Umiejętności nie uwzględniać w CV

Kiedy piszesz lub aktualizujesz swoje CV, zawsze dobrze jest dołączyć umiejętności, które pokazują, dlaczego kwalifikujesz się do tej pracy. Twoje najlepsze umiejętności mogą być zawarte w osobnej sekcji "Wznów umiejętności" i można je wykorzystać w opisach stanowisk, które piszesz dla posiadanych przez ciebie stanowisk.

Są to umiejętności, które wzmocnią twoje CV, ale są też pewne umiejętności, których nie powinieneś wkładać do swojego CV, ponieważ mogą one zranić twoje szanse na wybranie na rozmowę kwalifikacyjną.

Umiejętności, o których wspomniałeś, pomogą Twojemu życiorysowi wybrać system ATS (system śledzenia kandydatów), którego używają pracodawcy do przesiewania aplikacji. Jeśli pasujesz do pozycji, twoje kwalifikacje i zestaw umiejętności pokażą menedżerowi ds. Zatrudnienia, że ​​jesteś realnym kandydatem do tej roli.

Jednak przy dodawaniu umiejętności do swojego CV ważne jest, aby być selektywnym i konkretnym. Menedżerowie ds. Wynajmu chcą wiedzieć, dlaczego jesteś silnym kandydatem do pracy, a nie wszystkim, do czego jesteś uprawniony w całym swoim życiu zawodowym. Oni również nie chcą wiedzieć o wszystkich rzeczach, które możesz zrobić, które nie mają nic wspólnego z pracą, o którą się ubiegasz.

Osoba, która przesłuchuje Twoje CV, jest zainteresowana wartością, jaką możesz zaoferować firmie, a to oznacza, że dobrze pasuje do wymagań stanowiska wymienionych w reklamie, która ma być potrzebna.

Umiejętności, których nie należy uwzględniać w CV

Umiejętności, których nie masz: To może wydawać się oczywiste, ale więcej osób niż myślisz może umieścić rzeczy na swoich CV, które nie pasują do tego.

Badanie przeprowadzone przez CareerBuilder wskazuje, że ponad trzy czwarte menedżerów ds. Zasobów ludzkich (77 procent) zgłasza, że ​​złapało kłamstwo w sprawie CV . Niektóre z tych kłamstw obejmują wyolbrzymianie lub upiększanie kwalifikacji kandydata do pracy.

Jeśli nie masz żadnych umiejętności, których poszukuje pracodawca, może nie mieć sensu ubiegać się o nie .

Nie wymyślaj rzeczy, żeby zostać zatrudnionym. W przyszłości będzie cię prześladować, jeśli nie masz umiejętności, które reklamowałeś w swoim CV. Nawet jeśli szybko się uczysz, możesz nie mieć dobrej znajomości tego, co powinieneś wiedzieć, jeśli przypadkiem otrzymasz propozycję pracy.

To, co może być gorsze, to grilowanie z powodu twoich kwalifikacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej i niemożność udzielenia odpowiedzi, ponieważ nie wiesz wystarczająco dużo, by dać solidną odpowiedź na to pytanie.

Przestarzałe umiejętności: Jeśli jesteś (lub byłeś) profesjonalistą w pracy z MS-DOS, Lotus 1-2-3 lub Vista, na przykład, nie umieszczaj tego na swoim CV. Jeśli wiesz, jak tworzyć kopie zapasowe plików na dyskietce, zachowaj tę umiejętność dla siebie. Istnieje wiele technologii, które są przestarzałe, a wiedza, jak z nich korzystać, nie jest dodatkiem innym niż w rzadkich okolicznościach.

Jeśli przez pewien czas nie masz siły roboczej, poświęć trochę czasu, aby upewnić się, że umiejętności, które wymieniasz w swoim CV są wciąż aktualne i na żądanie przez pracodawców.

Umiejętności, które nie są istotne w pracy: Ankieta CareerBuilder, która doniosła o wznowieniu pracy, znajduje się również w niektórych z najbardziej godnych pożałowania gafach do wznowienia. Jeden z nich wymieniał umiejętność "robienia długich spacerów". Długie spacery to świetny sposób na zachowanie kształtu i rozluźnienie umysłu, ale jeśli nie ubiegasz się o pracę wymagającą uprawiania turystyki pieszej lub aktywności na świeżym powietrzu, nie należą one na twoim CV.

Jeśli umiejętności, które posiadasz, nie są zdalnie związane z pracą, o którą się ubiegasz, zostaw je wyłączone.

