodnie z ankietą CareerBuilder, oto, czego oczekują pracodawcy, gdy otrzymują odezwie:

Co jeszcze powinieneś wiedzieć: 10 najlepszych porad dotyczących resume | 10 najlepszych listów motywacyjnych Wznów przykłady