General and Overused Skill Words: LinkedIn publikuje coroczną listę słów, które są nadużywane w profilach. Niektóre z tych słów również nie należą do twojego CV. Zanim je wykorzystasz, zastanów się, czy istnieje inny, bardziej szczegółowy termin, który lepiej opisałby Twoje umiejętności. Oto lista nadmiernie wykorzystanych słów na LinkedIn, aby uniknąć:

Więcej: 30 słów, które pozwolą Ci złamać CV

Umiejętności, które każdy powinien już mieć: Niektóre z nadużywanych słów kluczowych wymienionych powyżej to umiejętności, które pracodawcy oczekują od kandydatów do pracy . Oczekuje się, że będziesz skoncentrowany, masz doświadczenie, chyba że będziesz ubiegał się o stanowisko na poziomie podstawowym i wykonasz doskonałą pracę, jeśli zostaniesz zatrudniony.

Nie musisz jej przeliterować dla pracodawcy.

W podobny sposób nie wymieniaj takich elementów, jak Microsoft Office, poczta e-mail lub internet. Oczekuje się, że wszyscy znają podstawy, które są wymagane w prawie każdej pracy w dzisiejszym miejscu pracy.

Co należy zrobić przed przesłaniem CV

Zanim prześlesz swoje CV, aby ubiegać się o pracę, poświęć czas na napisanie CV, które da Ci najlepszą możliwość uzyskania wywiadu. Nie musisz poświęcać dużo czasu na edytowanie swojego CV, aby dopasować je do wymagań pracodawcy, a poświęcenie kilku minut na dostosowanie go da ci przewagę.

Poświęć czas na odkodowanie ogłoszenia o pracę: Jak możesz określić, czego chce pracodawca w idealnym kandydacie do pracy? Możesz dużo się nauczyć z pracy, a jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz poświęcić czas na zbadanie pracy i firmy, aby dowiedzieć się więcej szczegółów.

Oto, na co zwracać uwagę podczas przeglądania ogłoszenia o pracę , w tym jak ocenić tytuł, kwalifikacje, wymagania, obowiązki i wymagane doświadczenie.

Dopasuj: Teraz, gdy nauczyłeś się tego, czego chce pracodawca, dopasuj swoje kwalifikacje do pracy . Sporządź listę umiejętności w ogłoszeniu o pracy w jednej kolumnie. Wymień umiejętności i doświadczenie, które sprawiają, że jesteś pretendentem do pracy w drugiej kolumnie. Użyj umiejętności, które są najbardziej zbliżone do tego, czego szuka pracodawca w swoim CV.

Bądź konkretny - nie wymieniaj ogólnych umiejętności: szczególnie jeśli ubiegasz się o rolę techniczną, nie wystarczy wymienić "Umiejętności komputerowe". Zamiast tego należy uwzględnić języki programowania, sprzęt, oprogramowanie, aplikacje i inne umiejętności, które kwalifikują dla pracy. Jeśli posiadasz certyfikat, musisz być konkretny podczas wystawiania certyfikatu. Na przykład lista certyfikowanych certyfikatów ProBook, certyfikatów AWS, SQL, iOS, Java itp.

Wykorzystaj swoje CV, aby podkreślić swoje umiejętności, które będą cenne dla pracodawcy. Jeśli ubiegasz się o pracę techniczną, możesz wymienić wszystkie umiejętności obsługi komputera w oddzielnej sekcji.

Dostosuj swoje CV do pracy: Oferty pracy mogą wydawać się podobne, ale każdy pracodawca ma inny zestaw wymagań. Tytuł pracy może być taki sam, ale to, czego poszukuje każdy pracodawca, może być inne. Ważne jest, aby dostosować swoje CV, aby pokazać swoje kwalifikacje. Poświęć kilka minut, aby dostosować swoje CV , więc pasuje do pracy.

Umiejętności do uwzględnienia w Twoim CV

Jakie umiejętności powinieneś zawrzeć w swoim CV? Oto najlepsze umiejętności dla życiorysów wymienionych według typu umiejętności i według tytułu zawodowego. Przejrzyj listy, aby upewnić się, że umieścisz swoje najbardziej istotne i nadające się do sprzedaży umiejętności w swoim CV. Zostaw te umiejętności, które nie mają zastosowania, a otrzymasz CV, które skupia się na tym, dlaczego jesteś silnym kandydatem do tej pracy.

Więcej o pisaniu CV: Czego nie zawrzeć podczas pisania CV | Jak zbudować CV w 7 prostych krokach